Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Rewendor dedi ki:

Daha çok CGI bütçesini kısmak için muhtemelen. Detayların çoğunu karanlık ayağına gizleyip çizim oranını ellide birini çizerek kurtardılar paçayı.

Sorun da bu zaten, abi kim bize LOTR ayarında savaş sezonu çekin dedi ki? Herkes normal izliyordu. Hangi GoT sezonunda çılgın savaşlar, muazzam akrobasiler veya epic fightlar ilzedik ki dakilar süren? Gerek yok zaten.
Tipik GoT ilerleyişinde ve süresinde izliyorduk, savaşlı sahneleri 15-20dk olan bölümler gayet yetiyordu. Yukarda da dendiği kimse mantık hatasıydı, strateji eksikti ıvır zıvır peşinde koşmuyordu doğal olarak.

Geleyim strateji kısmına, @Rewendor haklı, teknik olarak orada stratejiden anlayan bir Jamie bir de Tyrion var. Jon iyi kumandan, savaş alanında ne yapacağı söyle gitsin yapsın fakat taktiklik bir numarası yok zaten senelerdir " you know nothing" deyip sallamıyorlar pek. Battle of Bastards zorunlu bir savaşta bile bile gücü daha az olmasına rağmen gidip winterfel'i almak zorundaydı savaşı başlattı fakat Sansa kazandırdı o savaşı. Aynı durum bu savaş için de geçerli.
Bu savaşı illa x birisi kazandırmasına gerek yok, mal gibi bir önceki bölümde türküler söyleyip goy goy yapacaklarına bir şeyler düşünmelilerdi.

Spoiler

Dany sen kal Sakatın başında bekle, zorda kalan birliklere destek ol. Jon direkt ejderiyle NK duel kovalasın. Ne bileyim Jamie ve Brien büyük girişi savunsun, çüksüzler cephede ölüleri bir tarafa pushlamaya çalışsın orayı traplesinler falan. Planın tamamını da göstermeyip gizem bırakısın, Tyrion ve Davos bir yerlerde savaşı takip etsin iletişimi sağlasın podrick, gendry vs ile. Sam o kadar okul okudu, jorahı tedavi etti en kötü bir torpil yap bir şey yap suları korumak için ya da bir aydınlatma büyüsü attır melis'e, Jon NK'yi binekten düşürünce Arya'yı devreye sok vs.
Zaten kar fırtınasıyla birlikte planların bir kısmı suya düşer kimisi tutar kimisi tutmaz, iletişim kopar falan biz de onun heyecanını yaşayalım ne olacağk lan acaba x'e diye.

Yoksa NK bu bölüm öldü, daggerla öldü falan önemli değil. En basitinden Geoffrey'in ölümünü düşünün, hepimiz ölmesini bekliyoruz ve er geç öleceğini düşünüyoruz. E ölüyor gayet akla uygun şekilde fakat bir gizem gayet makul çözülürken yerini yenilerini bırakıyordu köpek gibi merak etmeye devam ediyorduk. Kimse de çıkıp abi biz mal gibi Rob'un şehri kuşatıp Ned'e yapıldığı gibi Geoffrey öldürmesini bekliyorduk, olacak iş mi şimdi demedi. SANSA NİYE KAÇ SEZONDUR ZEHİRLEMEYİ AKIL ETMEZ FUUUUU demedi. Olay bu kadar basitti yani.

Sosyal ağlarda paylaş

olm ilk sezonlarda yok cüce uyudu north vs lannisters'da, savaş mavaş hiç bişi göstermediler diye de vuruyorduk unutmuşsunuz o günleri dsdfg. o kadar hype yapıyorsun finalde epik bişiler göstermen lazım artık bi zahmet. zaten göstermeden nasıl bağlanıcak? got'un thanos'u nk idi işte.

