Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Laraken dedi ki:

pahalı değil diyip fakirler kullanamasın bu telefonu demeler falan. 15k nasıl pahalı değil lan?

türkiye dışında bir ülkede bilgisi olmadığı için cehaletten böyle yazdığını umuyorum, ha yok biliyor da yazıyorsa o bambaşka bir kafa. tehlikeli bir kafa.

bence direkt akp kafası..

çünkü oradaki x2 vergiyi normalleştirmeye çalışıyor, halkının kulak arkasına kadar girip apple'dan mercedes'den fazla para kazanmaya kasan hükümeti savunma msjı o

Sosyal ağlarda paylaş

21 saat önce, orc_lord dedi ki:

Önceden hani dövize göre fiyatlar uygun olduğu zaman bile sıklıkla yenileyenlerdendim. Kontratlı alıyor dolunca direkt değiştiriyordum. Açıkçası katılıyorum, hem bu kadar para verilmez hem de bence eskisi kadar almaya değecek bir yenilik gelmiyor. Kamera, ekran ve hız faktörü var ama ne kadar elzem tartışılır.

şuan galaxy m31 kullanıcısıyım, telefon gayet akıyo, 6000 mah batarya 2 gün dolu dolu kullanımda bile %10'lara falan iniyo, 2 saatte de fulleniyo. 3-4 ay önce 2599'a almıştım hepsiburada'dan, hani başka özellikleri kötü desem, ekran fhd super amoled, 4 kamera var, ön kamera 32mp her slow motion dahil bir sürü modu'da var. önceki telefonda kullandığım 64gb hafıza kartını da taktım ki aslında gerek olmayabilirdi, 128gb hafızası var. şu özellikler sıradan herhangi bi kullanıcıya fazla fazla yeter. önceki telefonum galaxy s7 3.5 sene gitti, ondan önceki s5 4 sene gitti.

apple kullanıcıyı çok hapsediyo, sırf o sebepten geçmedim ve aynen böyle devam ederlerse geçmeyi de düşünmüyorum. ama yiğidi öldür hakkını yeme, adamlar kendi ekosistemini o kadar güzel kurmuşlar ki, apple kendi içinde o kadar güzel senkronize oluyo ki, başka kullanmak zorunda olduğum mesela bi ipad veya macbook veya imac olsa düşünürdüm iphone.

Sosyal ağlarda paylaş

en son iPhone x'imi 3 sene önce almıştım sanırım ilk çıktığında, 2017 sonuydu. şu anda yaptığım hesaplamalara göre, 2017 yılına göre maaşım tl bazında tam 2 kat artmasına rağmen iPhone alım gücüm tam yarı yarıya düşmüş. o zaman da cihaz 1000 dolardı, şimdi de 1000 dolar. çok sinirlendim bu duruma. nasıl bir aktivizm yapabiliriz

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.11.2020 at 17:13, Pordakal dedi ki:

şuan galaxy m31 kullanıcısıyım, telefon gayet akıyo, 6000 mah batarya 2 gün dolu dolu kullanımda bile %10'lara falan iniyo, 2 saatte de fulleniyo. 3-4 ay önce 2599'a almıştım hepsiburada'dan, hani başka özellikleri kötü desem, ekran fhd super amoled, 4 kamera var, ön kamera 32mp her slow motion dahil bir sürü modu'da var. önceki telefonda kullandığım 64gb hafıza kartını da taktım ki aslında gerek olmayabilirdi, 128gb hafızası var. şu özellikler sıradan herhangi bi kullanıcıya fazla fazla yeter. önceki telefonum galaxy s7 3.5 sene gitti, ondan önceki s5 4 sene gitti.

apple kullanıcıyı çok hapsediyo, sırf o sebepten geçmedim ve aynen böyle devam ederlerse geçmeyi de düşünmüyorum. ama yiğidi öldür hakkını yeme, adamlar kendi ekosistemini o kadar güzel kurmuşlar ki, apple kendi içinde o kadar güzel senkronize oluyo ki, başka kullanmak zorunda olduğum mesela bi ipad veya macbook veya imac olsa düşünürdüm iphone.

