Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Bende kindle 3 var, 2010 yilinda almistim. Hatta yanardag patlayinca kargo gelememisti sdf. Yillardir aktif olarak kullaniyorum, tabletten 40 kat falan daha iyi okuma kalitesi. Cihazlarin arayuzleriyle surekli ne yapiyorsunuz bilmiyorum ama ben bir kitabi actiktan sonra bitirene kadar arayuzle ilgilenmiyorum. 12 senedir totalde 1 saatim falan gecmistir arayuzunde herhalde. Okuyacagim seyleri Calibre’den topluca aktariyorum.

Son donemde ipad’den de kitap okuyorum bu arada kiyaslamayi haybeye yapmiyorum. Herhalde 10 civari roman okumusumdur aldigimdan beri ipad uzerinden. Backlight ve flicker siz farkinda olmasaniz da goz yoruyor. 

Derseniz ki niye kindledan degil de ipadden okuyorsun madem? Ipad’i baska isler icinde yanimda tasiyorum ve cantama bir de sirf kitap okumak icin kindle koymuyorum artik seyahat ederken. Evde kullaniyorum daha cok. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, neutrino dedi ki:

Ne kadar okuma modu olsa da arkadan aydinlatmali ekranda uzun sure ozellikle yatarken karanlikta falan okumak iyi degil. Ha okudugunuz 5-10 sayfayi gecmiyorsa bisey farketmez ama uzun okumalar icin kindle ile arkadan aydinlatmali ekranlar arasinda devasa fark var. 

aliskanlik kazaniyorsun belki de o zaman, oturup 6 -7 saat okumasam da, 3 belki 4 saatlik okumalar yapiyorum ipad ile. Oncesinde de huawei tablet ile yapiyordum. Bir sikintim olmadi ki, genelde pc ekraninda bisi okumaktan rahatsiz olan biriyimdir.

bi de benim buldugum cogu kitap pdf formatinda sdf veya pdf ten epub a gecirilmis oluyorlar, agzi burnu kayiyor kitabin.

Sosyal ağlarda paylaş

ne alakası var.

bi de hem kobo'dan hem ipad'den kitap okumuş biri olarak. görsel ağırlıklı birşey okuyorsanız zaten kindle, kobo asla tavsiye etmem yukarda arkadaşların dediği arayüzün hantal olması sizi boğuyor. ama kitap okuyorsanız kesinlikle e-reader'ın verdiği hissiyat çok daha iyi, sağlık tarafına girmicem çok anlamıyorum ama e-reader'da okumak daha iyi hissettiriyor e-ink kitap sayfasını çok anımsattığı için. yoksa ipad'i de maviyi kıs, brightness'ı kıs göz yormuyor ama e-reader net daha iyi.

bi de ipad mini'de kitap okunmaz çok küçük mevzusunu anlamadım, zaten e-reader'lardan daha büyük ekranı var? okuduğun kitapların sayfalarından daha büyük ekranı var.

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.01.2022 at 09:09, fresia dedi ki:

safariden de olsa youtube çalıştırıyorsa işe yarar ?

yemekti, egzersizdi yeni bi şey alsam çok kıyamam kullanmaya

not aldım o zaman. yeni tablet alınca eskisini sana gönderirim.

Safari'den YouTube'a giriliyor evet.

Sosyal ağlarda paylaş

On 05.01.2022 at 14:17, deadwoll dedi ki:

Cihazlarin arayuzleriyle surekli ne yapiyorsunuz bilmiyorum ama ben bir kitabi actiktan sonra bitirene kadar arayuzle ilgilenmiyorum. 12 senedir totalde 1 saatim falan gecmistir arayuzunde herhalde..

misal, bi bookmark koydum, buraya dönüp okumak istiyorum, yahut daha kötüsü, bookmark almadim ama yaklasık olarak 100-150 sayfa geriye scroll etmem gerekiyor

bu navigasyonu yapmak ipadde çok daha kolay, kindle çooook hantal.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

misal, bi bookmark koydum, buraya dönüp okumak istiyorum, yahut daha kötüsü, bookmark almadim ama yaklasık olarak 100-150 sayfa geriye scroll etmem gerekiyor

bu navigasyonu yapmak ipadde çok daha kolay, kindle çooook hantal.

“Go to” diye secenek var scroll yapmana gerek yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...