Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

başıma bir şey gelmeyecekse 3. bölümü (birkaç bariz eşeklik dışında) sevmiştim, ama 4. bölüm benim gibi gözü kara fangirl'ü bile üzdü. teallaa cezacığınızı virsin demek istiyorum bu noktada, o kadar prodüksiyona yazık, daha da bişe diyesim yok pek. tahminlerim filan var tabi ama pfff, zaten kitap gibi okunuyor şu anda neler olacağı: bariz bariz altlık yapmalar, bazı karakterleri öcü ilan etmeler, bazılarının yüzüne bi çaresizlik yerleştirmeler, yan çizdirmeler, hazırlıklar yapmalar, zeminler hazırlamalar... bunlar inceden yapılırken yakalamak, yorumlamak zevkliydi, artık pek diil maalesef. kabbak gibi ortada zaten ?

acımız çok büyük ? 

Sosyal ağlarda paylaş

47 dakika önce, Emaleth dedi ki:

başıma bir şey gelmeyecekse 3. bölümü (birkaç bariz eşeklik dışında) sevmiştim, ama 4. bölüm benim gibi gözü kara fangirl'ü bile üzdü. teallaa cezacığınızı virsin demek istiyorum bu noktada, o kadar prodüksiyona yazık, daha da bişe diyesim yok pek. tahminlerim filan var tabi ama pfff, zaten kitap gibi okunuyor şu anda neler olacağı: bariz bariz altlık yapmalar, bazı karakterleri öcü ilan etmeler, bazılarının yüzüne bi çaresizlik yerleştirmeler, yan çizdirmeler, hazırlıklar yapmalar, zeminler hazırlamalar... bunlar inceden yapılırken yakalamak, yorumlamak zevkliydi, artık pek diil maalesef. kabbak gibi ortada zaten ?<span>

acımız çok büyük ? 

aa niye öyle diyorsun, şmidi tarihin en iyi savaş sahnesi gelir bu bölüm, 20 kere falan baştan izleriz, ejderhaları her gördüğümüzde evde hop oturur hop kalkarız falan... kehkehkeh

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Absolut dedi ki:

Koca ejderhayı 3 okla öldürebiliyordularsa neden yüzyıllardır ejderha diyince herkesin beti benzi atıyor ki.

ilk zaman bi tane var galiba

mahsende konuşma geçmişti ya hatta en büyük ejdarhayı o okla öldürmüşler sonra talimatla bir çok yapmışlar hali ile ölüyor işte

Sosyal ağlarda paylaş

onu bile pazarladıkları sahne "kanka sana bişey göstericem var yaaaa... ejderyanın bekmezini akıtırız bunla" diye hypelandırıp alt tarafı büyük ballista gösterdiklerinde "bu ne la" demiştim. o vakte kadar hiçkimsenin aklına gelmemesi, hadi bir kez yapıp unuttunuz tekrar gelmemesi çok abes. 

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Absolut dedi ki:

Koca ejderhayı 3 okla öldürebiliyordularsa neden yüzyıllardır ejderha diyince herkesin beti benzi atıyor ki.

aynı şekilde 8 sezon dizinin mottosu winter is coming idi. 

Spoiler

dizi rating ve twistler için kendi koyduğu kurallarla çelişe çelişe bir saatte bitti winter. tinerci çocuk "bi lira ver" diye bıçak taktı bitti.

Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda da yazılmıştı koca tarih boyunca yalnızca 1 (yazıyla bir) adet ejderha bu yöntemle öldürülebiliyor. O da denizin ortası gibi görüş alanının sınırsız olduğu bi ortamda değil, dorne un engebeli arazisinde gerilla savaşı sırasında kamufule bi atışla ve büyük şans eseri gerçekleşiyor. Kitaplarda dragon horn diye geçen bi alet var, ne kadar red herring ne kadar plot device şu anda kestiremiyoruz ama büyülü olduğu ve büyü gücünün de aktif olduğu belli, büyük ihtimal onunla bağlantılı ölür ejderhalar (o da ölürlerse).

