Jump to content

Merhaba patiler. Yeni sisteme hosgeldiniz. Hemen BURAYI okuyun.

 

Gangren

Catastrophe Guild Başlığı

Öne çıkan mesajlar

Eski konu çok dağıldı ve gereksiz tartışma döndüğü için, temiz bir konu ile devam etmek gerekir diye düşündüm.

Karandin'in bana gönderdiği mesajı aşağıda paylaşıyorum.

Karandin said:


Selamlar,

Paticik forumuna atacağım ilk mesajın bu olduğundan dolayı, direk konuya girmeden önce kendimin sizi ilgilendiren kısmından biraz bahsetmem gerekiyor. World Of Warcraft ı Eu open betadan beri oynayan ve Catas guildinde ( Gerçi o zaman ismi GON du ) betanın ilk gününden bu yana bulunan bir Catas üyesiyim.
Catastrophe'un 1.5 yıl officerlıgını yaptım yaklaşık 8.5 yıldırda guild master ve raid liderliğini yapmaktayım.

Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve formatın net olarak farkındayım. Balonlu insanları pek sevmiyorsunuz o yüzden yazıyı elimden geldiğince kısa tutacağımı bilmenizi istiyorum. Normalde asla gelip paticik e veya başka foruma yazı yazmazdım ama işler iyice çirkinleşmeye başlamış ve buna bir dur demek gerekiyor. Burda kişisel hiçbirsey yazmıyacağım sadece birinci ağızdan son content olan olaylardan biraz bahsetmek istiyorum.

Aslında HFC contentine baya güzel hazırlandık diyebilirim. Contentten bir önceki hafta, 4 tane 30m heroic yapacak kadroyu
kurduk. Contentin ilk haftasına 4 tane 30m heroic ve 1 tane 30m normal mod raidleriyle başladık. İlk hafta gearlanma açısından baya verimli geçti diyebilirim. Mythiclerin ilk haftasına hızlı bir giriş yaparak contentin 5. bossu Kilrogg Deadeye da 19. sıraya kadar indik. Daha sonra Gorefiend le karşılaşınca sıkıntılarda başlamış oldu. Tamamıyle skill check ve koordinasyon isteyen bu bossda baya uzun bir zaman oyalandık. Bossa geçmeden önce heroiclerde full gearladığımız oyunun ilk haftası bizden 714 item level alan warlockumuz oyunu bıraktı. Daha sonra 100 try civarı bossu denedikden sonra tanklarımızdan birini kaybettik. Bossda spiritleri çıkarma görevi yapan
Hunterımız özel hayatındaki sorunlar nedeniyle oyunu bıraktı. Bu bossda kısacası 390 civarı bir wipe yedik ve daha erken
kesmemiz cidden mümkün değildi. Hani hakikaten çok zor bir boss yapmışlar ilk hafta için skill check olsada sonraki
haftalarda işler item leveller yükseldikce kolaylaşıyor tabi 390 wipe dan sonra ikinci hafta bossa tek atmamız baya ilginç oldu. Bossu rank 38 39 gibi kestik yanılmıyorsam. 20 sıraya yakın bir sıra kaybetttik. Sonraki bosslarda sırasıyla 2. warlock umuzu, 2 hunterımızı ve roguemuzu kaybettik. Sorun degil diyerek devam ettik ve Tyrant i rank 44 olarak kesmeyi başardık. Contentin 24 haziranda başladığını düsünürsek son boss olan tyranti 28 temmuzda kestik. Hali hazırda 5 hafta progress yaptığımızdan ve son iki bossun cidden zor olmasından dolayı ( Ki Method ve Paragondaki çoğu kişi Archimonde için gelmiş geçmiş en zor boss diyor. Envy dağıldı midwinter 25 gündür bossu deniyor. ) en az 1.5 ay daha progress yapmamız gerekiyordu. 1.5 ay daha progress yapıp bossu kessek bile rank 40 50 arasında biryerde bitireceğimiz bariz sekilde ortadaydı. Yani toplamda 2.5 ay raid yapıp bu seviyede contenti bitireceğimize tatile gitmeyi insanlara eziyet olacak son 1.5 ayı atlamayı tercih ettik. Ortada kiminlerine göre başarısızlık vardır ve bir bölümüde zaten doğrudur. Ama cidden yaz sıcağında kimse 2.5 ay raid yapmak istemiyor buna bende dahil.

