Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Milamber dedi ki:

bok gibiydi bölüm ama şunun farkına varmak lazım.

her şey bütçe gençler. oyuncu maaşları, cgi yüksek adamlar diziyi kısaltıp hızlıca bitirelim demişler. spin off yapıpta yeni oyuncularla daha düzgün bütçeyle devam edecekler. 

düşük bütçe olması ama bu kadar boktan senaryo olmasını gerektirmiyor. bu adamlar bir de yeni star wars trilogy çekecekmiş. bi bok olmaz bu arkadaşlardan çünkü şuraya yazıyorum bu malların hepsinde daha iyi diyalogda yazarım, hikayeye derinlikte katarım ve bunu bedavaya yapabilirdim. böyle bir settingi kurmak zor iş, belli bir yere getirmekte ama sonrası gerçekten senin yazarlık yeteneğin ve bu konuda çok havada kaldı dizi. bir lost değil ama ben tatmin olmadım şu 3 bölümde, zaten fazla fanatiği de değilim umurumda değil ama fazla beklentiyi yükseltmeyin.

got’a düşük bütçeli mi dedin ben mi yanlış anladım

Sosyal ağlarda paylaş

49 dakika önce, Fistan dedi ki:

got’a düşük bütçeli mi dedin ben mi yanlış anladım

yanlış anladın. çok pahalı olduğu için detaya giremiyor, sezonu uzatamıyorlar elemanlar. belki daha güzel yapacakları yerler vardır daha uzun bir sezonla ama 6 bölümde hurra böyle bir şey çıkmış olabilir.

benim itirazım 6 bölüme sıkıştırmak zorunda da olsan doğru düzgün diyalog veya başka şeyler yazabilirsin, karakterlerin bu kadar mal davranmasına ya da 0 diyalog olmasına gerek yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, eldar dedi ki:
Spoiler

Dizinin sonu tatmin edici bir şekilde bitecek mi bilmiyorum ama daha hala Bran ve Nightking'in olayı açığa çıkmadı, bu çıkmadan dizi bitmeyecek. Kitaptan düşününce asıl olay tahta kim oturacak gibi gözükse de  arkadan daha muğlak bir şekilde others ve üç gözlü kuzgun anlatılıyor. Asıl olay orada ve orada bitecek. Ha şahsen ben tahta kimin oturacağını daha çok merak ediyorum ?

Spoiler

Bran ve Night King'in olayı anlatılacağı kadar anlatıldı. Geçen bölümde Night King'in Three Eyed Raven'ı bütün insanlık tarihini bildiği için öldürmek istendiği söylendi. Tatmin edici olmayabilir ama dizide bunun ötesinde bir açıklama gelmeyecektir. Kitapta gelebilir tabii.

Bir ihtimal bu konu yeni dizide -adı şimdilik The Long Night ve adına bakarsak binlerce yıl önce white walkerlara karşı verilen ilk savaş döneminde geçecek- daha detaylı olarak ele alınabilir.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, Milamber dedi ki:

yanlış anladın. çok pahalı olduğu için detaya giremiyor, sezonu uzatamıyorlar elemanlar. belki daha güzel yapacakları yerler vardır daha uzun bir sezonla ama 6 bölümde hurra böyle bir şey çıkmış olabilir.

benim itirazım 6 bölüme sıkıştırmak zorunda da olsan doğru düzgün diyalog veya başka şeyler yazabilirsin, karakterlerin bu kadar mal davranmasına ya da 0 diyalog olmasına gerek yok. 

????

Sosyal ağlarda paylaş

36 dakika önce, Komutan dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Bran ve Night King'in olayı anlatılacağı kadar anlatıldı. Geçen bölümde Night King'in Three Eyed Raven'ı bütün insanlık tarihini bildiği için öldürmek istendiği söylendi. Tatmin edici olmayabilir ama dizide bunun ötesinde bir açıklama gelmeyecektir. Kitapta gelebilir tabii.

Bir ihtimal bu konu yeni dizide -adı şimdilik The Long Night ve adına bakarsak binlerce yıl önce white walkerlara karşı verilen ilk savaş döneminde geçecek- daha detaylı olarak ele alınabilir.

Serinin üstüne kurulu olduğu şeyi sonuca bağlamadan seriyi bitirmek çok yazık olur.

Sosyal ağlarda paylaş

siyahlık sıkıntı değil. realistik olmuş, skyrim lighting modları gibi ama zevk meselesi işte bazısı sevmez. panjurları indirip 1080p torrentten çekip, 55 ekranda izleyince sıkıntı olmuyor. vikings'te mesela savaşlar m&b combatı gibiydi. burada kaotik baya. savaş gibi savaş hissiyatını verdi.

