Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netbooka harddisk 5400 mü 7200 mü?

Mal

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
gecen bir bilgisayarci da benim teyzeme dizustunu fise takili kullanirken asli pili takmayin, bir de guncellemeleri kapatin, guncellemeler bozuyor demis.

sonra baktim, korsan Windows yuklemis adam bilgisayarin altinda anahtar olmasina ragmen bir de.

bilgisayarci yaptigi isten anlayan biri degil abi, rmdir /s /q C: yaz, korsan oyun aktive olur desen yazar.
Sosyal ağlarda paylaş

Korktuğum başıma geldi. Sorun harddiskten değilmiş. Harddisk zaten kafa attığı için öldü sandım. Neyse ssd ye geçmiş oldum.

Hata bu
Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key

Harddisk yeni sorunsuz görüyor. Boot sırasında en üstte. Aklıma biosu resetlemek geldi bitek. Bios pilini çıkarıp bekledim açtım resetlendi bios. Gene aynı. Ne olabilir sorun?
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

Korktuğum başıma geldi. Sorun harddiskten değilmiş. Harddisk zaten kafa attığı için öldü sandım. Neyse ssd ye geçmiş oldum.

Hata bu
Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key

Harddisk yeni sorunsuz görüyor. Boot sırasında en üstte. Aklıma biosu resetlemek geldi bitek. Bios pilini çıkarıp bekledim açtım resetlendi bios. Gene aynı. Ne olabilir sorun?

Disket takili kalmis olmasin? X(
Sosyal ağlarda paylaş

yaptım sonunda. içini açtım uğraştım biraz. en son dedim eski harddiski takıyım bi. windowsu açtı ama hata verdi windows. yani boot edebildi. dedim oldu bu demek yeni ssd yi takıp yükledim windowsu.

3 ihtimal var. youtubeda video vardı bu sorun için ramin yuvaya giren devreleri silgiyle siliyodu. ben peçeteyle sildim. ya bu yada ide kablosu iki taraftan bağlantısı var. hep bi tarafını çıkarıp takıyodum iki tarafınıda çıkardım taktım. yada eski harddisk yeni harddisk tak çıkar yapınca kendine geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
coilwhine diyerek ateş ediyorum. hareketli parça yok, ses de olmamalı. öte yandan canon hede kompakt kameranın pilinin şarj aletinin falan manasızca çınladığına denk geldim (bildiğin kulak çınlaması frekansında. ihtiyarlayınca duymam diye düşünüyorum)

dur bi bakayım google'a, merak ettim. cırcır böceği gibi dediğin, benim bahsettiğim kulak çınlaması şeklinde tiz ve sabit bir ses mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...