Balistayla hareketli hedef vurmak, hele hele havada hareketli hedef vurmak falan bunlar dizi yazarlarının bitse de yeni seriler çeksek biraz da starwarsun içine etsek üşengeçliğinden başka bişey değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Dragon horn'un olayı "control" atmak değil mi ejdere? Ölümüyle nasıl bağlayacaklar ki? Yanlış mı hatırladım yoksa?

Şu kalan 2 kısa bölümde ekstra plot ve fluff işine girip hiç yoktan horn falan çıkartacaklarını sanmıyorum, fazla deus ex olur, diret tak tak tak aksiyonla geçerler gibi.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, deadwoll dedi ki:

Askm krdsine syldin mi hlan oldumuu? :S

lkgjasişdlgşdlkasd

@Rewendorevet kitapta hep kontrol diye geçiyor, o yüzden dedim ölümleri kesin değil diye. Yani illa ki serinin sonunda ice olsun fire olsun extremityler azalarak bitecek hem ejderler hem walkerlar ama dizide buna yönelik bi ipucu göremedim. Viserion ölmeyip Jon vs Dany DotD2 olsaydı misal ordan bi tahmin yürütürdük ama onu da pas geçtiler.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.05.2019 at 13:10, axedice dedi ki:

Balistayla hareketli hedef vurmak, hele hele havada hareketli hedef vurmak falan bunlar dizi yazarlarının bitse de yeni seriler çeksek biraz da starwarsun içine etsek üşengeçliğinden başka bişey değil.

Üstelik bir de denizin üstünde sabitlenmemiş bir gemiden atıyorsun :S. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi 3. bölümdeki piyano ile başlayan sekansı tekrar tekrar izledim. Hâlâ müziğin gerekli duyguyu veremediğini düşünüyorum.

Şurdaki epikliğe bakar mısınız, temponun artışı ve en sonunda doruğa ulaştığı an resmen tüyler diken diken oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, µh dedi ki:

abi 3. bölümdeki piyano ile başlayan sekansı tekrar tekrar izledim. Hâlâ müziğin gerekli duyguyu veremediğini düşünüyorum.

Şurdaki epikliğe bakar mısınız, temponun artışı ve en sonunda doruğa ulaştığı an resmen tüyler diken diken oluyor.

Light of seven ve şu sekans zaten dizinin zirve yaptığı yerdi benim açımdan. Hem epik, hem dramatik hem de çok elegant bir son, şahaneydi.

The night king theme, tam bir bittersweet melodi aslen fakat eşlik eden sahneyle uyumunda haklı olabilirsin. Müzikte biraz yas ama bolca da umut var. Bolca kayıp verilen ama sonunda umudun galip geldiği bir sekansa iyi yakışırdı.
NK'nin kaleye girişinden sona kadarkı kısımda tırt karakterler yerine daha üzen kayıplar görseydik bu kadar gölgede kalmazdı müzik. Rahatlıkla bu sezonki en iyi işleri The Night King Theme ve Arya'nın hikayesi diyebilirim, gerisi çok vasat.

Kısa versiyonunu tekrar atayım, leziz beste:

allahless tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Light of the Seven'ın bu büyük başarısının arkasında tüm sezon boyunca kurgulanan buildup da var ama. 

Yani o yobaz adamı öyle bir villain olarak kurguladılar, öyle bir sundular ki, izleyen istisnasız herkes adama acaip bir nefret duydu. Öyle ki Cercei sevmeyenler bile onun tarafını tuttular.

Elemanın böyle rahat haddini bilmezliği coşması ve bunu da bu kadar rahat yapabilmesi, üstelik de ne kadar büyük tehdit haline geldiğinin gösterilmesi falan derken bütün sezon yoğura yoğura işlediler seyircinin zihnine, haliyle bu son sahne daha başlamadan dizinin en efsane sahnelerinden olmaya adaydı. Sahne kendi içeriği de böyle iyi tasarlanınca o ihtimali gerçekleştirdi.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...