Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mezun Oldum Şimdi Ne Olacak

Istari

Öne çıkan mesajlar

Istari said:

''benim aklımdan avukatlık stajına başlayana kadar hiç akademisyen olmak geçmiyordu, stajda fark ettim ki ne avukatlık ne de hakimlik bana göre değilmiş. başka bir meslekten olsaydım, bunları söylemem daha zor olurdu. söylesem de mesleğimi değiştirme esnekliğim bu kadar fazla olmazdı ''

Dünyanın en esnek olmayan 2 mesleğinden biri abi avukatlık, senin hocanın kafa kaymış biraz.

Ya hukukla uğraşırsın, ya da hukuk öğretirsın, çok esnek meslek gerçekten sdkjhfsd.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Istari said:

''benim aklımdan avukatlık stajına başlayana kadar hiç akademisyen olmak geçmiyordu, stajda fark ettim ki ne avukatlık ne de hakimlik bana göre değilmiş. başka bir meslekten olsaydım, bunları söylemem daha zor olurdu. söylesem de mesleğimi değiştirme esnekliğim bu kadar fazla olmazdı ''

Dünyanın en esnek olmayan 2 mesleğinden biri abi avukatlık, senin hocanın kafa kaymış biraz.

Ya hukukla uğraşırsın, ya da hukuk öğretirsın, çok esnek meslek gerçekten sdkjhfsd.

konu sapacak ama kafası kayan bir kişi varsa, o bizi hoca değil.

mesela, inşaat mühendisliğini bitirdiysen, o diploma ile bu meslek bana göre değilmiş deme özgürlüğün sınırlı, sen artık inşaat mühendisindindir hukuk mezunu olduğunda hâkimlik, savcılık ya da avukatlık mesleklerinin yanı sıra kaymakamlık, noterlik, müfettişlik, icra müdürlüğü gibi pek çok mesleği yapabilirsin. bunun dışında diplomatların, valilerin, emniyet müdürlerinin de önemli bir yüzdesi hukuk mezunu. ayrıca işletme/kamu yönetimi bölümlerinin mezunlarının da bir çok meslek opsiyonu hukuk mezunlarına da açık. ilk aklıma gelenler bunlar, tüm bu meslekleri hukuk diploması ile yapabiliyorsun. evet, hiç esnek değil sdkjhfsd
Sosyal ağlarda paylaş

aslında akademisyen olmayı benim de bir yanım istiyor; not ortalamam da iyi sayılır ama ales ve yds ile uğraşmak biraz gözümü korkutuyor. ayrıca akademisyen olmak güzel bir şey de asistanlık kısmı pek o kadar güzel değil gibi. o kısım da en az 2+6=8 yıl sürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...