Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

Öğrenecek bişi yok.

Oynuyorsun,seni bir dövüyorlar bir dövüyorlar. Aklın çıkıyor. Sövüp kapatıyorsun. Bırakıyorsun oyunu. Gidip kahve yapıyorsun kendine. Kahven fokur fokur hazırlanırken "acaba neyi yanlış yaptım." diye düşünüyorsun. "Dur lan. Bi daha denicem" diyorsun. Açıyorsun oyunu. Tekrar karakter yaratmaya vaktin yok, o yüzden az önce dayak yiyen karakterini açıyorsun. Başlıyorsun oynamaya...

Daha önce böyle dayak yemediğine yemin edebilirsin. "Tamam lan, siz kaşındınız" diyorsun. Baştan açıyorsun oyunu. Hızlı hızlı gezegenleri ele geçirmeye başlıyorsun. Orduna yatırım yapıyorsun. Gülüyorsun içinden, kıs kıs kıs diye. Kimse önünde duramıyor. Halkını düşündüğün için AI'a yatırım yapıyorsun. Halkın refah içinde yaşamaya başlıyor. Robotlar savaşta. Mis gibi...

Robotların ayaklanıyor. Ele geçirdiğin gezegenlerin teker teker düşüyor elinden. Halkın yıllardır savaşmadığı için, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Ordun yok. Pıt pıt gidiyor gezegenlerin... "Siherim böyle oyunu lan!" diyorsun. Bir sinirle çıkıyorsun oyundan. Kahve ve belki sigara yapıyorsun. 

Sigaranı içerken, tilkiler dolaşıyor kafanın içinde. Ve bir anda aklına geliyor! "XENOCIDE GALACTIC EMPIRE!". İşte bu fikir çok iyi. Herkese diz çöktüreceksin. Kendi imparatorluğunu kuracaksın! En güçlü sen olacaksın.

Açıyorsun oyunu. Yeni karakter yapıyorsun kendine. Artık biliyorsun, hangi trait senin için iyi hangileri kötü. Gözün kapalı seçiyorsun. Planın hazır. Galaktiik imparatorluğunu kuruyorsun. ve uzun yıllar boyunca hakimiyet kuruyorsun. Kimse sana karşı ayaklanamıyor. Kimse sana ses etmiyor. Zamanın geliyor ve yaşlanıp ölüyorsun. Artık varisin, bu muazzam imparatorluğu kontrol edecek.

"Bence hepimiz eşitiz. El ele tutuşup, bir cumhuriyet kuralım" diye vızzıklıyor varisin. Ekrandan, ağzının ortasına çakmak istiyorsun. Onu destekleyenlerde çıkıyor tabi. İmparatorluğun bıbış diye dağılıyor. Federasyon kuruluyor. Bir sinirle oyunu kapatıyorsun.

Yani öyle öğrenmeye falan gerek yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya bütün galaksinin kalanı birleşip beni gene sandıkta yenemiyorlar, abd gibi ne dersem o oluyor bm’de lol. Üstelik oyunun ilk üçte birini üç gezegende sürünerek boşa harcadım. Şimdi silolarımdan patlayarak fışkırıyor kaynaklar, filolarım herkese tek atıyor menzile girmeden. Yalnız oyun hem değişmiş hem de unutmuşum, browserda wikisinin neredeyse her sayfasını her tabde açık tutuyorum, herşeyi baştan okuyup öğrenmem gerekti. Sistemlere hakim olmadan kaybolmak çok mümkün. Bir kere çözünce gg ama.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Scalanova dedi ki:

İmrenip yetememek ya da sabredememek? en sevdigim turdu ne oldu bana...

Aynı durumdayım.

Oynamak istediğim bir ton oyun var ancak başlama kısmında sıkıntıdan Alt + F4 çekiyorum.

Her oyun ARPG olsun, kafadan aksiyona gireyim L1'da. Lore'muş, Quest Text'miş, pfffffffffffffffff.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, eregorn dedi ki:

Öğrenecek bişi yok.

