Jump to content
di

Game of Thrones (2011) - HBO

Öne çıkan mesajlar

§ 29 Nis 2019, 17:33
6 saat önce, k1nJo dedi ki:
  İçeriği gizle

ohoo sen ne diyon

adamlar zıpkın yauv

neyse bu sefer gündüz savaşcaklar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 17:35

bu ölüler niye bütün olarak kaldı hep

çelik ve taşla ölünce bunlar toz buz olmuyor muydu 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 17:40
39 dakika önce, Norak dedi ki:

surda eleman baya guzel aciklamis:

İçeriği gizle

of çok güzel yazmış

+10000

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 17:41

white walkerlar öyle ölüyo heralde

onlarda bi cacık yapmadı asdgg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 17:42
1 saat önce, Milamber dedi ki:

bok gibiydi bölüm ama şunun farkına varmak lazım.

her şey bütçe gençler. oyuncu maaşları, cgi yüksek adamlar diziyi kısaltıp hızlıca bitirelim demişler. spin off yapıpta yeni oyuncularla daha düzgün bütçeyle devam edecekler. 

düşük bütçe olması ama bu kadar boktan senaryo olmasını gerektirmiyor. bu adamlar bir de yeni star wars trilogy çekecekmiş. bi bok olmaz bu arkadaşlardan çünkü şuraya yazıyorum bu malların hepsinde daha iyi diyalogda yazarım, hikayeye derinlikte katarım ve bunu bedavaya yapabilirdim. böyle bir settingi kurmak zor iş, belli bir yere getirmekte ama sonrası gerçekten senin yazarlık yeteneğin ve bu konuda çok havada kaldı dizi. bir lost değil ama ben tatmin olmadım şu 3 bölümde, zaten fazla fanatiği de değilim umurumda değil ama fazla beklentiyi yükseltmeyin.

got’a düşük bütçeli mi dedin ben mi yanlış anladım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 17:43
1 dakika önce, Fistan dedi ki:

white walkerlar öyle ölüyo heralde

onlarda bi cacık yapmadı asdgg

hakket ha bari biri jonla kapışaydı biraz toz olmuş zombi görürdük

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:31
Spoiler

Olen Dotraklar niye yaldir yaldir zombi olarak geri gelmedi yaa... Cok bariz degil miydi oyle olmasi gerektigi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:32

Geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:33
49 dakika önce, Fistan dedi ki:

got’a düşük bütçeli mi dedin ben mi yanlış anladım

yanlış anladın. çok pahalı olduğu için detaya giremiyor, sezonu uzatamıyorlar elemanlar. belki daha güzel yapacakları yerler vardır daha uzun bir sezonla ama 6 bölümde hurra böyle bir şey çıkmış olabilir.

benim itirazım 6 bölüme sıkıştırmak zorunda da olsan doğru düzgün diyalog veya başka şeyler yazabilirsin, karakterlerin bu kadar mal davranmasına ya da 0 diyalog olmasına gerek yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:35
3 dakika önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:
  İçeriği gizle

Olen Dotraklar niye yaldir yaldir zombi olarak geri gelmedi yaa... Cok bariz degil miydi oyle olmasi gerektigi.

15 20 dk sonra adam resledi ya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:36
Spoiler

At ustunde gelirler diye bekledim ben. O zaman tam ayvayi yerdi savunanlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:43
5 saat önce, eldar dedi ki:
Spoiler

Dizinin sonu tatmin edici bir şekilde bitecek mi bilmiyorum ama daha hala Bran ve Nightking'in olayı açığa çıkmadı, bu çıkmadan dizi bitmeyecek. Kitaptan düşününce asıl olay tahta kim oturacak gibi gözükse de  arkadan daha muğlak bir şekilde others ve üç gözlü kuzgun anlatılıyor. Asıl olay orada ve orada bitecek. Ha şahsen ben tahta kimin oturacağını daha çok merak ediyorum 😄

Spoiler

Bran ve Night King'in olayı anlatılacağı kadar anlatıldı. Geçen bölümde Night King'in Three Eyed Raven'ı bütün insanlık tarihini bildiği için öldürmek istendiği söylendi. Tatmin edici olmayabilir ama dizide bunun ötesinde bir açıklama gelmeyecektir. Kitapta gelebilir tabii.

Bir ihtimal bu konu yeni dizide -adı şimdilik The Long Night ve adına bakarsak binlerce yıl önce white walkerlara karşı verilen ilk savaş döneminde geçecek- daha detaylı olarak ele alınabilir.

