Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

Jon'u kral yapma çabaları tamam da, o kadar göstere göstere, üzerine basa basa "erkek olduğu için daha iyi aday, erkek olması avantaj" dediler ki hatta bunu direkt çüke indirgediler ki SJW'lerin baskısını göze alamazlar kral yapsalar. Sırf o yüzden senaryo twist beklenebilir. Gerçekten Jon olacak olsa o kadar vurgulamazlardı heralde herkesin diversity peşinde senaryo, film ve tutarlılık katlettiği bu çağda.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bence Dany kesin ölüyor, Hodor veya Red Wedding büyüklüğünde bir twist beklemiyorum ben. Belki Dany'nin ölümünü öyle lanse ederler de hangimize twist olur bilemem.

Valla tahta kim oturmuş hiç merak etmiyorum ben. Tek merak ettiğim hikaye Cersei-Çolak-Mountain-Hound-Arya beşlisinden Arya hariç nasıl ölecekleri.

Arya-Sansa-Sakat ölmeyecek gibi duruyor gerisi alllah kerim.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Rewendor dedi ki:
  İçeriği gizle

Jon'u kral yapma çabaları tamam da, o kadar göstere göstere, üzerine basa basa "erkek olduğu için daha iyi aday, erkek olması avantaj" dediler ki hatta bunu direkt çüke indirgediler ki SJW'lerin baskısını göze alamazlar kral yapsalar. Sırf o yüzden senaryo twist beklenebilir. Gerçekten Jon olacak olsa o kadar vurgulamazlardı heralde herkesin diversity peşinde senaryo, film ve tutarlılık katlettiği bu çağda.

Spoiler

muhtemelen jon dany'nin hayatını kurtarırken ölecek. dany kraliçe olacak şu muhabbetten sonra. 

Sosyal ağlarda paylaş

artik baymis oldugundan anca 2 gun sonra izledim lol

Spoiler

bu dany eger rage acip vatandasi kesmeye baslarsa gg, lorewise westerosta bunu kralice olarak kabul edecek kimse kalmaz diger kralliklardan, orduda yok adam gibi elinde, zaten tek dragon kaldi dolayisi ile baska uretme sansi da yok (ihtiyaca gore cinsiyet degistirebiliyor bunlar eger 2 tane olsaydi). en iyi ihtimal olene kadar kralice kalsa bile targaryen olarak devami gelmeyecek, bir anlami yok her turlu.

tyrion ve varys in konustugu kisim bolumdeki tek ozhakiki GoT saynesiydi bence kaydadeger.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Tyrion Varys'i mantıksız bulmuyor, sadece dany'i desteklerken Jon kral olsun dersek treason olur bu demeye getirdi bence. Bence Bronn gibi topuklar varys, tyrion 8 sezonda kendi başına kaç adam öldürdü ki varys'i öldürsün. Ha ölürse gene bişi olmaz bence.

Asıl mantıksız olan, üst düzey kadroda bu kadr belirsizlik varken savaş gidiliyor olması. aman savaşın da bitireceğiz diziyi, kapıyoz dükkanı haydi dercesine sdf

Sosyal ağlarda paylaş

30 dakika önce, Llama dedi ki:

sansa ile jon evlenir artık

ahah benim aklımdan geçen, biten savaş sonrası sağ kalanlardan jon tahtı reddeder, dany'ye ihanet etmemek için. Tyrion & Sansa evlenir, tahta otururlar. Jon sağ el olur. Bunu da onca hırslı kral/kraliçe yüzünden yüz yıllardır çekmedik çile kalmadı, artık uzlaşmacı ve wiseman yönetimi hakim olsun denebilir. Zira Sansa ilk sezonda ergenlik hayali kraliçe olmaktı. Tyrion ise onca yıllık sağ ellikten artık krallığa terfi edebilir. Sakat ona tarih de anlattıktan sonra en wise karakter o duruyor. 3. bölüm de romantizmi de çaktılar. Jon da hala en başarılı olduğu yer olan savaş alanından uzak kalmasın diye ordular başına falan korlar işte bitti gitti sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

İki bölüm kaldı, öyle büyük entrikalara vs. zaman yok. Daha Cersei ile Euron'u halledecekler, bir takım yan karakterlerin vs. dizi sonundaki kaderlerini öğreneceğiz, bunların üstüne bir de Jon ile Daenerys arasındaki iktidar mücadelesi gelmez. 7. sezondaki Sansa-Arya geriliminde yaptıkları gibi izleyicileri yanlış yönlendirmeye çalışıyorlar.

Büyük ihtimalle Jon ile Dany evlenir.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

@Rewendor dediğin gerçekleşirse cidden büyük twist olur ama açıklamak mümkün olmaz. Jon dediğin adam man of honor, şimdiye kadar iki kadını sevdi ve cima etti. Gerçi Ygritte'i sattı kendi yemini için, öldü dirildi yeminin yükleri kalktı. Şimdi de Dany'ye söz verdi onu sattı geçen bölüm sdf Ama kendi için tahta gitmez gene bence. Sağ kalanlardan Sansa'yı destekleyebilir de Sansa&Tyrion romantizmi yaptıktan sonra gidip hem tahtı hem de Sansa'yı gelin olarak almasının açıklaması olmamakla birlikte geçmişi de yok.

Eğer Dany ölür, Sansa tahta geçer ve Cersei'yi canlı ele geçirirlerse ilk sezonda Ned'in execution sahnesi gerçekleştirilir direkt.

Ha zaten cersei ne pahasına olursa olsun tahta oturan olursa dizi finalinde, ben daha mutlu olurum vasatlar topluluğunu gömdüğü için ?

@Llama abi 6. sezon ramsey'e nikahlamışlardı ya bunu. Şu an dul olması lazım official statusu sdf

@Komutan bence Euoron her şekil ölecek. Yara tarafından olma ihtimali yüksek. Dany sağdan soldan adam toplayıp savaşı kazanabilir ama gene ölecek bence. Keşke direkt savaşın başında falan ölse. Hatta tam şehri yaklama başladığında Varys bunun böğrüne dragonglass dagger çakıp öldürse. Belki sonra ww'ye dönüşür sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Vay anasını önceki sezonları bu kadar eleştirdik ettik falan, heralde yaptığımız haksızlığa dizi tanrıları dayanamayıp bizi son sezonla lanetlediler. Tamam kitap bitti netlik gitti bundan sonrası tırto mırto diyorduk da, ben tutarlılığı bu kadar kaybedip muhafız hakan seviyesine düşeceklerini tahmin etmemiştim.

Euron'lu sahneler (dizi + kitap spoiler)

Spoiler

kitapta dragon hornla gerçekleşir büyük ihtimal, gerçi winds of winterda horn slavers bay e gelmiş oluyor previewlara göre, haliyle daha erken de olabilir. Yalnız dany vs. jon angleıyla varysin sonunda dizide hala ne işi olduğunu öğrenmiş olduk, büyük ihtimal kitaplarda da fake aegon plotu dağıldıktan sonra real aegon üzerinden yürümeye çalışacak.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...