Oynuyorsun,seni bir dövüyorlar bir dövüyorlar. Aklın çıkıyor. Sövüp kapatıyorsun. Bırakıyorsun oyunu. Gidip kahve yapıyorsun kendine. Kahven fokur fokur hazırlanırken "acaba neyi yanlış yaptım." diye düşünüyorsun. "Dur lan. Bi daha denicem" diyorsun.

oyunda akrabalar olmayınca tabi...

Sosyal ağlarda paylaş

abi iş güç olmasa, vaktimizi alan tek şey sadece okul olsa yine kasar oynarız ya. zaten azıcık vakit bulabiliyorum ben oyun için, onu da böyle incik cincik oyunlar için harcayamıyorm. zeldaya başladım baya da ilerledim ama baydım bir yerden sonra hikaye oku questlerin içindeki gizli şeyleri anla bilmemne valla kafa kaldırmıyor sdsf combata da yetemiyorum bir yerden sonra.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim robotik empire ima laf eden, hor goren, asagilayan, yesil sumuklu uzayli irkinin filosunu eline verdim, gezegenlerini dumduz ettim, simdi lordum pls tadinda takiliyor. Oyunu kaybettim sonra ama o savas efsaneydi. Kimsin lan sen dumbuk! Robotuz diye bizi hakir goruyon.

Sam in Terran Federation i gibi, benimde Terran Confederacy vardi, xenophobic, warmonger ? Fallen Empirelara bile midgame de atar yapiyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Gangren dedi ki:

Aynı durumdayım.

Oynamak istediğim bir ton oyun var ancak başlama kısmında sıkıntıdan Alt + F4 çekiyorum.

Her oyun ARPG olsun, kafadan aksiyona gireyim L1'da. Lore'muş, Quest Text'miş, pfffffffffffffffff.

yaşlanmak veya kafadan aksiyona girmekten ziyade, bir oyunu oynamak için illa bir elde wiki'si diğer elde reddit sayfası tutarak doktora tezi yazıyormuşçasına kıyaslamalı araştırma yapmaktan keyif almıyorum.

zamanında Deadlock ve Emperor of the Fading Suns severek oynardım da bu kadar kastırmadığı için keyif alıyordum.

Sosyal ağlarda paylaş

komutanın koyduğu link matrix games'den olunca anladım meseleyi ahah. stellaris gerçekten de o kadar karışık değil. başlangıçta hiç bilmeden cumburlop atlayınca değerli erken dönemi boşa harcayabiliyorsunuz sadece, o esnada zorlaşıyor gereksiz yanlış açılış yaptığınız ve bunu farketmediğiniz için. ben terraform düğmesini bulamadığım (colonization penceresinde aradığım) için kafadan 100 yıla yakın kaybettim ki oyunun üçte biri. sonra alaşımları filo yerine defense platformlara gömdüm (klasik ben) ki o da uzun süre geride bıraktı. ama nihayetinde bütün empire'ı synth yapınca (yukarıda koyduğum ss benimki değildi ama bende de fanamil & mat human empire) inanılmaz output bonusları üstüste binince o fakirlikten inanılmaz bir ekonomik patlamaya geçtim mid-game'de. 2300'de 300pop, 3 gezegenim varken 2400'de 40 koloni, 3500 pop, bütün megastructure'lar bitmiş haldeydim. öyle bir patlama yaşıyorum ki halen manuel pop taşımam gerekiyor iki ayda bir, ama artık pop üretmeyi durduracağım çünkü fallen empire'lar pathehic seviyesine düştü çoktan, her biri 200k+ 5 filom var, istesem daha naval capacity kasıp birkaç milyonluk kasabilirdim (2500 alloy her ay havaya gidiyor lol) kalan galaksi birleşip gelse durduramaz diye bıraktım. crisis event gelsin de döveyim diye bekliyorum 50 yıldır.

yeni başlayanlara kısa ve öz tavsiyem: teknoloji >>>>>> *

repeatable tech ile neredeyse herşeye sınırsız bonus eklenebildiği için %10 şunu bunu arttırabilmek yerine %10 tech kartopu etkisi yaratmak için daha büyük etken. 2400'de fallen empire tech seviyesine geldim, o noktada artık endgame crisis siz oluyorsunuz lol. hatta yeni duyurdukları dlc nemesis'te endgame crisis olmayı seçebiliyormuş oyuncular ahah:

Alıntı

We couldn't fix the crisis AI, so we are making you the crisis AI. You're welcome. - Paradox, 2021

Alıntı

Apocalypse: Let's blow up a planet Nemesis: Let's blow up a fukin' star lmao!

