Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Ablamın iPhone kamerasında beneklenme oluşmuş. Amerika'dan alıp dönünce kayıt ettirerek kullanmıştı. Cihazın garantisi bitti. Tamir için Türkiye'deki Apple Store'a gittiği zaman kabul etmemişler. Garantiyi geçtim para vererek bile artık cihazların tamirini yapmıyorlarmış. Apple'a ticket açtı falan ama çözümsüz kaldı. Başına gelip çözebilen var mı? Olmadı Ankara'da tamir için önerebileceğiniz bir servis paylaşabilirseniz çok iyi olur ?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, orc_lord dedi ki:

Ablamın iPhone kamerasında beneklenme oluşmuş. Amerika'dan alıp dönünce kayıt ettirerek kullanmıştı. Cihazın garantisi bitti. Tamir için Türkiye'deki Apple Store'a gittiği zaman kabul etmemişler. Garantiyi geçtim para vererek bile artık cihazların tamirini yapmıyorlarmış. Apple'a ticket açtı falan ama çözümsüz kaldı. Başına gelip çözebilen var mı? Olmadı Ankara'da tamir için önerebileceğiniz bir servis paylaşabilirseniz çok iyi olur ?

Telefon konusunda Ankara gama is hani / karanfilden girince zafir is merkezi , Panateks , Mehmet usta. Herhangi bir elektronik devreyi tamir edemedigini gormedim henuz. Bir kac senedir sadece telefon ustune calisiyor haliyle is hacmi orda oldugu icin. Birinde cozum varsa onda vardir. Genelde diger servisler de kendileri telefonu teslim alir mehmet abiye getirirler zaten. 

Yok illa apple yetki servis denirse ProMC Ankara-Cankaya benim tavsiyem. Yetkili servis, ama yapilacak bisey varsa yardimci da oluyorlar.

@serjuhan in da mac inde baska bi yer yardimci olmustu, apple konusunda tecrubeli. Bir de orasi var iyi durumlar aldigim ama ismini unuttum. Burda da gecmisti bir kac kere lafi.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, orc_lord dedi ki:

Ben yetkili diye evin ordaki kvk'ya götürdüm garantisi bitmiş telefonu(iphone xr) tamir için. 13bin tl istediler bende de. TR'den almıştım bi de. yarı fiyatına aldığım telefonu 2 katı fiyatı tamir ettiriyosun asd.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
9 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

gürgençlere götürdü mü Ankara'da? parasıyla tamir ederler ya niye etmesinler. Cepa'da -2. kattaydı sanırım servisi. 

Götürdü ama Apple'ın yetkili servisleri bile artık kabul etmiyor. Seri numarasından baktıkları zaman cihaz sadece Avrupa ve Amerika'da tamir edilebilir çıkıyormuş. Ekşi'de de birisi yazmış, büyük saçmalık ?

1 saat önce, KillJoy dedi ki:

@orc_lord beneklenme de ne oluyor? model nedir?

Model numarası A2160 olarak görünüyor. iPhone 11 Pro diye geçiyor. Technopat'ta biri paylaşmış, şuna benzer kamera açılınca siyah-gri arası bir leke beliriyor: iPhone 11 kamerasında leke çıkıyor

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Valla ben de açtırmazdım. Parça değişimi falan olsa mesela iPhone'un sonradan uyarı verip sorun çıkarabiliyor. Fuar dönemi Avrupa'ya gittiği zaman yaptırmaya karar verdi. Aklınızda bulunsun, yurt dışından cihaz alırsanız garanti dışında servis konusunda da yan çiziyorlar artık ?

yurt dışı apple ürünlerinin garanti iptali

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.11.2022 at 10:50, orc_lord dedi ki:

Valla ben de açtırmazdım. Parça değişimi falan olsa mesela iPhone'un sonradan uyarı verip sorun çıkarabiliyor. Fuar dönemi Avrupa'ya gittiği zaman yaptırmaya karar verdi. Aklınızda bulunsun, yurt dışından cihaz alırsanız garanti dışında servis konusunda da yan çiziyorlar artık ?

?

yalnız garanti konusunda şöyle bişi vardı;

Avrupa'dan alınan iphone'lar tr'de 1 sene servis kapsamında idi + ücretli servis kapsamında idi.
ABD ve Dubai'den alınan telefonların bazıları (Kod numarasına ve desteklediği GSM bandına göre değişiyor) TR'de garanti kapsamındayken bazıları değildi.

örneğin iphone 12 pro için:

Model A2341  – Garantisi Türkiye’de geçerli değil. (Amerika)
Model A2406  – Garantisi Türkiye’de geçerli değil. (Kanada, Japonya vb..)
Model A2408  – Garantisi Türkiye’de geçerli değil. (Çin, Hong Kong vb..)
Model A2407  – Garantisi Türkiye’de geçerli.

Sosyal ağlarda paylaş

aktif spor yapıp, datalarını takip etmek istiyorsan ve hiçbir bildirimi kaçırmayayım, telefonu cebimden çıkarmadan basic kullanım yapayım diyorsan güzel icat ama bana hep gereksiz geliyor. bildirimlerim zaten kapalı ve yürüyüş mesafesini falan zaten telden ya da xiaomi saatimden görüyorum.

Yalnız son seride kaza algılama olayları var. Kalp krizi geçirince haber veriyor vs o özellikleri müthiş bir şey de kapalı sanırım tr'de sağlık bakanlığı ile çözememişlerdi en son

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, reyou dedi ki:

Apple watch kullanip da vazgeçilmez diyen var mi? 3 aylik bi hype ise hiç bulaşmış olmayayım.

smart watch kategorisi spor ve hareket vs takibi dışında hiç bir anlamı olmayan bir şey. sağlıklı yaşam, wellness falan kasmıyorsan hiç gerek yok. yok bildirimlerime baktım, yok whatsapptan mesaj yazdım falan hepsi hikaye, gereksiz use case'ler. 3 ay bile sürmez ne lan bu demen.

ben 5 yıldır falan kullanıyorum mesela tüm bildirimler tamamen kapalı. sadece hareket takibi ve saat özelliğini kullanıyorum ki smart home'dan tut, bilmemne bir ton teknolojik ortamım evde.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...