Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Horizon: Zero Dawn

knox

Öne çıkan mesajlar

Oyun cidden akıyor bende %20sine geldim.. ne yapıcagımı şaşırıyorum o kadar çok yapılacak şey var ki. side questlerde çok zevkli. en son böyle bir güzel bir ortamı witcher'da yaşamıştım horizon witcher'ın bitmesinden sonra süper geldi. insallah bunada güzel expansionlar patlatırlar 1-2 tane.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

http://i.imgur.com/nLnL9D5.png

hadi eliniz degmisken PC port icin ikna edin bari :(

http://i.imgur.com/NhjXFfR.png

madem anlastiniz gog uzerinden bisiler yapin bari :(

death stranding ile ilgilide birsuru easter egg varmis, oyunun creditstada motorda beraber calistiklari icin kojibro ve ekibide konulmus

http://i.imgur.com/mhRGi6G.png

hatta ucunuz beraber calisin oyun dunyasi icin yeniden dogus olsun, mesih geri gelsin filan. hatta del toroyuda alin yaniniza :(

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/001/082/227/afd.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Laurelin said:

http://i.imgur.com/nLnL9D5.png

hadi eliniz degmisken PC port icin ikna edin bari :(

http://i.imgur.com/NhjXFfR.png

madem anlastiniz gog uzerinden bisiler yapin bari :(

death stranding ile ilgilide birsuru easter egg varmis, oyunun creditstada motorda beraber calistiklari icin kojibro ve ekibide konulmus

http://i.imgur.com/mhRGi6G.png

hatta ucunuz beraber calisin oyun dunyasi icin yeniden dogus olsun, mesih geri gelsin filan. hatta del toroyuda alin yaniniza :(

senin ağzın neler dedi laurelya... hani şunun yanına "bunu da yapsınlar mı / şu da katılsın mı" diyecektim de 5 dk düşündüm, aklıma bişey gelmedi. gaben gidip kojima'dan makas alsın, sonra hep beraber oturup hababam sınıfı izlesinler, gençliğe hitabe sahnesinde duygulansınlar falan ne bileyim.
Sosyal ağlarda paylaş

bi tek grafikler ve atmosfer mükemmel, onun dışında açık dünyaya kattığı hiç bişi yok. hikaye desen eh.

sığ oyun, bıktık artık sağdan sondan ot toplayıp craft yapmaktan. görevler sürekli tekrar, en fazla 3 saat sonra sıkıyor hikaye için devam ediyosun. oyunanabilirliği götürecek bi combat kalıyor geriye (derinlik olmadığı için) e onda da özel hiç bişi yok. düz shooter oyunlar olur ya, onun tps versiyonu. al wildlands'ı vur buna, harika görsellik ama oynanabilirlik 10 sene bayat. sony bu şekilde devam etmez umarım grafiğe abanıp boş oyunlar yolunda. milletin grafiklerden dibi düşüp bayıldıklarını sanıyolar ama kaçı oyunu bitirecek acaba.

bu konsepti far cry 3 ile yaptık bitirdik, dahası fazla geliyor. hani buna bayıldıysanız breath of wild'a ne derdiniz merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye klişele dolu, dram zorlama, müzikleri hatırlamıyorum bile, seslendirme bazı yerlerde komik denecek kadar kötü, gameplay repetitive derken atmosfer de yapmacık duruyo haliyle ve bi şeyler eksikmiş hissiyatı oluşuyo. Ha bi de grafikler güzel ama saç animasyonları falan güldürüyo bazen sdf

