Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Anhora said:

Şunun temelde iPhone'dan tek farkı cellular'ının olmaması. Çok ilginç ya bu fiyatlar.

Sadece ben şaşırmıyorum:

iPhone larda iletişim antenleri ciddi sorun.
iPhone4 te hafif cekim sorunu vardı sevgili S.Jobs amcanın Eşsiz estetik kaygısından dolayı.
Şu an Apple estetik değerlerine dönüş için daha pahalı metal alaşımları deniyor ve cok farklı bir alaşımın patentini yıllık ödeme ile elinde tutuyor.

Ayrıca ekran aynı gözükse bile farklı. Neresi farklı ? Elektrik tüketimi.
Başka parçalarda da bu var.
Sosyal ağlarda paylaş

hep aynı muhabbetler dönüyor,
ben de ısrarla yinelemeye devam edeceğim.
pricing != cost
biçilen fiyatlar, ödenen bedeller sadece ürün için değil. (value of triage diyorlar buna; functional value, experiential value, emotional value.)

en basitinden iphone sana 3g ile heryerde internete bağlı kalma olanağı sunuyor. aradaki farkı değerlendirirken sadece cellular'ın maliyetini değil, cellular'ın faydasını da fiyatlıyor. ya da algı farkı yaratmak için abuk fiyatlamalar yapıyorlar. Cihazı 16gb yapmak ile 32 gb yapmak arasında ne fark olabilir mesela. ama adama ben 32'liğini aldım demenin vereceği özgüveni satıyorlar işte.

falan filan amaan bıraktım ben bu işleri, bankacıyım neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

ipod ta olmayan telefon, 3g-LTE sürekli internet yok, gps, touch id, daha küçük ekran, kullanabilinen app sayısı birazcık daha az, video kamera 1 tık düşük versiyon, low light çekim bir kaç tık düşük, konum tabanlı hatırlatıcı veya takvim yok, clock speed 300mhz düşük, ram 512mb düşük, batarya neredeyse yarısı kadar, contrast oranı düşük, kamera flashı mutli led değil, NFC ve Apple Pay yok

bunların haricinde bluetooth u 4.1 iphonda 4.0 onun haricinde ki herşey aynı. Bence aradaki fark normaldir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...