Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tanık olarak mahkemeye çağrılmak, hukukçu pati varsa bir bakar mı ?

7thBreath

Öne çıkan mesajlar

Benim de bir gasp edilme olayım olmustu. Polise verdigim ifadeden 1.5, 2 sene sonra cagırdılar mahkeme var diye. Gittik, hakim sordu: bu mudur?. Hatırlamıyorm dedim. Boyle boyle anlatmıssın dedi ifadende. Geceydi, olayın heyecanı ve hemen sonrası olmasıyla hatırladıklarımı soyledim diye anlattım. Suan ifademde soylediklerimi ve kisiyi tam olarak hatırlayamıyorum uzerinden gecen sureden dolayı dedim. Ok otur, dediler oturdum.
Sosyal ağlarda paylaş

çok teşekkürler ciddi ciddi ilgilenip yazan herkese,

olay tam arka sokaklar tier ya , tam olarak anlatsam hem çok uzun hem de çok epik bir topiğe dönüşsün istemiyorum öyle bir potansiyel var çünkü. :)

Ama şöyle bir durum var , benim ifadem baya sarhoşken polisin zorlamasıyla hatta tehtidi(o işlenen suçla alakamız yok ama net bize iteleyeceğini söyledi.) ile alındı lakin fizksel bir şey yok dayak yesek en azından mahkemeye bizi darp ettiler derdik ama polis baya manipüle etti bizi çünkü elinde delil yok ve bütün dayanakları ifadem ve arkadaşın ifadesi hatta o bir de teşhis etti.

şimdi durumda sıkıntılar olunca ister istemez bir sormak istedim çünkü aynı ifadeyi vermek istemiyorum hadi arkadaşımınki gerçekte olan olay da benim ki hem gerçekle alakası yok hemde dediğim şartlarda alındığı için içim rahat değil, ama tam olarak olanları anlatsam benim dışımda yine bir şeyleri tetikleyebilir o yüzden bazı hususlara dikkat etmek gerek. Zaten derdim yokmuş gibi bir de başka şeylerin ortasında kalmak istemiyorum. Olay özünde basit ama bizi sıkıntıya sokan durumlar var işte.
Sosyal ağlarda paylaş

aldım abi ben cevabı gerge yazmış, flam detaylı yazmış, hatta göktürk'ün danışmaya gerek yok demesine rağmen hala avukata danışmam gerek diye düşünüyorum sebebini de söyledim işte. amacım sizi meraklandırmak falan değil yoksa, istersen de trolleyebilirsin arada düzgün mesaj geldikçe problem yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...
On 10.08.2015 at 21:41, 7thBreath dedi ki:

Şimdi durumlar biraz comolokko, çok detaya girmeyeceğim ama hukukçu patiler, bilenler falan varsa yardım ederlerse çok makbule geçer.

Arkadaşımla ağır ceza mahkemesinde görülecek bir davaya tanık olarak çağrıldık daha önce polise verdiğimiz ifadeler var vs. ben pek mahkemeye çıkmak da istemiyorum lakin gelmezseniz cmk44 falan kolundan tutup getiririz diye ihtar var benim de sormak istediğim sorular var

1- pek sanmıyorum ama, mahkemeye çıkmadan halletmenin bir yolu var mıdır ?
2-dava dosyasını ifadeleri falan benim tanık olarak mahkemeden isteme şansım var mı?
3- birde bir avukata falan danışmak gerekir çünkü olay çok çetrefilli bir hal almış ama bir iki tanıdık vasıtasıyla avukat sorduk 400-500 istiyorlar , şuan param da yok baro davaya ücretsiz avukat veriyor da böyle danışmalık durumlarda bir şey yapıyor mu ? biz sadece bir kaç şey danışacağız davalık falan bir durum olmayacak daha ucuza halletmenin yolu var mıdır, yoksa sora sora ucuza avukat mı arayacağız ?

tişikkirler.