Böyle bi oyun işte, iyi ama meh dedirten cinsten. Yoklukta gideri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağdan soldan ot toplayıp craft yapmaktan bıktım demişin .. e napıcan amk potion yapmak için ok yapmak için.. illaki bişeyler toplanıp craftlanıcak .. open world oyunları bu sekilde. Napsın kız götünden ok mu çıkarsın atmak için. Şey mi lazım size üzerinden 25 tane silah tasıyıp istedigi zaman istedigini çıkaran karakter.. Snake gibi hahaha veya gta tayfası gibi şortla gezip bazuka cıkarıyoduk ya. Sınırlı sayıda ok ve sınırlı sayıda silah tasınması hatta sınırlı sayıda pot tasınması falan gayet güzel. Oyun son zamanlarda çıkan AAA oyunlar içersinde en iyisi denilebilir açık ara. Atmosfer olsun , müzikleri olsun ( müzikleri duymadım bile demiş biri. sesini aç biraz daha =P ) , bazı incelemelerde yan karakterler biraz sıg kalmış deniliyodu bana cok sıg da gelmedi yan karakterler. Hikaye'de güzel. alın oynayın. bu gömücüleri dinlemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Gotunden kelime ekleyip cumleler uydurma abi.. Ben open world u open world yapan ot bocek toplama demedim.. Bunlar var open world oyunlarda sıkıldıysan baska tür dene.. Hemde konsol bolumunde laf etmisim demek he hahahaah ulan bu bolumun ilk moderatoru benim. 10 sene once.
Birine gider yaparken az beriden gel kardes sen de.. Mazisi dolu adamla muhattap oluyon suan her üyeyi 2010 girisli zannetme sdf. Az sakin olay sidik yarisi degil.. Fikir alisverisi yapiyoruz. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hayat tahammül seviyemizi tüketti doktor. Laga luga ya gelemiyoruz. Hep bu algıcı insanlar yüzünden bu haldeyiz. Tepkimiz bundandır. Ukalalık diz boyu. 32 yasında 20 yıldır forum okuyan belli zaman yöneten insanız. Fikirlere az saygı.ben adamın fikrine kendi tarzımla cevap veriyorum.arkadas gotunden ekle cikar yapip akli sira tassak geciyo bizimle. Kelime ekleyerek cıkartarak götten cümle uydurulup tasak gecilcek bi durum yok ortada..eksisözlük degil burası yani. Ömrün yarısı buralarda gecti..

Not : En cok bana sorucaksınız. Saksı degilim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

32 yaşında olduğun bilgisi bizi nereye ulaştırıyor afedersin? eli öpülecek adam olduğunu mu aktarmaya çalışıyosun, yoksa yaş ile saygı duymayı mı bekliyosun? 10-20-40-50 fark etmez, her fikre her insana saygı duyulur. ben de 31 yaşındayım ben de 20 sene forum okudum, da ne yani.

forum muhabbeti kaldıramıyosan takılma zamanın dolmuş demektir, neyin saygısını bekliyosun. saygıdan bahsedip de iki lafından biri göt taşak amk olunca pek olmuyor o öyle.

tüm bunlar bi kenara, benim attığım şu mesaja

said:
Fikirlere az saygı.ben adamın fikrine kendi tarzımla cevap veriyorum.arkadas gotunden ekle cikar yapip akli sira tassak geciyo bizimle. Kelime ekleyerek cıkartarak götten cümle uydurulup tasak gecilcek bi durum yok ortada

demişsin, güzel. kendi attığın ilk posttaki tavır buram buram saygı kokuyor ama değil mi.

oyuna dönelim;

open world yapıp sağdan soldan bişeyler toplatırsın ok, ama direkt combat üzerine oyunda savaşabilmek için kaynağı toplamaya zorlamanın nasıl pozitif bir etkisi var oyuncu üzerinde açıklar mısın? ben oyun dünyasını keşfetmek için yapımcının otlarını takip etmek zorunda değilim. zırt pırt bişiler toplayıp da keyfimi de bölmek zorunda değilim, hayır bu nasıl bi mekaniktir yani. toplamak keyifli olsa anlıcam öyle de değil. tam amelelik işi, mmorpg'de grind vardı kurtulduk şimdi open world'e yamandı lanet şey. aklı başında bi oyun bunu yaptırmaz işte, ya da yaptırırsa ayarında yaptırır.

bak zelda'ya arada bir çıkıyor onun da bi keyfi var ağaca bakıyosun elma ağacı aa üstünde varmış diyosun, bak red dead redemption'a bobcat saldırıyo öldürüp etini vs alıp vendora satıyosun ama bi aksiyonu var, bak skyrim'e, bak witcher'a, bak far cry'a cüzdanını çantanı genişletmek için köpek balığı derisi avlamaya çalışıyosun. horizon'da ot toplamadan savaşamıyon, sürekli düz gitmek yerine zig zaglar yaparak resource takip edicen dünyasında.

aradaki farkı anlatabildiysem artık diğer bahsettiklerim üzerine de tartışabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...