Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

@paradoksalkedi nk'i korkak dövüşüyor gibi gösterdiler işte, 1v1 atmak istemeyince. daha önce john'un white walker'a tek attığını gördüler. ama o kadar intellektüel karakterin karambole devam ederken içeri girmesi saçmalık olmuş biraz. ejderhadan indirilmese belki öyle bi hamle bile yapmayacaktı. bekle white walkerların yanında wipe yesinler tam, kötürümün bişi yapacağı yok ki sana. dombili yazınca bran'e adam gibi bi skill ekler herhalde.

nk dışında white walkerların hele hiç bi esprisi olmadı. makyaj ziyanı dsdfg

Sosyal ağlarda paylaş

Inanilmaz hayal kirikligi abi kusura bakmayin.

Klise Level 99

Plot Armor Level 99

Spoiler

NK oldu tamam. Butun hikayenin uzerinde dondugu Whitewalkers bitti mi yani bu muydu. Teoriler, Branndir odur budur ee. Ne icindi abi hepsi. Bilmiyorum baya sinir oldum ben.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Komutan dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Beric, Theon, Jorah, Edd, Lyanna, Melissandre.

Spoiler

yetmez ama evet.

keşke daha çok ölseydi, bin tane ölünün arasında o kadar uzun süre hepsinin hayatta kalması yakışmadı.

aryanın killi tam got klasiği zaten, dünya olarak ne kadar imba olursa olsun olay kurgusu olarak 0 resmen seri.

atlı çomarların ölümüne de çok şaşırdım. kaç sezondur at koşturuyor herifler, kuşatmada neden ilk önce süvarileri yolluyon, bi köşeye çekip return of the kingdeki gibi sağdan soldan salsalarmış bari. 15 saniyede gitti herifler asdsdf

sırf prodüksiyondan kurtarıyor dizi savaş olaylarında, malesef içeriğe baktığında baya vasat altı.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Sotto dedi ki:

Hayal kirikligi abi kusura bakmayin.

Klise Level 99

Plot Armor Level 99

İçeriği gizle

NK oldu tamam. Butun hikayenin uzerinde dondugu Whitewalkers bitti mi yani bu muydu. Teoriler, Branndir odur budur ee. Ne icindi abi hepsi. Bilmiyorum baya sinir oldum ben.

Spoiler

Ben bunu şuna yoruyorum. 

Kitaplar bitmediği için senaristlerin altından kalkamayacağı bir işti bu yani. Evet belliydi NK nın bir şekilde durdurulacağı ama işte elde done az olunca bu kadar işlenebiliyor derinliği. 

Dombili yazmadan da net tatmin sağlanmaz. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

full aksiyon, sıfır dialog. bran en son theon you are a good man diyince. /facepalm çektim. last words bile yazamamışlar ölenlere falan. endgame'den daha doyurucuydu aksiyon ama mesela.

tv original diye kafanıza yazın abi bu olaylar silsilesini. kitapta bambaşka bişi çıkar muhtemelen.

Sosyal ağlarda paylaş

@pattisliborek haklisin muhtemelen oyle. Hani daha uzun yazacaktim kafamdakileri ama cok hayal kirikligi oldu benim icin.

Spoiler

Butun olumler de klise abi. Birini kurtaracakken tam olmesi. Beric Theon ve Jorah icin bu kadar drama yapilmasina gerek yok acikcasi. 

Ilk 25-30 dakika gerilimi cok iyiydi mesela hakkini yemeyeyim. Ozellikle Dothraki'lerin 30sn da erimesi superdi de tabi insan ne diye daliyor onden mal gibi diye sormuyor degil.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bu arada Arya'nin oldurmesine lafim yok. Foreshadowing Melisandre (Eyes muhabbeti) ve Lord of the Light gorevini tamamlama muhabbetine hic lafim yok. Beni tek rahatsiz eden Whitewalkers ve NK gibi dizinin ilk bolumunden son bolumune aslinda etrafinda dondugu olusumun cat diye herhangi bir amac aciklanmadan oldurulmus olmasi. Bilmiyorum ilerki bolumlerde ne doner. Ama Brann - NK iliskisi adam gibi aciklanmazsa 8 sezonu bosuna izledik derim.