Komutan tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 18:45
12 dakika önce, Milamber dedi ki:

yanlış anladın. çok pahalı olduğu için detaya giremiyor, sezonu uzatamıyorlar elemanlar. belki daha güzel yapacakları yerler vardır daha uzun bir sezonla ama 6 bölümde hurra böyle bir şey çıkmış olabilir.

benim itirazım 6 bölüme sıkıştırmak zorunda da olsan doğru düzgün diyalog veya başka şeyler yazabilirsin, karakterlerin bu kadar mal davranmasına ya da 0 diyalog olmasına gerek yok. 

👌🏼👏🏻

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 19:21
36 dakika önce, Komutan dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Bran ve Night King'in olayı anlatılacağı kadar anlatıldı. Geçen bölümde Night King'in Three Eyed Raven'ı bütün insanlık tarihini bildiği için öldürmek istendiği söylendi. Tatmin edici olmayabilir ama dizide bunun ötesinde bir açıklama gelmeyecektir. Kitapta gelebilir tabii.

Bir ihtimal bu konu yeni dizide -adı şimdilik The Long Night ve adına bakarsak binlerce yıl önce white walkerlara karşı verilen ilk savaş döneminde geçecek- daha detaylı olarak ele alınabilir.

Serinin üstüne kurulu olduğu şeyi sonuca bağlamadan seriyi bitirmek çok yazık olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 19:37

güzel bölümdü ama keşke kısa kesmeselerdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 20:06

En çok da şu kalitede bi prodüksiyonda senaryo olarak tatmin etmemesi koydu galiba. He evet, bi de aşırı siyah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 20:28

siyahlık sıkıntı değil. realistik olmuş, skyrim lighting modları gibi ama zevk meselesi işte bazısı sevmez. panjurları indirip 1080p torrentten çekip, 55 ekranda izleyince sıkıntı olmuyor. vikings'te mesela savaşlar m&b combatı gibiydi. burada kaotik baya. savaş gibi savaş hissiyatını verdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 20:40

Güzeldi bence, renk paleti gündüz ya da ışıkta izleyenler için ciddi sıkıntı olsa da karanlık hissini çok iyi vermiş bu bölümde (diğer bölümlerde bıktırıyor sfs)

Spoiler

Onun haricinde Night King geldi, mına koyacak, öyle plan, böyle King's Landing'e yürüyecek falan derken en aptalca senaryoyla öldü. Arya onca zombi ve White Walker içinde uçarak nereden geldi çözemedim. Dizide Arya'nın karakter gelişimi Night King'i öldüreceğine dair hiç bir hint vermiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 20:54

İlk iki bölümün sıkıntısı daha da belli etti kendini, source material olmayınca yazım kalitesi baya yerlerde. Tempo hiç düşmedi falan da yani durup durup sahnelerin saçmalıklarına güldük arada.  En çok şuna güldüm ama

Alıntı

bran's "i'm going now" is such a power move. i wish i could duck out of social situations like that.

3

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 20:54

lan bu spoilerlar bazen acik geliyo asdf. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 21:09

Cunku spoiler degil alinti yapmis adam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 21:11
Spoiler

Bu bölüm benim “dizi”den beklentilerimi karşıladı. Bölümü genel olarak beğendim. Yalnızca Arya’nın en sonda Night King’i birden öldürmesi ucuz oldu. Oraya nasıl geldiğinde değilim, biraz daha mücadele olmalıydı, mesela Night King Jon ile kapışır, Arya son anda yetişebilirdi. Daha büyük sorun bu sezonun yapısında; bu nokta hikayenin zirvesiydi, Cersei ile Euron ne yaparlarsa yapsınlar, Night King ve ordusu kadar büyük bir tehdit hissi veremezler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 21:19
Spoiler

belki de on kere falan birisi tam ölecekken başkası undead'i arkasından son anda kesiyor. aga bir olur iki olur herkes ibr kere böyle kurtuldu bütün bölümde. bu ne lan. verin ben yazayım sonrakini. yeterince şişkoyum hem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 21:25

hmm karanlıktı çünkü karanlık olması gerekiyordu. Kardan dragonları göremiyorduk çünkü onlar da birbirlerini göremiyorlardı. Dragonda gps var sanki fırtına ortasında winterfelli bulacak havada falan ateş edip gitsinmiş. Karşıdan zombi snowball geliyor bizimkiler diyalog neden yok peşinde. Bran sanki 8 sezondur bir şey diyor da şimdi bişi demesi peşindesiniz. 

Bazen görmemeniz gerekebilir yani, karanlık hızlı aksiyon var. O an orada bulunsan ne göreceksen izlerken de onu gör demiş adamlar bariz bir şekilde. 4.9gb amzn webrip 1080p gayet de anlaşılırdı her şey. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Nis 2019, 21:29

bende 4.9gb olanı izledim o kadar  belli olmayacak kadar da değildi.

Spoiler

bölümde güzeldi bence şişkonun kitabından spo olmasın diye oldu bittiye getirdiler sanki olayı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.

• Yeni Oluştur...