Olay kısaca bundan ibaret hiçbir bahanemiz yoktur. Ortada olan şey net sekilde bellidir. İnsanlar sonuca bakar ve Catastrophe
bu contenti tamamlayamamıştır. ( Bizim tercihimiz olsada bu başta benim olmak üzere kimsenin sığınacagı bir bahane değildir.) çok uzun yazdığımın farkındayım kusura bakmayın ama 1.5 ayın malesef daha kısası olmuyor. Yaklaşık bir ay güzel bir tatil yaptıktan sonra eylül ilk haftası gibi tekrar ve bu sefer değişik bir kadroyla raidlere başlamak istiyoruz. Belki araya diablo girerse zaman uzayabilir veya kısalabilir tam bilmiyorum bildiğim birşey varsa oda Catastrophe un raidlere devam edeceğidir. Gidene, bize burdan veya başka forumlardan laf söyleyene, arkamızdan konuşana burdan veya başka yerden diyecek bir lafımız yok. Zaten farkettiyseniz kimsenin nickini ismini yazmadım.

Bu arada Eylül'ün ilk veya ikinci haftası gibi tekrar raidlere döneceğimizden, guilde başvuru yapacak arkadaşların buna dikkat etmesini rica ediyorum. Başvurularımız açıktır fakat şuanda 20m raidi yapmıyoruz.

Foruma verdiğimiz rahatsızlık için herkesden özür dilerim.

Karandin.Kişisel tartışmalardan, dramadan, kötülemeden olabildiğince uzak durun lütfen.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Uzun soluklu dramasız guild olmaz normal bu.Geçer gider unutulur ya da hatırlatılır gülünür geçilir falan fıstık.
Revodayken burda hala muhabbeti dönen down&die rocketi gördüm falan güzel örnekler misal :D
Yeni raid döneminizde de başarılar.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Bence rage banlansın artık. Adam WA logs Spy Based oynuyo :P

Karandin le oynamışlığımız var. Deadfreak = Ragefreak ise onla da var. Drama fazla. Catas gibi guilde yakışmadı (drama anlamında), yoksa adamlar ülkemin gururu Teyyip'ten bile bir üst tierler. Sadu (Yibeni) yi de öptüm.

Sağlık olsun, Legeion conteniniz bol olsun.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
DavidMills said:

Adem hiç konuşma sen, direk aklıma void reaver faillerin geliyo shadow pri ile adsfsggs.


Sen kimdin hacıt bossu bile hatırlamıyorum dsfsd

PS : Baktım ben burayı revo ile 1 kere yaptım lan oda kaelden key için alınmıştım hatırlamadım valla ama doğrudur hiçbişi gelmio aklıma doğru düzgün lel

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sahibi gelince nasıl sustu buralar. Nasılsa karandin birşey yazmıyor diye atıp tutan all capsciler neredeler acaba.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
karandinle ne alakası var lan. bölüm yetkilisi bi baş eski konuyu kilitleyip, yenisi açmış ve uyarısını yapmış.
senin gibi boşboğaz mı herkes, hemen gidip başka bölümlerde ss falan yetiştiren.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Ya bırak olm bu konu yine açılsaydı karandin yazmasaydı yine gelip sallayacaklardı buraya :)

Dramaya koyim drama konularını geç catas şöyle wipe yedi böyle wipe yedi diyenler nerede onları merak ediyorum.

Karandin harici eski tüm catas kadrosunun altında ALL Caps yazıyor şuan. Sadece karandin yok.

Ala hala;

47 CATASTROPHE (r) EU-Twisting Nether 11/13 (M)
56 ALL CAPS (r) EU-Twisting Nether 11/13 (M)

Demek ki bazı şeyler için lider vazfı gerekiyor.

Birilerinin koyunları güdmesi gerekiyor.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Olm ben 2 sene önce catas düşmanıydım ama o olaydada enginle tartıştığımız için düşmandım sonra enginle dost oldum.

Hala gayette arkadaşım yani.

Drama olaylarından bahsetmiyorum ben o olayda engininde karşı tarafında haklı olduğu yerler var.

