Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Multiplayer Önerisi

Grego

Öne çıkan mesajlar

İsmi lazım değil, bol bol civ5 çevirdiğimiz, 5-6 kişiden oluşan bir oyun grubu var. 1 sene oynadık diyebilirim, şimdi oyundan bıkıldı ya da ben mac sahibi olduğum için her civ eklentisine uyamıyorum vs. bir şekilde oynanmıyor, baydı herkes.

bize bir oyun önerin ya.

grup özellikleri

-strateji oyunları tercih sebebi.
-biri hep en çok kazanmak istiyor. kel bu. çok konuşmak isteyenle love/anger çaprazında. yükseleni pendik.
-biri hep en çok konuşmak istiyor. bu çok kazanmak isteyenle love/hate/kink ilişkisi içinde.
-biri hintli, strateji oyunlarını horny militasric oynuyor. kabzımal.
-biri albay yada muhtar. ateşe, konsolos çocuğu da olabilir. fular kesin ama.
-ben haricinde grup olarak ağır nerd.
-bir tanesi tava tencere yapıyor sanırım. onu çok oynatamadık. kadrolu mızrakçı.

evet, bu özelliklere göre oyun aranıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Grubun adı civ5 yalnız. Koskoca yazmışız o kadar watsapp a.

Şimdi seçeneklerden biri endless legend, civ5e en yakın kafa. Ama sıfırdan otur öğren falan zor geliyor tabi

http://i.imgur.com/kQq7k3h.jpg

Aksyon oyunu olarak diablo her zaman yedekte, ama 2.3 gelmeden kimse girmez. Path of Exile da oyun geçmişi olmayanlara zor geliyor biraz

Saçma bi ek seçenek olarak swtor düşünüldü, hazır beleşken ciuvv ciuvv eğlenceli olabilir multi coop. MMO gözüyle bakmıyoruz tabii ki.

Bide mac sahibi olan kişi virtual mı yüklüyor ne yapıyorsa gitsin windows altında çalıştırsın oyunları modları. Eşek olmaya lüzum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Seçenekler:

4X Fantasy

Age of Wonders 3
Endless Legend
Warlock 2
Sorcerer King
Dominions 4

4x Sci-Fi

Endless Space
Galactic Civilizations 3
Beyond Earth

Grand Strategy

Europa Universalis 4
Crusader Kings 2

Gruptaki nerd olmayan, metroseksüel arkadaş sci-fi oyunlarına sıcak bakmıyor sanırım.

CK2'nin vanilla hali multi için çok dengesiz, bir sürü house rule gerekiyor ki öyle de oyunu oynamanın pek anlamı yok bence. EU4 daha mantıklı bir seçenek ama ona da ilgi olduğunu zannetmiyorum.

Domininons 4 bence en mükemmel multi oyunu, ama ekipteki diğer kişilere uyacağını sanmıyorum.

Sorcerer King çok yeni, fazla deneme fırsatım olmadı.

Neticede en baştaki üç oyun, yani Endless Legend, Age of Wonders 3 ve Warlock 2 en makul seçenekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Age of Wonders ve Endless Legend en yakın seçenek. Zaten skype olduğu için, bilmeyen de kısa zamanda öğrenir. CK2 nin multiplayer ı nasıl hiç bilmiyorum, kuralsız oynansın tabi. Kız alma, kız verme, ne olacak, isteyen isteyeninin hanedanına sulansın. Seviyorsa senindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

hmm. hd edition. 35 lira.

http://store.steampowered.com/app/297000/

yok bee. expenşınları yok bunun. Conflux alıp milleti ezemedikten sonra...

Gogo hamachi. 1 kere halledince rahaat rahat oynarsınız. Hem zamanında yaptın mı bilmiyorum ama homm3'ün mpsi acayip zevkli.

homm5 ToE'de turnler 3 saat sürmese o da ayrı güzel güzel aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Grego said:

hmm. hd edition. 35 lira.

http://store.steampowered.com/app/297000/

yok bee. expenşınları yok bunun. Conflux alıp milleti ezemedikten sonra...

Gogo hamachi. 1 kere halledince rahaat rahat oynarsınız. Hem zamanında yaptın mı bilmiyorum ama homm3'ün mpsi acayip zevkli.

homm5 ToE'de turnler 3 saat sürmese o da ayrı güzel güzel aslında.

bunu kabul ettiremedik, sırayla oynatınca çok bekletiyormuş. zaten satranç oynar gibi civ5 oynadığını düşünen bir kabzımalımız var. bunda nasıl bir performans gösterir kimbilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...