Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

3 saat önce, Oce4n dedi ki:

yurtdışından telefon almak artık daha ucuza filan gelmiyor malesef. 2k tl pasaport kayıt bedeli var. dubaideki fiyatlar da ucuz değil.

abi bakip da soyluyorum, apple shop:

iphone 12 pro max / 4700 aed / 10840tl

tr fiyati: 17000tl

6k fark var, egitim indirimi eklemeden

33% daha ucuz, nasil ucuz degil diyorsun?

nasil bir matematik acaba?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz ileride takasla satmayi dusunuyorsaniz yurtdisindan gelen telefonlar degerinden takaslanmiyor. Bir de 3 yil falan takaslayamiyorsunuz ya da satamiyorsunuz, garantide de sprun olabiliyor telefonu aldiginiz yere gore ve her halukarda 1 yil oluyor garantisi en fazla. Bence isin cazip olmayan kismi bu.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Goering dedi ki:

abi bakip da soyluyorum, apple shop:

iphone 12 pro max / 4700 aed / 10840tl

tr fiyati: 17000tl

6k fark var, egitim indirimi eklemeden

33% daha ucuz, nasil ucuz degil diyorsun?

nasil bir matematik acaba?

en pahalı versiyonundan bakmadıydım tabi. düz iphone 12 256gb 3700AED +2k tel kayıt +2k uçak = aynı fiyat.

Sosyal ağlarda paylaş

On 12.09.2021 at 10:56, Gallant dedi ki:

13 ugursuz numara diye 13 demezler sanirim.

Piyasada iphone 14 diye dolaşan leak'lerde notch artık hole punch display şeklinde. Eğer dediğin gibi 13'ü atlarlarsa, notch da giderse, 90-120hz LTPO oled ile birlikte (always on display), öngördükleri gibi %20 daha fazla satışı, rahat rahat gerçekleştirirler.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Oce4n dedi ki:

bir vize ücreti zorunlu ya. yanında tavuk ekmek götürür orada para harcamazsın alıp dönersin hemen akşamına ?

iş için gönderiyorlar zaten apple store olan AVM'nin yanındaki otele ? 

harcırah da var, kokteyl fln da ısmarlarlar ?

potansiye en az 6k fark var en üst modelin depolaması en düşüğünde, 2k da pasaport düşersin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben de öyle düşünmüştüm ama fistan haklı, varmış hala:

https://eksisozluk.com/entry/127672261

Spoiler

ara sokaklardaki telefoncuların yurt dışından getirdiğiniz telefonlarınıza 1500 lira harç parası bayılmadan 100 liraya yaptığı hede. eski bir telefonun imei numarasına da gerek yoktur, random çalışan imei numaraları oluşturarak işlem yapılır. imeiler random olduğu için bir süre sonra * btkdan imeiniz klonlamıştır mesajı alabilirsiniz. böyle bir durumda tekrar imei atmanız gerekmekte. imei klonlamak ciddi bir suçtur ancak telefoncular bu işlemi imei onarımı adı altında yapmakta, biz sadece imei onarımı yapıyoruz diyerek işin içinden çıkmaktadır.

imei klonlama işlem box denen programlar aracılığıyla yapılır. tabiki bunlar ücretlidir, eğer imei atılacak telefon eski bir model ise internetten herhangi box programının crackli hali indirilerek yapılabilir. ancak yeni model telefonlar için sürekli güncellenen ücretli bir box almak gerekir.

Sosyal ağlarda paylaş

O telefon bi şekilde calisir hale gelip ayni imei numarasindan 2 farkli sim kart kullanilirsa sorun olabilir, onun disinda hic sorun olmaz.

Ha ama şöyle bisey var, yukarda yazmislar ya calisan imei generate etme muhabbeti, ordan biru sendeki imeinin aynisini kendi telefonuna yazdirirsa ikinize de klonlanma mesaji gelir, hanginiz fatura ve uzerinde o imeiyi gosterebilirse mcks sadece fatura sahibinin hattina tanimlar o imei numarasini, baska hat calismaz o telefonda

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...