Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

resmi fiyat açıklanmadı türkiyede tabii

ama 24k tl fiyat, 12 pro max 512gb model için çok da saçma bi fiyat değil,

aynı telefonun vergiler hariç avrupa fiyatı 1340 euro gibi bişi

bugünkü kurla 12.344tl 

ehh bizdeki vergiler sağolsun bunu 18-20'lere çıkartıyor sanırım?

Sosyal ağlarda paylaş

30 dakika önce, cabiria dedi ki:

resmi fiyat açıklanmadı türkiyede tabii

ama 24k tl fiyat, 12 pro max 512gb model için çok da saçma bi fiyat değil,

aynı telefonun vergiler hariç avrupa fiyatı 1340 euro gibi bişi

bugünkü kurla 12.344tl 

ehh bizdeki vergiler sağolsun bunu 18-20'lere çıkartıyor sanırım?

Aynen, math ortada. 24 çok saçma gibi geliyor ama değil. Telefon kadar vergi var

Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir tık geriden gideyim. 8000TL 'ye düz 11 almak mantıklı mı şuan ? 

Çok ekstrem telefon kullanıcısı değilim. Halen 6s Plus kullanıyorum ki bataryayı resmi yerlerde değiştirmeme rağmen son iki keredir hemen öldürüyor telefon yine 6 ay falan maks dayanıyor. Yine öldü. 

öyle 12 olsun vs. olayım yok. Beni 5-6 sene daha kafam rahat götürsün bunun gibi yeterli diyorum. Kamerası vs. zaten yeterli proya çıkmaya gerek yok. 

Alayım mı? Bundan daha da ucuzlamaz gibime geliyor. 12 çıkınca dolar kuruna fiyat güncellenirse zaten yine 8000 civarında olur diye düşünüyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, Natanyal dedi ki:

Ben bir tık geriden gideyim. 8000TL 'ye düz 11 almak mantıklı mı şuan ? 

Çok ekstrem telefon kullanıcısı değilim. Halen 6s Plus kullanıyorum ki bataryayı resmi yerlerde değiştirmeme rağmen son iki keredir hemen öldürüyor telefon yine 6 ay falan maks dayanıyor. Yine öldü. 

öyle 12 olsun vs. olayım yok. Beni 5-6 sene daha kafam rahat götürsün bunun gibi yeterli diyorum. Kamerası vs. zaten yeterli proya çıkmaya gerek yok. 

Alayım mı? Bundan daha da ucuzlamaz gibime geliyor. 12 çıkınca dolar kuruna fiyat güncellenirse zaten yine 8000 civarında olur diye düşünüyorum. 

sheete göre şu an 8k tlye iphone 11 almak baya mantıklı gibi duruyor

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, cabiria dedi ki:

EkRopUkX0AEbZey?format=jpg&name=medium

credit: twitter@kahramanugurlu 

Abi eğer durum böyleyse, şu anda iPhone 11'in 12491 liraya satılması lazım ve 8 bine satılıyor. Yüzde 35-40 fark var neredeyse, apple cebinden mi ödüyor bu farkı şu anda? Eğer bu tablonun en ufak bir yeri doğruysa hemen 2 tane telefon siparişi vereceğim çünkü ahshshs hayatta 15 bin lira falan veremem telefona artık. Burada bir yanlışlık var.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, zaidral dedi ki:

pek begenilmedi mi? kimse yazmamis.

videoda sundukları şeyler çok hoş, çok çok güzel geliştirmişler telefonu. ama bence esas sıkıntı şurada, gerçek hayata etkisi olmayacak şeyler yapmışlar hep.

mesela ben geçen sene iphone 11 almıştım. kamera özellikleri güzel müzel ama white balance yok alette. işin daha da sinir bozucu yanı, telefona bıraktığımız auto white balance ayarı da çok kötü, fotoğrafı fazla sarartarak ve aydınlatarak çekiyor. Kamera ayarları da çok kısıtlı. Ama sonra iPhone 12 tanıtımında "of kamerayı şöyle yaptık, böyle yaptık, aynı anda takla atarken parande atabiliyor, lazer felan koyduk, profesyoneller dizi ve film çekerken artık bizim telefonu kullanıyor" felan diye hava atıyorlar. ProRAW koymuşlar, ama White Balance yapamıyor. nefis.

kamera sadece bir örnek, bu yeni gelen özelliklerin çoğu buna benzer şekilde pratik kullanımda büyük yarar sağlamayacak şeyler. alt seviye telefonlar bile 5G'ye geçmiş, bunlar sanki 5G'yi kendileri icat etmiş gibi ballandıra ballandıra anlatıyor. bu kadar büyük mühendislik potansiyeline sahip olup da bu kadar zayıf telefonu üretmeyi nasıl beceriyorlar onu bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...