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, mascio dedi ki:
  Gizli içeriği göster

kadın karakter kastırıcaz diye allahın bebesine devi öldürttüler. klişe klişe beklemeler vurmadan önce falan. dev de aynı şeyi yaptı, night king de. ne şovu yapıyosun gelmiş bakıyor başında 3 dakika boyunca neye bakıyorsun arkadaşım işine gelince bir salisede mızrak sokuyorsun insanlara.

bran'i görünce bi durasın mı geldi? vay be binlerce yıldır bu kamili arıyorum biraz bakayım mı dedin nedir yani? boku bokuna öldü ya adam. hadi viper çeneli bir insandı zaten durmadan konuşuyordu ondan öldü de NIGHT KING neden gelip bran'in başında arya yetişene kadar durdu yani.

salak saçma şeyler tamamen kurgu hataları dolu bir bölümdü ya. TARİHİN EN İYİ SAVAŞ SAHNESİ falan demişler de bir daha açıp izlemem yani muhtemelen. hiçbir şeye benzemiyor karanlıktan.

helal olsun ama yani müthiş bir diziyi yine hollywood şovuna çevirdiler tamamen sonu da dahil. ben sonu en azından değişik olur diyordum insanlara da yok savunduğum her şey elimde patladı.

game of thrones bok gibi bir dizi son 3 sezondur artık net söyleyebilirim. iki ergenin taht mücadelesini mi izledik biz bunca zaman?

filmlerdeki, dizilerdeki kötü adamın iyi adamı öldürmeden önce dursaksayıp saçma sapan şeyler yapmasını görünce aklıma direk bu sahne geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Ee gayet taş gibi CGI de yapmış adamlar, masraftan kaçmamışlar. Karanlık sırf atmosfer için miydi yani? Ama görselliği bok etti?

cgi zaten iyi, frame frame bakınca. dizi tarihinin en pahalı bölümüdür yani net. atmosfer için yapıyorlar ama evet. the night is dark and full of terrors demişler marvel filmleri gibi vibrant renk paleti kullanmak yerine. skyrim'i ben geceleri s8e3 bölümü olacak şekilde modluyordum efsane oluyordu valla. ama bazısı sevmez böyle ?

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Law dedi ki:

Taktik deniyor ama ne taktiği ? Karşında ölü var, adamalr sawrm şeklinde dalıyor birbirlerinin üstüne çıkarak saldırıyor, dalga şeklinde akıyorlar resmen,hatta kendilerini fırlatıyorlar kalkana mızrağa sayıca en az 10 kat fazlalardı.  Taktik belliydi ön gurubu oyala ordan night king brana gitsin, orda birşey yaptık yaptık bu kadar. Herkes umutsuz durumda gerisi spoiler zaten biliyorsunuz. Ne yapabilirse yaptılar.

Bütün herkesin tek amacı oyalamakyı olabildiğince durum bu. Karşında insanlar yok ki taktik yapayım savunayım, hatta ne taktiği herkes ölse bile tekrar diriliyorlar. Bu savaş böyle olmalıydı bence gündüz vakti bas cgi yi herşeyi görelim tadında olsaydı daha çok sırıtırdı, peki gece biraz daha netlik olsa daha mı iyi olurdu evet olabilirdi ama şu haliyle bile o gerginliği ve çarsizliği verdi "bence".  Piçlerin savaşında gayet güzeldi çünkü ordaki realite bunu gerektiriyordu o savaş gece olsaydı bu şekidle saçma olurdu ama burda ortam gece olması savaşılan düşmanın ve onun getirdiği korku ve karakterine uygun. Koas, karmaşa vs gayet güzeldi bence. Daha iyi olurmuydu ? Her şeyin daha iyisi elbette olur.

Jon Snow dizide gördüğüm kadarıyla zaten ordan oraya savrulan biri, piç damgası yemiş, kalıdğı evde lady stark tarafından sevilememiş bunun farkında biri, konumundan hoşnut değil ama dürüst ve sorumluluk sahibi olduğundan görevden kaçmıyor, daha iyi olacaksa konumundan feraget edebilecek biri de aynı zamanda. Piçlerin savaşında zaten belli, duygusal bir kararla ileri gitmesi yapabileceği en saçma haretketti ve yaptı. Ve yine son bölümde bir çok harekette yine kişisel özelliklerinden kaynaklı, kendisi bir kahraman değil, komutan veya taktisyen değil sadece aşırı dürüst bir karakter.