Bir de onun disindaki gereksiz kliseleri sevmiyorum. Yani ana karakterleri olecekmis gibi yapalim ama oldurmeyelim, zaten kimsenin sallamadigi adamlara da ekstra dram katalim filan. Geciniz. Ilk 25-30 dakika ne kadar iyi gerilim verdiyse sonraki yarim saat cok klise gecti. Hep son anda kurtulma, hep plot armor. Sam, Brienne, Greyworm filan nasil olmez lan sfds. Yok oyle bir mantik. Lyanna gereksiz klisesi. Ne kadar yan char varsa hepsi oldu bir tane yari-main bile gitmedi. Bran kime warg oldu. 

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, Sotto dedi ki:

@pattisliborek haklisin muhtemelen oyle. Hani daha uzun yazacaktim kafamdakileri ama cok hayal kirikligi oldu benim icin.

İçeriği gizle

Butun olumler de klise abi. Birini kurtaracakken tam olmesi. Beric Theon ve Jorah icin bu kadar drama yapilmasina gerek yok acikcasi. 

Ilk 25-30 dakika gerilimi cok iyiydi mesela hakkini yemeyeyim. Ozellikle Dothraki'lerin 30sn da erimesi superdi de tabi insan ne diye daliyor onden mal gibi diye sormuyor degil.

Spoiler

Total War'da savunma savaşı oynuyor olsam, süvarileri asla önden göndermez, piyadeler birbirine girene kadar yedekte tutardım.

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, µh dedi ki:
  Gizli içeriği göster

nk'i madem jon öldürmeyecekti, melis nasıl res çekti buna bu arada? ışığın tanrısı random mu attı?

Spoiler

Muhtelemen Jon da gorevini tamamlayip olecek. O kapiya cikiyor cunku.

Sosyal ağlarda paylaş

Yazdikca yazasim geliyor. 

Spoiler

Ya Whitewalkers'in da bu arada tek sahnesi yok. Bir tanesi kilic sallamadi. Olacak is degil. 

NK kitapta olmayabilir henuz fakat kitap/dizinin ilk acildigi sahne Whitewalker sahnesi. Butun hikaye bunun uzerinde donuyor, Cersei olur mu kalir mi Iron Throne'a kim oturur afedersiniz kimsenin zkinde degil.  Hal boyle olunca, bu kadar cat diye olmesi o kadar rahatsiz etti ki cope gitmis gibi hissettim herseyi. Bran kime warg oldu belli degil. Yani ya bir sonraki bolum flashback yapacaklar Tyrion - Bran konusmasina ve hersey aciklanacak ya da oyle mal gibi kalacagiz.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Tamam ilk 25-30dk diken kabul. Sonradan klise + plot armor devreye girince diken filan olmuyorsun ki. Sam'in uzerine 50 tane wight cullaniyor biliyorsun birsey olmayacagini. Dandik Theon bir anda dram karakteri oluverdi. Bu adam villain'in kralini yapmamis miydi en bastan. Ne ara good guy oldu falan filan uzar. 13 yasindaki Lyanna Mormont giant olduruyor vaaay David vs Goliath. Cok ucuz seyler abi. Cekimlerden zevk aliyoruz tabi de GoT bu kadar klise bir hikaye degil. Theon'un adamlarinin wightlar charge ederken 30 tane filan ok atmasini geciyorum bu arada. Bir tane attin bitti artik o is.

Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, Sotto dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Tamam ilk 25-30dk diken kabul. Sonradan klise + plot armor devreye girince diken filan olmuyorsun ki. Sam'in uzerine 50 tane wight cullaniyor biliyorsun birsey olmayacagini. Dandik Theon bir anda dram karakteri oluverdi. Bu adam villain'in kralini yapmamis miydi en bastan. Ne ara good guy oldu falan filan uzar. 13 yasindaki Lyanna Mormont giant olduruyor vaaay David vs Goliath. Cok ucuz seyler abi. Cekimlerden zevk aliyoruz tabi de GoT bu kadar klise bir hikaye degil. Theon'un adamlarinin wightlar charge ederken 30 tane filan ok atmasini geciyorum bu arada. Bir tane attin bitti artik o is.

theon'un mentalitesi islenis konusunda arya'nin karakter gelisimine kafa tutacak tek sey olabilir dizide. bir de jaime tabii ki. atlaya atlaya mi izliyorsunuz diziyi, nasil ne ara oyle oldu yahu?

DoruK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...