Mahkeme ne oldu

Sosyal ağlarda paylaş

On 10.08.2015 at 21:41, 7thBreath dedi ki:

Şimdi durumlar biraz comolokko, çok detaya girmeyeceğim ama hukukçu patiler, bilenler falan varsa yardım ederlerse çok makbule geçer.

Arkadaşımla ağır ceza mahkemesinde görülecek bir davaya tanık olarak çağrıldık daha önce polise verdiğimiz ifadeler var vs. ben pek mahkemeye çıkmak da istemiyorum lakin gelmezseniz cmk44 falan kolundan tutup getiririz diye ihtar var benim de sormak istediğim sorular var

1- pek sanmıyorum ama, mahkemeye çıkmadan halletmenin bir yolu var mıdır ?
2-dava dosyasını ifadeleri falan benim tanık olarak mahkemeden isteme şansım var mı?
3- birde bir avukata falan danışmak gerekir çünkü olay çok çetrefilli bir hal almış ama bir iki tanıdık vasıtasıyla avukat sorduk 400-500 istiyorlar , şuan param da yok baro davaya ücretsiz avukat veriyor da böyle danışmalık durumlarda bir şey yapıyor mu ? biz sadece bir kaç şey danışacağız davalık falan bir durum olmayacak daha ucuza halletmenin yolu var mıdır, yoksa sora sora ucuza avukat mı arayacağız ?

tişikkirler.

Mahkeme nasıl ilerledi benzer duruma bende düştüm

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.08.2015 at 15:40, Flam dedi ki:

Söylememişsin neden istemediğini ama ağır cezada çok mesai yapmış biri olarak genel olarak tanıkların çekincelerini sayıp çözümleri yazayım biraz vaktim var, hangisi sana uygunsa umarım yardımcı olur.

Eğer tanıklık yapmaktan korkuyorsan, adam ceza alırsa beni stunlar ardından fireballları çakarlar diyorsan; Çık mahkemeye, benim konuyla alakalı bilgim varsa da üzerinden çok zaman geçti şu an herşeyi unuttum, o yüzden polisteki ifademi tekrar ederim, okunsun. de geç. ifaden okunurken de, çok hatırlamıyorum doğrudur şu an hiçbirşey kalmadı hatırımda dersin. cezası yoktur bunun.

Eğer tanıklık yapacağın kişi arkadaşınsa ve ceza almasını istemiyorsan, polisteki ifadeni inkar etme şansın var, ama adaleti yanıltmanı kesinlikle tavsiye etmiyorum, suçlu kardeşinse bile cezasını çekmeli.

Eğer olaya polis zoruyla ifade imzalatıldıysa ve hiçbirşey görmediysen, tanıklığın yalan tanıklık olur, haksız yere birinin ceza almasına izin verme; mahkemede çıkıp polisteki ifadenin zorla alındığını söyleyip ifadeni inkar edebilirsin.

Eğer tanıklığın istendiği tarihte şehirdışındaysan o yüzden ifade vermek istemiyorsan, mahkemeye o tarihte orada olmayacağını bildirerek bulunacağın yere talimat yazılmasını istediğini bildiren bir dilekçe yazabilirsin.

Tanıklığında adresinin bilinmemesini istiyorsan bunu mahkeme başkanına önceden bir dilekçeyle bildir, adresimin dosyada saklanmasını istiyorum mahkemeye özel kalmasını istiyorum can güvenliğimden endişe ediyorum diye bir şekilde derdini ifade et. ayrıca tanıkların avukatı olmaz, yani olur da, çok lüzumsuz birşey, komik. gülerler sana. yapma onu.

Yukarıda yazdıklarım dışında bir sebebin varsa söyle ona göre izleyeceğin yolu söyleyeyim.

Bir de işi ihzara bırakma, direk tebligatla git.

Bana bir ulaşırmısınız bende benzer bir konuda soru soracaktım

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...