Zaten Ragefreak ile Karandin aralarında konuştular 2 gün önce çözdüler yani olayı.

Benim olayım Catas raidlerinde itemleri alıp alıp kahpe gibi adamı sırtından bıçaklayıp All caps guildine gidip hala birşey yapamayan insanlarla şuan :)

Gülüyorum hani bazı doğruları birinin gelip buraya yazması lazım. Catas değil bu yapılan başka guilde olsa yine gelir yazarım.

All Caps için ana avrat söven bazı oyuncular şuanda catasdan aldığı itemleri yüklenip koşa koşa gidiyorlar :)

Lan şu wow ne çok karaktersiz barındırıyor görüyorum ve gülüyorum.

Ha şaşırıyormuyum asla :)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
ad3m said:

Uzun soluklu dramasız guild olmaz normal bu.Geçer gider unutulur ya da hatırlatılır gülünür geçilir falan fıstık.
Revodayken burda hala muhabbeti dönen down&die rocketi gördüm falan güzel örnekler misal :D
Yeni raid döneminizde de başarılar.


bizim hap kadar herkesin birbirini tanidigi pati guildunda bile drama oluyordu ya :D insanin oldugu ehr eyrde olan sey, onemli olan kirip dokmeden yonetebilmesi herkesin durumu

gerci bizim dramalarin cogu baltazarin milleti trollemesinden cikiyordu oyle les tier bir adam, iyi oynasa neysede birde kotu oyniyordu hintli (vurun burdan, bolumden banli cevap yazamio kudursun asfdafds)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
said:

Karandin harici eski tüm catas kadrosunun altında ALL Caps yazıyor şuan. Sadece karandin yok.


Demişim yukarıda engin hariç ekleyim pawnanzada o :)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sorun kabak gibi ortada değil mi zaten ?

Bir guildin %90'ı guildden çıkıp başka bir guild tagi altında birleşiyorsa, Karandin bir yerlerde yanlış yapmış demek ki. Kişisel görüşüm, yapmış olduğu gurur kırıcı hakaretlerdir. Bir insana 30 kişinin içinde yüzüne karşı yada arkasından hakaret ederseniz, insanlar guildinizden kaçınca ağlamamak gerekir. Progress için insanları kullanmayı bir araç olarak görürseniz, insanların da bir yerde sizi kullanacağını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Selamlar,

Serdar bu sensin sanırım. ( Evilcupcake değilsen kusura bakma 2 3 kişiden doğrulattım Serhat'ın abisi olduğunu söylediler. )

Şimdi ortada net sekilde bir başarısızlık olduğunu ve herhangi bir bahaneye sığınmadığımızı forumda belirttim. Catas bu content istediğini yapamamıştır ve contenti ( Bizim ortak olarak verdiğimiz bir karar olsa bile )bitiremeden bırakmıştır. Ama sırf bizim guilde benim hatırladığım 2 kez girip full gear alıp hiçbirsey söylemeden 1 ay sonra ( ki benim hatırladığım iki kez yaptın bunu belki daha fazla bile olabilir )oyunu bırakan bir kişinin foruma guildden çıkan insanlar hakkında yorum yapması biraz ilginç geliyor.

Bide '' insanlar guildinizden kaçınca ağlamamak gerekir '' yazmışsın. Ağladığımız yok net sekilde kabuletme durumu var yazının cidden neresini anlamadın veya neyi görmek istediğin gibi görüyorsun bilmiyorum ama yanlı davranmak sana yakışmıyor. Giden gitti ve bununla ilgili bir sorunumuz yok umarım en iyisini yapar en mutlu olacakları yerde oyuna devam ederler.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Yerli bir guildin 2 seneden uzun süre gidebilmesini ben ayrı bir başarı olarak görüyorum. Bulunduğum serverda türk pek yok, trade ve generaldan türkçe küfür edenler çıkıyor arada, o kadar. Tüm wow boyu hep yabancı gittim, ama şu dramalar onlarda da çıkıyor. Sadece bizimkilerde hortlama potansiyeli daha fazla, guildın uzun soluklu olması cidden başarı.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum eklemek için lütfen giriş yapın

Giriş yaptıktan sonra yorum ekleyebilirsinizHemen giriş yap

×
×
  • Yeni Oluştur...