Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ayak baş parmağı ile ilgili soru

fenn

Öne çıkan mesajlar

tırnak pensi ile tırnağını kes
sonra tırnagın alt kısmına cok ince pamuk sıkıstırarak tırnagın cıktıgı açıyı değiştir
tırnagını düzgün kesitiğin sürece çıkma yönü yavaş yavaş değir
bundan cok daha kötüsünden böyle yaparak kurtulmuştum

tırnagını cektirmek direk cözüm değil. 3-4 sefer üst üste cektirip kurtulamamıs arkadasım da var yani. tırnağın cekilip düzgün cıkması sans işi yani
Sosyal ağlarda paylaş

işi bilmeyene gidince oluyor o dediğin işte.

devlet hastanesinde oluyor genellikle ugrasmıyor adamlar çünkü çekip geçiyorlar.

ben hastanede beklerken bi çocuk 4. ye geliyodu çektirmeye, vazgeçtim ben de.

zeytinburnunda özel bi yere gitmiştim adam tırnagın tamamını çekmedi.

yarısını kesip sadece orayı çekmişti, bidaha imkansız batarak çıkması demişti.

cidden 1 günde iiyleştim sorunsuz hiç batmadı tekrar.

bundan çok daha kötüydü benim iltihap,kan ne ararsan vardı.sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Mikrop falan birikir diye kesebildiğimin hepsini kesiyordum hep ama mecburi düz bırakayım değil bırakmak zorundayım

çok büyük hata yapmışsın, ayak tırnağı daima düz kesilir. altında kalan pisliği falan ayrıca temizlersin. bir tırnak çektirdim ben mecburen, şimdi çok rahatım, düz kesiyorum hep.

senin tırnak hangi yöne büyüyeceğini şaşırmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Saha oncede yazilmis ama tirnak ole kokunden kesilmez, hafif uzun birakilir ki el tirnaklari icinde gecerli bu. Sirf el tirnaklarini kokunden kemirenleren hakkinda pesin "sorunlu kesin" yorumu yapan IK cilar biliyorum ahahaha

Ikincisi duz kesilicek, klips seklindeki makaslar genelde sorun cikariyor. En guzeli makasla veya makas sert gelirse torpu ile kisaltmak. Eger tirnak cok sert ise insulin/seker durumlarina bakmak lazim birde, cok ince ise gene kesin bisiler eksik demektir

Son olarak kendi tecrubeme geliyim, ergenlikten basliyarak 12 sene filan cektim bu boku bende, kanardi, iltihap olarak akardi ve bunun 3-4 kati siserdi. Cok ugrastim duzeltmek icin, cok didindim ama cozum bulamadim. Masamda cubuk vardi tirnagi kaldirdigim artik ve kolonyali kulak cubugu ile temizliyordum icini her gun filan. Piyasada tamir ettigini iddea eden cok sarlatan var ama inanmayin, pedikurcu filan dokundurtmayin turkiyede cogu boktan cunki. Bunla ugrasip duzeltmeyi becermis birinden doktor bulun gidin direk.

Ben nasil cozdum?

Sans tamamen, beslenme ve yasam aliskanliklarimi degistirip kilo verince saglikli yasamla kendiliginden gecti. Artik hic sorun olmiyor hani 2 senedir rahatim ama 12 sene adim atarkrn acimasin diye yan basmaya alismisim onu cok zor duzelttim. Sakin devlet hastanesi filan bulasmayin cektiginiz aci ile kalirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bunun operasyonlarından 4 kere geçirdim, son 2'si düz kesmeyi öğrenmeme rağmendi :p İşini bilen pedikürcü veya doktorlar bunu operasyonsuz kurtarabiliyor ama her tırnak kurtulacak diye bir şey de yok tabii.

Bir doktor bana eczanede hazırlatmalık bir solüsyon vermişti mesela, %0.3 gümüş peroksit mi ne vardı içinde, öyle bir çözelti. Onunla eti her gün dışarı dışarı ovalıyordum sabah akşam, 1 haftada kurtarmıştı.

Sağ ayak baş parmağımın iç tarafındaki düz kesmeme rağmen nüksetti mesela, en sonunda genel anesteziyle ameliyata alıp tırnağı o hizadan kısalttılar, kökünü bile iptal ettiler, anca öyle geçti. Senelerdir iyi neyse ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...