Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

On 12.06.2022 at 17:55, Tampere dedi ki:

2005 İpod'dan sonra ilk kez Apple'a geçtim hayat boyu android kullandıktan sonra bu sene. Yüksek ihtimal geri dönmem diye düşünüyorum. Ama hani bu farklı şarj kablolarına karşı güya EU yasa falan çıkarmıştı. Bir iphone, bir ipad bir apple watch'ım var üçü içinde aynı şarj kafasına 3 farklı kablo tak çıkar tak çıkar yapıyorum illallah ettim bir şeyi şarj edicem diye. 

bu arada yukarıda dediğim gibi ipad, apple watch ve iphone kullanmaya yeni başlamış biri olarak şöyle bir feedback yapayım. Kamera olarak baya imba Iphone 13 bu kesin. Android flagship modellerde de belki çok iyidir ama ben en azından kendi kullanımım boyunca bu kadar güzel kameralı telefon hiç kullanmadım. Alışmak biraz zaman alıyor bazı şeylere androidden sonra ama daha zor vs argümanına katılmıyor. Daha kolay olduğunu düşünüyorum hatta user experience'ın ve çoğu uygulmada daha smooth. 

Watch bence gereksiz bir alet almasanda olur kafasındayım özellikle TR'de sim kart takma olayı olmaması kötü. Ama screentime'ını azaltıyor gün içinde tabii insanın. 

Şimdi gel gelelim telefon ve watchdan sonra benim için en büyülü alet kesinlikle Ipad oldu. Apple sadece Ipad çıkarsın ve ben sadece Ipad alayım buna tamamen okay'im. Bu kadar rahatlık sağlayan kolay, donanım olarak sağlam, hafif ve smooth bir alet daha önce kullanmadım. Kesinlikle başka hiçbir tablette olmayan rahatlıkta ve akıcı bir deneyim sunduğunu düşünüyorum performans olarak ve görüntü olarak. Ipad Air kullanıyorum ve gerçek anlamda hayat kalitemi arttırdı. Apple'ın en iyi ürünü bence Ipad'dir. Fanboy olcaksam buna olurum. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 15.06.2022 at 15:03, Tampere dedi ki:

Ipad Air kullanıyorum ve gerçek anlamda hayat kalitemi arttırdı. Apple'ın en iyi ürünü bence Ipad'dir.

ne olarak kullaniyorsun ki ipad'i

benimki ebook, pdf reader ve youtube oynatici olarka kaldi.

Basta not almak icin de kullaniyordum da, sonralari kagit kalemin yerini alamadi benim icin.

Sosyal ağlarda paylaş

Steve Jobs to Be Posthumously Awarded Presidential Medal of Freedom

The Presidential Medal of Freedom is the United States' highest civilian honor, presented to individuals "who have made exemplary contributions to the prosperity, values, or security of the United States, world peace, or other significant societal, public or private endeavors."

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.06.2022 at 14:20, senko dedi ki:

ne olarak kullaniyorsun ki ipad'i

benimki ebook, pdf reader ve youtube oynatici olarka kaldi.

Basta not almak icin de kullaniyordum da, sonralari kagit kalemin yerini alamadi benim icin.

Kağıt kalemle ne kadar yazı yazdığın ve ne yazdığın önemli bayağı. Benim açımdan 5-10 tane defteri yönetmekten ya da ofiste/evde sürekli müsvette aramaktan daha cazip tablete yazmak. Öte yandan to do list ya da ajanda olarak pek kullanmıyorum. Telefon daha kolayıma geliyor o işler için, zaten hem ipad'le hem mac'le senkron oluyor uygulamalar.

Şunu da ekliyim, ipad air belki ama pro alsam verdiğim paranın karşılığını alamamış hissederdim sanırım. Düz Ipad'ler birer "tablet" olarak her şeye yetiyor oyun oynamayan insanlar için. Daha önce konuştuğumuz gibi laptop alternatifi olamadıklarından potansiyelleri boşa gidiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

baya yaziyorum sfd
hem calisirken bisileri not almak olsun, hem okdugum seylerle ilgili olsun vs
zaten o yuzden ipad aldiydim, en iyi yazim hissini veriyor diye. fakat muadillerine gore cok iyi olsa da hala bir kagit kalem pratikliginde degil ve tasima sikintisi var ?

ufak bi notebok u defteri heryere goturebiliyorken, ipad i tasimak daha zor.

Gecenlerde lan alet yutup disinda bi ise yarasin dedim, blender'i fln burdan kullanayim dedim o da yalan, cok fazla lag oluyor remote desktop yapinca. Apple zaten makinen mac degil ise remote desktop ile cizim fln unut demis kendi urunleri var hep.

Dedigin gibi ypatiklarimi 300 euroluk bir tabletle de yapabilirdim, ipad a 1200 odedik. 1000 euro yu havaya attik biraz, ne zaman ki adam gibi os gelir (ki gelcegini sanmiyorum) intellij, docker etc kurabiliriz o zaman potansiyelini gerceklestirir alet.

Bi tane apple urunu aldim baya ders oldu bana iste ?

Sosyal ağlarda paylaş

Benzer bir sorun 5-6 yıl önce benim de başıma gelmişti, bir gece babama verdim, sabahına açılmadı. 5-10dk bekleyince anca kendine geliyordu, ben de böyle kullandım 1 ay falan. Derken bir gün niye sürünüyorum diyip servise götürdüm, 3-5 günde tamir edip verdiler, komple board değiştiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Acele işin yoksa al götür Apple'a bir haftada yapar verirler yazılımsal da olsa donanımsal da.

Sosyal ağlarda paylaş

On 01.07.2022 at 20:59, kizillelma dedi ki:

Steve Jobs to Be Posthumously Awarded Presidential Medal of Freedom

The Presidential Medal of Freedom is the United States' highest civilian honor, presented to individuals "who have made exemplary contributions to the prosperity, values, or security of the United States, world peace, or other significant societal, public or private endeavors."

benim medeniyete stiv cabstan daha fazla katkım vardır

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...