Daha iyi yapılabilirdi elbet, dediğim gibi her şeyin daha iyisi yapılır. Şu halide güzeldi yine "bence"

katılmamakla beraber anlamıyorum bile bazı argümanlarını

eğer karşı taraf kesmekle bitmeyen, sınırsız undead horde ise, ve tek amacın zaman kazanmak ise ,taktik yapmak için daha fazla motivasyonun olması lazım, sen ise durum bunca kötü olduktan sonra anca a'la fatih terim bambambam dalabilirler diyorsun ben buna  katılmıyorum,illa zaman kazanmaksa dert,bran'ı alıp güneye kaçırsalardı gemiyle ne diyim.

battle of bastards da taktik-teknik arayan armchair generalleri sinirlendiren bi bölümdü işte ,ama geri kalan mevzular o kadar oturmuştuki,kimse ses çıkarmadı,izlerken  armchair general yanım triggerlanıyordu , ama dizi izleyicisi yanım "lan yapmış adamlar be" diyordu , sonuçta şikayetim yok aksine favori bölümlerimden

bu bölüm ise , sinematografisinden ışığına, kurgusundan diyaloguna çöp bi bölüm olduğundan,bu dandik savaş sahneleri göze batıyor.

olay iyi kötü olması değil , kendi içinde tutarlı olması, cidden sadece bunu istiyorum ben

misal madem godswood'da last stand yapmak asıl amaç, bi hendek kazın yahu, 2 barikat örün,ama yok

oysa hendek kazmayı da, barikat örmeyi de biliyorlar bölümde gördük işte, sağda solda var.

bunun gibi bi sürü şey, ve senaryonun dandikliği , adamların taktik teknik stratejiyi gözardı etmeleri değil , tembellikleri ve hype'a güvenmeleri , bok versek yer artık bu seyirci kitlesi diye yaklaşıyolar mevzuya.

seyirciyi aptal yerine koyuyorlar ve ben buna ifrit oluyorum

Sosyal ağlarda paylaş

24 dakika önce, Xenus dedi ki:

cgi zaten iyi, frame frame bakınca. dizi tarihinin en pahalı bölümüdür yani net. atmosfer için yapıyorlar ama evet. the night is dark and full of terrors demişler marvel filmleri gibi vibrant renk paleti kullanmak yerine. skyrim'i ben geceleri s8e3 bölümü olacak şekilde modluyordum efsane oluyordu valla. ama bazısı sevmez böyle ?<span>

snoopy imaxcılar sevmez işte

Sosyal ağlarda paylaş

Seyirciyi aptal yerine koymak değil olay,

1 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

katılmamakla beraber anlamıyorum bile bazı argümanlarını

eğer karşı taraf kesmekle bitmeyen, sınırsız undead horde ise, ve tek amacın zaman kazanmak ise ,taktik yapmak için daha fazla motivasyonun olması lazım, sen ise durum bunca kötü olduktan sonra anca a'la fatih terim bambambam dalabilirler diyorsun ben buna  katılmıyorum,illa zaman kazanmaksa dert,bran'ı alıp güneye kaçırsalardı gemiyle ne diyim.

battle of bastards da taktik-teknik arayan armchair generalleri sinirlendiren bi bölümdü işte ,ama geri kalan mevzular o kadar oturmuştuki,kimse ses çıkarmadı,izlerken  armchair general yanım triggerlanıyordu , ama dizi izleyicisi yanım "lan yapmış adamlar be" diyordu , sonuçta şikayetim yok aksine favori bölümlerimden

bu bölüm ise , sinematografisinden ışığına, kurgusundan diyaloguna çöp bi bölüm olduğundan,bu dandik savaş sahneleri göze batıyor.

olay iyi kötü olması değil , kendi içinde tutarlı olması, cidden sadece bunu istiyorum ben

misal madem godswood'da last stand yapmak asıl amaç, bi hendek kazın yahu, 2 barikat örün,ama yok

oysa hendek kazmayı da, barikat örmeyi de biliyorlar bölümde gördük işte, sağda solda var.