Sosyal ağlarda paylaş

Güzeldi bence, renk paleti gündüz ya da ışıkta izleyenler için ciddi sıkıntı olsa da karanlık hissini çok iyi vermiş bu bölümde (diğer bölümlerde bıktırıyor sfs)

Spoiler

Onun haricinde Night King geldi, mına koyacak, öyle plan, böyle King's Landing'e yürüyecek falan derken en aptalca senaryoyla öldü. Arya onca zombi ve White Walker içinde uçarak nereden geldi çözemedim. Dizide Arya'nın karakter gelişimi Night King'i öldüreceğine dair hiç bir hint vermiyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

İlk iki bölümün sıkıntısı daha da belli etti kendini, source material olmayınca yazım kalitesi baya yerlerde. Tempo hiç düşmedi falan da yani durup durup sahnelerin saçmalıklarına güldük arada.  En çok şuna güldüm ama

Alıntı

bran's "i'm going now" is such a power move. i wish i could duck out of social situations like that.

3

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bu bölüm benim “dizi”den beklentilerimi karşıladı. Bölümü genel olarak beğendim. Yalnızca Arya’nın en sonda Night King’i birden öldürmesi ucuz oldu. Oraya nasıl geldiğinde değilim, biraz daha mücadele olmalıydı, mesela Night King Jon ile kapışır, Arya son anda yetişebilirdi. Daha büyük sorun bu sezonun yapısında; bu nokta hikayenin zirvesiydi, Cersei ile Euron ne yaparlarsa yapsınlar, Night King ve ordusu kadar büyük bir tehdit hissi veremezler.

Sosyal ağlarda paylaş

hmm karanlıktı çünkü karanlık olması gerekiyordu. Kardan dragonları göremiyorduk çünkü onlar da birbirlerini göremiyorlardı. Dragonda gps var sanki fırtına ortasında winterfelli bulacak havada falan ateş edip gitsinmiş. Karşıdan zombi snowball geliyor bizimkiler diyalog neden yok peşinde. Bran sanki 8 sezondur bir şey diyor da şimdi bişi demesi peşindesiniz. 

Bazen görmemeniz gerekebilir yani, karanlık hızlı aksiyon var. O an orada bulunsan ne göreceksen izlerken de onu gör demiş adamlar bariz bir şekilde. 4.9gb amzn webrip 1080p gayet de anlaşılırdı her şey. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

ben çok beğendim bölümü. Bütün o theorycraftlarda boşa çıktı saçmaydı çimki. Fazla abartıldı NK. Ha taktiksel hatalar vs hep yapıldı o dotrakları niye salıyosun önden yani.  boring zombi kısmı bitti şindi tekrar game of trosa dönelim plz.

Ulan 8 bölüm var 3. bölümde bütün charları ölümün ucuna getirion, haliyle bariz bi şekişlde nk kesilecekti. Ben arya dedeleri keser NK geri çekilir falan diodmda tatava yapmayıp basıp geçtiler.

çook daha önce olmalıydı bu olay, daha surlara tırmanmaya yeni başlamışken olmalıydı, çünkü içerde arya saklambaç oynarken dışardakilerin çok overrun olması gerekio. Ama bi bakıosun tek kollu ibiş hala ayakta.

ana karakterlere lord of fire aka god of death invis çakmış muhtemelen zombiler görmüolar bunları. Çok takılmamak lazım bayık kısımlar bitti diye bakmak lazım. öğk gelmişti zombilerden. Biraz replik görelim

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

ben arya, bran kılığına mı girdi acaba diye düşündüm bir ara. Kız amacını zaten kızıl bacı söylediğinde anladı ondan sonra ona göre aksiyon aldı. Nasıl ki surat değiştirip tanınmaz hale gelmesi yüz implantı değil büyü ise, o aradan geçmesi de shadowstep işte. Assasin sonuçta kendisi.

Bu arada NK gülümsedi ateşlerin içinde. ?

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, progamer dedi ki:
  İçeriği gizle

Boss ölünce bütün yancılarının da ölmesi bitsin artık ya. 

Artık senaryo yazamadıkları için ekrana para atıyorlar resmen ama GOT bütçesi bile yetememiş hikayenin boktanlığını kapamaya. 

Spoiler

bütün white walkerlar niye ölüyor abi. night king en güçlü ww gibi bişiydi first white walker olarak. bebeleri canlıyken ww'a çeviriyorlardı. inanimated corpse wightlar gibi bi anda wipe yemeleri çok saçma.

dragon ateşiyle yanmamasını nk targaryenmiş gibi bağlarlar bi de herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...