Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yükseklisans tutmadı, askerlik durumuyla ilgili sorular

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

aman borca girmeyim diye eline pimi çekilmiş el bombasının verilmesi ve parçalara ayrılarak ölmekte var tabii

ihtimali istanbulda kaldırımda yürürken araba tarafından ezilmekten fazla değil ama

Benim hatuna kaldırımda yürürken araba çarptı vatan caddesinde. İhtimalin ondan fazla olmaması, düşük olduğu anlamına gelmez malesef
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

lan işte bunu anlamadım ben. 30'a kadar elleşmiyorlar diyor biri, öteki diyor gece 2'de evime asker geldi kağıt imzalattı, kastırıyorlar. Aslı astarı nedir bi bilsem.

lisans mezunuysan 2 sene

---

yuksek lisans kaydimi yapip tecili gonderttigim halde askerlik subesindeki memurun biri polise bildirmeyi unutunca ben yokken eve polis gelmisti, yas 22 idi.

30'a kadar sallamiyorlar diye bir durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bir de sırf askerlikten kaçmak için yl yapıyorsanız bitirmeyin tekrar tekrar erteleyin diyor millet

sakaryada iktisat yl yap mezun olma, 3 sene sonunda celpten önce kaydını sildir haziranda bu sefer de işletmeye kaydol, yine devamlı sınıfta kal 3 sene sonra uluslar arası ilişkilere gir, bölüm farklı olduğu sürece sıkıntı yokmuş

senin son mezun olduğun derece "lisans" gözüktüğü için aynı şeyden ikinci kez erteleme gibi değil de, üniversiteyi bitiremediği için askerliği 6-7 sene ertelenen adam gibi oluyormuş

para problemi yoksa 35 yaş tecil cap'ine kadar ertele, var mı böyle bişey lan

arelde yesevide falan böyle bölümden bölüme atlaya atlaya 6 sene erteletiyorlarmış, donanımhaberde orda burda hep var topicleri

bedelliye yaşınız yetmiyorsa bunu araştırın bana kalırsa, koalisyon işıd suriyeye giriyoz hede derken bir daha ne zaman bedelli çıkacağı belli olmaz :p
Sosyal ağlarda paylaş

insanlardaki bedelli askerlik yasasından yararlananları çekememe sendromunun yol açtığı bir kavram kargaşası var. hemen düzeltmek istiyorum bu durumu. bi yere gitmedi bedelli yapanlar. askerlik yapmadılar yani. muaflar askerlikten. bedelli yapanlar lafı da yanlış zaten. bi şey de yapmadılar. bedelli askerlik yasasından yararlanamayan insanlar da zerre umurlarında değil. gidin yapın askerliğinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

abi bir de sırf askerlikten kaçmak için yl yapıyorsanız bitirmeyin tekrar tekrar erteleyin diyor millet

sakaryada iktisat yl yap mezun olma, 3 sene sonunda celpten önce kaydını sildir haziranda bu sefer de işletmeye kaydol, yine devamlı sınıfta kal 3 sene sonra uluslar arası ilişkilere gir, bölüm farklı olduğu sürece sıkıntı yokmuş

senin son mezun olduğun derece "lisans" gözüktüğü için aynı şeyden ikinci kez erteleme gibi değil de, üniversiteyi bitiremediği için askerliği 6-7 sene ertelenen adam gibi oluyormuş

para problemi yoksa 35 yaş tecil cap'ine kadar ertele, var mı böyle bişey lan

arelde yesevide falan böyle bölümden bölüme atlaya atlaya 6 sene erteletiyorlarmış, donanımhaberde orda burda hep var topicleri

bedelliye yaşınız yetmiyorsa bunu araştırın bana kalırsa, koalisyon işıd suriyeye giriyoz hede derken bir daha ne zaman bedelli çıkacağı belli olmaz :p

şöyle bişiyi yiyolar mı harbiden. Şimdi çıkıp başka bölüme girsem 3 sene erteleme olmaz bence. Sistemde bug bulmuş gibi sdf

Ya gerçi yüksek lisans gireli kaç sene oldu ona bile emin değilim. Bi ara hadi gel diye kapıya dayanmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

moonfall said:

3 yıl toplam 10bin

Abi ben simdi arele geldim konustum, %40 indrim olayi dogru ama 3 yil deil 1.5 yil dedi. Senin arkadas niye 3 yil anlamadim shdjf sordum tum bolumlerde boyle mi diye tum tezliler 2 yil tum tezsizler 1.5 yil dedi

donduruyosun sanırım 3 yıla kadar tecil etmiş oluyosun boylece. adamın okuyacağı yok isterse 6 ayda versinler diplomayı. mümkün olduğunca çok uzatıyorsun işte olay o. :)

ps: 2 arkadaşım da arel de yapıyor skntı yok 3 yıl 6000 lira. bi daha ödemiyorsun. tekrar soracağım yarın detaylı nedir ne değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...