Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

değer bence, 3000tlye şunlar alınıyor;

daha iyi ekran teknolojisi,(ince çerçeve, çözünürlük, renkler vs vs)

daha iyi işlemci,

5g ve magsafe desteği ile daha güncel,

daha ince ve daha hafif, yeni tasarım,

daha iyi su geçirmezliği ve daha iyi ekran camı(ceramic shield)

cabiria tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Önceden hani dövize göre fiyatlar uygun olduğu zaman bile sıklıkla yenileyenlerdendim. Kontratlı alıyor dolunca direkt değiştiriyordum. Açıkçası katılıyorum, hem bu kadar para verilmez hem de bence eskisi kadar almaya değecek bir yenilik gelmiyor. Kamera, ekran ve hız faktörü var ama ne kadar elzem tartışılır.

Sosyal ağlarda paylaş

Yeni iPhone se mesela. İşlemci ve kamera dışında 4-5 sene öncesinin teknolojisi ve modeli. Fiyatı 5k civarı. Pili klasik 1 günde bitiyor vs. Bende note9s var redmi. 3k fiyatı. Ara ara heartstone oynuyorum YouTube kullanıyorum vs. Ve rahat 2. Günün akşamını getiriyor telefonun bataryası. Şarj desen hızlı şarj var, yarım saatte yüzde 70-80 civarı şarj oluyor telefon ve bir günden fazla idare ediyor o şarj. Twitter Instagram gibi uygulamalarda hiç sorun yok.

Elbette yüksek işlemci gücü isteyen oyunlarda hafif kasmalar oluyordur ama benim telefonda oynadığım oyunlar belli. iPhone se işlemcisi muhtemelen 3 kat falan hızlı ve güçlüdür benimkinden ama o güce ihtiyacım var mı günlük kullanım için. Hayır. E kullanıcı deneyimini de sadelestirmisler guzellestirmisler. Evde iPad var telefonu aldığımdan beri elim gitmedi neredeyse. 

Ha bir de şeyi ekleyeyim. İsim icabı bir sürü tanimadigim insanı falan arıyorum bazen telefondan. Google'dan numarayı otomatik arayıp rehbere kayitliymis gibi adamın ismini ekrana getiriyor. Veya beni birisi aradığında numara googleda varsa adı yazıyor adamın. Google'da spam olarak kayıtlı telefondan arandigimda uyarı veriyor ekranda bu spam olabilir açma istersen diye. Böyle ufak şeyler baya hoşuma gitti. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 16.10.2020 at 10:03, applev0dka dedi ki:

usa satış fiyatı 500 dolar olan konsollar güzel ülkemizde 1000 dolardan satılacak. ötv + kdv yiyen ürünler için çok düşünmeye gerek yok.

usa satış fiyatı x2 x dolar kuru = TR kazığı şeklinde hesap yapılabilir.

Abi niye hep aynı masal??? 

Abi kullandığımız çoğu teknolojik alet abd malı sonra diyoruz ki ya amma pahalı "güzel ülkemizde" böyle bir şey mi var ya! 

Ne var bundan 5 sene önce ki ps4 fiyatı 4-5k arasındayken de aynı zihniyet aynı masalları okuyordu. Yahu hep aynı zihniyet hep aynı tatava. 

Telefon içinde geçerli mesela aynı mevzu. Iphone u hepimiz biliyoruz adamlar üst klasmanda oynamayı seviyor. Her ülkenin kendi rakamlamasına göre hareket ediyor. Fiyst pahalı mı? Abi hayır değil. Fakir kullanamasın bu telefonu git reno al xiaomi al. 

He pahalı. Tamam. 

xwhiplashx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

38 dakika önce, xwhiplashx dedi ki:

Abi kullandığımız çoğu teknolojik alet abd malı sonra diyoruz ki ya amma pahalı "güzel ülkemizde" böyle bir şey mi var ya! 

Ne var bundan 5 sene önce ki ps4 fiyatı 4-5k arasındayken de aynı zihniyet aynı masalları okuyordu. Yahu hep aynı zihniyet hep aynı tatava. 

Telefon içinde geçerli mesela aynı mevzu. Iphone u hepimiz biliyoruz adamlar üst klasmanda oynamayı seviyor. Her ülkenin kendi rakamlamasına göre hareket ediyor. Fiyst pahalı mı? Abi hayır değil. Fakir kullanamasın bu telefonu git reno al xiaomi al. 

He pahalı. Tamam. 

5 sene önce ps4 fiyatı 4-5k değildi. normali 1400 pro 1900dü

geri kalanı için AKP'yi azalt

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, xwhiplashx dedi ki:

He pahalı. Tamam. 

tabi lan al vestel veya general mobile hayatını yaşa ne veriyon öyle Amerigan mallarına para ğpoasmdfdğasmgds

birader elinde internet var az aç o Amerikan malları hangi ülkelerde gelir oranlarına göre nasıl fiyatlandırılmış bir bak istersen.

şunu da başlığa birisi sabitlesin ibret alalım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...