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, eregorn dedi ki:

Öğrenecek bişi yok.

Oynuyorsun,seni bir dövüyorlar bir dövüyorlar. Aklın çıkıyor. Sövüp kapatıyorsun. Bırakıyorsun oyunu. Gidip kahve yapıyorsun kendine. Kahven fokur fokur hazırlanırken "acaba neyi yanlış yaptım." diye düşünüyorsun. "Dur lan. Bi daha denicem" diyorsun. Açıyorsun oyunu. Tekrar karakter yaratmaya vaktin yok, o yüzden az önce dayak yiyen karakterini açıyorsun. Başlıyorsun oynamaya...

Daha önce böyle dayak yemediğine yemin edebilirsin. "Tamam lan, siz kaşındınız" diyorsun. Baştan açıyorsun oyunu. Hızlı hızlı gezegenleri ele geçirmeye başlıyorsun. Orduna yatırım yapıyorsun. Gülüyorsun içinden, kıs kıs kıs diye. Kimse önünde duramıyor. Halkını düşündüğün için AI'a yatırım yapıyorsun. Halkın refah içinde yaşamaya başlıyor. Robotlar savaşta. Mis gibi...

Robotların ayaklanıyor. Ele geçirdiğin gezegenlerin teker teker düşüyor elinden. Halkın yıllardır savaşmadığı için, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Ordun yok. Pıt pıt gidiyor gezegenlerin... "Siherim böyle oyunu lan!" diyorsun. Bir sinirle çıkıyorsun oyundan. Kahve ve belki sigara yapıyorsun. 

Sigaranı içerken, tilkiler dolaşıyor kafanın içinde. Ve bir anda aklına geliyor! "XENOCIDE GALACTIC EMPIRE!". İşte bu fikir çok iyi. Herkese diz çöktüreceksin. Kendi imparatorluğunu kuracaksın! En güçlü sen olacaksın.

Açıyorsun oyunu. Yeni karakter yapıyorsun kendine. Artık biliyorsun, hangi trait senin için iyi hangileri kötü. Gözün kapalı seçiyorsun. Planın hazır. Galaktiik imparatorluğunu kuruyorsun. ve uzun yıllar boyunca hakimiyet kuruyorsun. Kimse sana karşı ayaklanamıyor. Kimse sana ses etmiyor. Zamanın geliyor ve yaşlanıp ölüyorsun. Artık varisin, bu muazzam imparatorluğu kontrol edecek.

"Bence hepimiz eşitiz. El ele tutuşup, bir cumhuriyet kuralım" diye vızzıklıyor varisin. Ekrandan, ağzının ortasına çakmak istiyorsun. Onu destekleyenlerde çıkıyor tabi. İmparatorluğun bıbış diye dağılıyor. Federasyon kuruluyor. Bir sinirle oyunu kapatıyorsun.

Yani öyle öğrenmeye falan gerek yok. 

htjuw.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Bone dedi ki:

yaşlanmak veya kafadan aksiyona girmekten ziyade, bir oyunu oynamak için illa bir elde wiki'si diğer elde reddit sayfası tutarak doktora tezi yazıyormuşçasına kıyaslamalı araştırma yapmaktan keyif almıyorum.

zamanında Deadlock ve Emperor of the Fading Suns severek oynardım da bu kadar kastırmadığı için keyif alıyordum.

bi oyunu oynarken wiki reddit falan cok kasıosan bence tasarımda hata var. oyunun ıcınde vermesı lazım onun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...