bunun gibi bi sürü şey, ve senaryonun dandikliği , adamların taktik teknik stratejiyi gözardı etmeleri değil , tembellikleri ve hype'a güvenmeleri , bok versek yer artık bu seyirci kitlesi diye yaklaşıyolar mevzuya.

seyirciyi aptal yerine koyuyorlar ve ben buna ifrit oluyorum

Atladığımız nokta zaten branın öngörüsü ve olayların tam olması gerektiği gibi olduğuydu aslında savaş o noktada o şekilde olmalıydı, branı kaçırmak çare olmayacaktı nihayetinde hedef belli, bir şekilde bran yem olacak nk üzerine gelecek vs branı güneye kaçırsak bu arada nk de iyice güneye inecek her yeri yok edecek daha da güçlenecekti  bu faktörde var bütün kıta ve canlılar yok olduktan sonra bran hayatta kalsa ne olur ? Ellerindeki en iyi seçenek o kalede savunma yapmaktı birde flank denmiş atlılar ile gelen fırtınayı gördünüz herhalde flank olamazdı zaten. Bran istese şöyle şöyle yapalım deseydi onun istediği gibi olacaktı ama ses etmedi. Bu açından da bakmak lazım melisandre nin aryaya bakıp dedikleri gibi. Seyirci aptal yerine konulmadı bence siz fazla hype landınız ve beklentilerini çok yüksek tuttunuz, kitabın sadık kaldığı bölümler gayet güzeldi evet kitaplar tamamlanmadığı içinde senaristlerin ortaya koaybildiği bu oldu evet kalite zaten düşüyordu.

Ayrıca benim argümanalrıma katılamk zorunda değilsin ben fikrimi söylüyorum, sen beğenmedim ve kendini aptal yerine konulmuş hissedebilirsin ben öyle hissetmiyorum :).

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi abartiyla bullshit arasinda fark var.

Ornegin indiana jones'un kendine ates eden 5 kisinin onunden kosarak isabet almadan gecmesi bir abartidir ama mantiken imkansiz degildir, bu sebeple izlerken ajite olmayiz.

Indiana Jones'un buzdolabina saklanip nukleer patlamadan buzdolabinin icinde kilometrelerce ucarak kurtulmasi bullshittir, gorunce fck this shit deriz.

Dizi ve filmlerde 2.tur olaylar arttikca insan ister istemez tepki veriyor. Seyirciyi aptal yerine koyma lafina +1 diyorum ben o yuzden. Cunku 3. bolumde pek cok noktada abartmaya bile kasmadan direk kesip gecmisler, bi bakiyorsun yerde agliyor savasmaya mecali kalmamis siskonun, 15 dakka sonra bir bakiyorsun gebermemis hala yerde agliyor. Ama bu resmen ayip.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, aquila dedi ki:

sandigi acinca adamin erimesine inandin da, buzdolabiyla ucunca olmedigine mi inanmadin.

hastanenin mr cihazinin icindeki nukleer atik olan bilyeyi tesbih yapip cekerken radyasyondan eli eriyen adam var Turkiyede. Koca sandik eritmis cok mu?

Sosyal ağlarda paylaş

jon bence nk senaryosuyla ölmeliydi bi şekilde, adamın amacı kalmadı şimdi. ölümden döndürülme sebebi bile nk idi ya. kaç sezondur nk'e odaklanmıştı sadece, yani taht umrunda değildi. bran'in kolunu kesip bait olarak kullansalardı falan, bait de elsiz jaime olsa white walkerlarla kahramanca çarpışıp sonra johnla ölseler winterfell düşse, jaime'de kendini redempt etmiş olurdu bran'i sakat bıraktığı için, noble sacrifice olup vs. dany ile drogonla bi ekibi güney kaçırsaydı. herkes plot armorlu mary sue oldu. got'un endgame'i nk ve ww'lar olmalıydı, cersei değil. cersei ile de anlaşılmalıydı böyle devam edersek bu dünya ne sana, ne de bana kalmaz gibisinden. büyük ihtimal kings landing'te kale savunması yapmak çok daha kolay olurdu zaten ejderlerden başka kimse işe yaramadı.

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...