Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

@Rewendor

Abi anlasamayacagiz sanirim uzatmayayim daha fazla. Sen hala olayin final boss/NK'nin oldurulme sekli kismindasin. Benim bunlarla bir derdim yok. Benim derdim hikaye butunlugu icerisinde mistik bir setting olan Others/Whitewalkers mitinin "evil for the sake of being evil" mottosuna donusturulerek ve basitlestirilerek bir villain yaratilip aradan cikartilmis olmasi. Bunun, nasil, ne zaman kimler tarafindan oldurulduguyle yakindan uzaktan alakasi yok. 

Haliyle, klise olup olmamasinin beklenmeyen sekilde oldurulmesiyle alakasi yokken hikaye icinde ne gibi bir yer etmesiyle alakasi var. Sadece kotu adam olmak icin konulmus, herhangi baska bir islevi olmayan bir setting'e donusturulmus olmasi beni rahatsiz eden. Tek bir kelime etmeden, amac belli etmeden aciklamadan, sirf killing for sake of killing icin mi 8,000 yil bekledin. Bu muydu yani GRRM'in amaci hikayeyi yazarken? Bunu sorguluyorum ben.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

kelime etmesine gerek yok t1000 reyiz gibiydi işte nk. ama terminatörlerin olayı ne hiç bi şekilde verilmeden atlanması gibi oluyor. 8 sezonluk kaç kitaplık seriye yakışmaz. bence ölümünü de pattis bağladılar epik yerine tinerci bıçağıyla öldü, lotr "i am no man" style lel. bıçağı yiyince ölmeseydi hassiktir bunu nasıl öldürecekler peki şeklinde bitirselerdi daha iyiydi. bu saatten sonra mazbatayı kim alıcak diye merak etmiyorum açıkçası. fantasy plot deviceların hatta bu serinin amacı neydi o zaman winter teğet geçecekse?

Sosyal ağlarda paylaş

32 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Sadece bunun için değildir muhtemelen, son bölümün sonunda izlediğimiz gibi olmasa yanına vardığında yapacağıyla amacını anlayacaktık, orada muhtemelen bi başka olay dönecekti. Spoiler vermeden anca bu kadar yazabildim ? 

Sen bir yerden sonraki bölümlerle ilgili spoiler mı yedin, anlamadım?

Sosyal ağlarda paylaş

4. bölüm belki bir ihtimal şu fiyaskoyu belki toparlar/açıklarlar ama umudum az benim. Büyük ihtimal ölüleri gömüp hızlıca kings landinge gidiş planlarına girecekler. Ama bu bölümden sonra herkes toplanıp arya'ya veya cersei'ye allah dese şaşırmam da üzülmem de.

sigara içerken alakasız şekilde şöyle bi videoya denk geldim, 3-4 adam toplanmış son bölüm taşağı yapıyorlar. muazzam ahahaha
https://www.youtube.com/watch?v=gsjvaI2CLxM&t=900s

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Rewendor dedi ki:

Sadece bunun için değildir muhtemelen, son bölümün sonunda izlediğimiz gibi olmasa yanına vardığında yapacağıyla amacını anlayacaktık, orada muhtemelen bi başka olay dönecekti. Spoiler vermeden anca bu kadar yazabildim ? 

Evet, Nightking öldürmek mi istiyor Bran'ı onu bile bilmiyoruz. Ama şunu da söylemekte yarar var. Kitapta daha Nightking yok ortada, söylence olarak var. Bir ihtimal daha hafif bir karakter olabilir.

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Xenus dedi ki:
Spoiler

bıçağı yiyince ölmeseydi hassiktir bunu nasıl öldürecekler peki şeklinde bitirselerdi daha iyiydi.

Spoiler

OFFF nasıl göt gibi olurdu herkes var ya. çıt diye kıracaktı arya’nın boynunu bırakıcaktı orda çığlığı basıcaktık sfsg

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Saeros dedi ki:
  Gizli içeriği göster

OFFF nasıl göt gibi olurdu herkes var ya. çıt diye kıracaktı arya’nın boynunu bırakıcaktı orda çığlığı basıcaktık sfsg

ahaha tüm saçmalıkları unutturup gayet datmin ederdi bence.

Spoiler

zorlasan olmayacak iş değil ya, dragon alevi bile yemiyor NK, valyrian steel saplanınca da donup toz olup düşüverse böyle herses içine sıçarken aryanın boynunu çitleyip sakatın önüne fırlatsa cidden datmin olurdum.
Sonra etrafna dönüp WWlere bakıp etraftaki tüm insanları öldürün emri vererek Sakat hariç herkesi öldürse. En son sakatı boynun tutup havaya kaldırıp subzero fataltysi yapacakken bir den invisden çıkan GHOST dragon glass kaplama dişlerle enseden kıtlasa NK'yi. büyük twist olur. ıslandım.

allahless tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Hepsini kesip Cercei'yi hero çıkarsalar ya da daha güzeli NK kazansa çol değişik olurdu. 

sonda dany falan tahta oturur ama aslında hepsi bran'in rüyasıymış, gerçekte nk skip atmış ortalığı.

39 dakika önce, Sotto dedi ki:

Lost'daki gibi olacaksa hic dokunmasinlar sdfs.

lel

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Hepsini kesip Cercei'yi hero çıkarsalar ya da daha güzeli NK kazansa çol değişik olurdu. 

ben winterfel savaşının kings landinge sıçrayıp tüm planların alt üst olmasından yanaydım. üç tarafta birbirine düşman, kimler nasıl hayatta kalır, ölenler nasıl ölür. en son taht maht kalmaması gibi ihtimaller datmin ederdi beni. illa bir tarafın kazanıp diğerlerinin kaybettiği sonlar beklemiyorum.
Cersei zaten uzun süredir en karizmatik ve zeki karakter. Dragondu, assasindi, sakat kuzgundu, alayını üst üste dizip çakmağı yakar inşallah.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...