ben de telefona fazla yatırım yapma taraftarı değildim. ilk çıktığı günden beri iphone 5s kullandıktan sonra artık daha büyük ekranlı bir telefonum olsun diyerek bozulmadığı halde şubat ayında türkiye'deyken samsung m30s'e geçtim 5000 mah batarya kocaman ekran vs derken. allah belamı verdi desem yeridir. dokunmatiği 2 kez bozuldu. en son bozulduğunda yurtdışındaydım ve bulunduğum ülkedeki samsung servisi tabii ki kabul etmedi. türkiye'ye dönene kadar sinir harbi yaşadım. onun dışında aramalarda ses iletimiyle ilgili de sorunlar yaşadım, samsung forumlarında tek yaşayanın ben olmadığımı da gördüm. şimdi amerika'ya döndüğüm ilk anı bekliyorum iphone çekip rahat bir nefes almak için. telefonu da yeğene brawl stars oynasın diye bırakıcam herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Tokasra dedi ki:

ben de telefona fazla yatırım yapma taraftarı değildim. ilk çıktığı günden beri iphone 5s kullandıktan sonra artık daha büyük ekranlı bir telefonum olsun diyerek bozulmadığı halde şubat ayında türkiye'deyken samsung m30s'e geçtim 5000 mah batarya kocaman ekran vs derken. allah belamı verdi desem yeridir. dokunmatiği 2 kez bozuldu. en son bozulduğunda yurtdışındaydım ve bulunduğum ülkedeki samsung servisi tabii ki kabul etmedi. türkiye'ye dönene kadar sinir harbi yaşadım. onun dışında aramalarda ses iletimiyle ilgili de sorunlar yaşadım, samsung forumlarında tek yaşayanın ben olmadığımı da gördüm. şimdi amerika'ya döndüğüm ilk anı bekliyorum iphone çekip rahat bir nefes almak için. telefonu da yeğene brawl stars oynasın diye bırakıcam herhalde.

Keske bi arastirsaydin almadan önce. Genelde kronik sorunlari varsa ilk google aramasinda denk geliyosun.

Ama "aaa 5000 mah pili varmis" diyip direk alinca bazen kacinilmaz olabiliyo bu tarz seyler.

Hatta ilk bakman gereken seyler. Battery drain ve battery charge testleri(youtube da bolbol var)

Tech firmalarinin review sayfalari.

Forumlarda kullanici yorumlari. Hatta n11 tarzi sitelerde alan kisilerin yorumlari.

Sosyal ağlarda paylaş

samsung'ta galaxy s  serisi dışındakiler pek güven vermiyor, P/F ürünleri tamamen zaten genelde.  annelere J serisi aldıydık ilk alındıkları günden beri yavaş telefonlar. ama sağlam yani ikisi de 4 senedir kullanıyor hala tıkır tıkır çalışıyor telefonlar. 

sırasıyla:

s4 ( ben 2 sene sonra hanım 2 sene)

s7  (ben 2 sene sonra hanım 2 sene)

s9 plus - 2 seneyi geçti hala bende

hanıma şimdi ilk defa 0 telefon aldık hep benim eskileri kullanıyordu sfsdsf  galaxy s20 FE aldık yani şom ağzımı açmayayım diyorum ama bu kadar telefon kullandık neredeyse hiç sorunla karşılaşmadık. s4 ün son zamanlarında wifi adaptörü bozuldu bir o kadar. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.09.2020 at 10:13, roket adam dedi ki:

apple watch os 7'ye güncellediyseniz dış ortamdaki çalışmalarınız için apple workout app'ini kullanmayın. kullanırsanız da bir bug'dan ötürü gps bilgisinin kaydedilmeyeceğini bilin. saatin tek olayı da bug'dan dolayı çalışmıyor. dünyanın en zengin şirketinin olayına bak.

Bu bug hala devam ediyor mu? Hanıma bi tane apple watch 3 almayı düşünüyorum spor falan yaparken kullanması için, nasıl bişi kullanan eden var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, Dynun dedi ki:

Samsungun da en alt serisini almissin abi vur dedik öldürdün

ya ben zaten büyük bir beklentiyle almadım da en alt seri diye de ekranın iki kere bozulmasını beklemedim. üstteki arkadaşa istinaden yazdım daha çok. onun anlattığı telefonun bir sene önceki modeli, özellikler falan göze hoş geliyor da malzeme, işçilik ve teknik servisteki kalite kullanmana izin verirse

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Bu bug hala devam ediyor mu? Hanıma bi tane apple watch 3 almayı düşünüyorum spor falan yaparken kullanması için, nasıl bişi kullanan eden var mı?

hocam apple watch 3 artık cidden eskidi. ben 5 ve 3 arasında kalıp 1000 tl fazla verip 5 almıştım şimdi 6 çıktı bide. Se'den aşağısı alınmaz, watch 5'i 3.5k sltına bulursanız da alınır. ama 3 artık yok yani, o kadar para fazla şu an 3 e. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...