Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

Bir arkadaşım Bran'in gördüğü vizyonların birinde King's Landing üzerinde uçan "tek" bir ejderha olduğunu söyledi. Sanırım gölgesi gözüküyor. Ben böyle bir detay hatırlayamadım. Aydınlatacak var mı? Eğer gözden kaçırmışsak, bu detay baya baya NK'in, King's Landing'e gittiği teorisini güçlendirecektir.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Wishmaster dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Bir arkadaşım Bran'in gördüğü vizyonların birinde King's Landing üzerinde uçan "tek" bir ejderha olduğunu söyledi. Sanırım gölgesi gözüküyor. Ben böyle bir detay hatırlayamadım. Aydınlatacak var mı? Eğer gözden kaçırmışsak, bu detay baya baya NK'in, King's Landing'e gittiği teorisini güçlendirecektir.

Spoiler

Bu doğru ipucu olmayabilir bence.
Geçtiğimiz sezon kings landingdeki buluşmaya dany ejderiyle gelmişti diye hatırlıyorum.

Keza amacı bran'i öldürmekse niye kings landinge gitsin. Şimdiye kadar daha düz varlıklar olarak tanıdık white walkerları. Hani amacına ulaşmak için önüne ne çıkarsa yokeden bir ordu gibi hareket ediyorlardı şu an. Böyle taktik kasayım, dur şunları winterfell'de bir şaşırtayım. Hem kafaları karışsın hem de it sürüsü gibi dağılsın birlikleri iyice diyecek bir karakter profili yok NK'nin.

Ama kings landinge gidip bir item almaya çalışır(aklıma gelmiyor hiç), spiral falan çizip mesaj verir(garip olur) şaşırırım. Fakat direkt gidip kıtadaki gemilere saldırıp westerosun dışardan destek alma/kaçma fırsatını engellemek isteyebilir. Gene çok tuhaf olur.

Kuzeydeki büyük savaşta, wwler lambur lambur saldırıyorlardı öyle taktik strateji yapan bir ordu gibi değillerdi. NK ayrı tabii ama o da geçen sezon dragon convert ettiği kavgada da öyle stratejik hamle yapmış gibi durmuyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Kings Landing White Walkerlara karşı hazırlıklı değil. Dragonglass yok, Valyrian steel yok, dragon yok. Bir tek wildfire var White Walkerlara karşı işe yarayabilecek, onu da undead dragona karşı nasıl kullanacaklar, bayağı zor. Kısacası NK koskoca Kings Landingi hiç riske girmeden sololayabilir.

NK öyle taktik strateji kasmaya pek ihtiyaç duymadı çünkü zombileri salıp ölenleri zombi yapıp ordusunu büyütmek onun için yeterli. Kıtanın en yüksek popülasyonlu şehri açık büfe gibi beklerken aynı taktiği kullanması gayet mantıklı. Yani şu ana kadar yaptığından farklı bir şey yapar demiyoruz, aynı kafayla devam eder diyoruz, onun için de yapması gereken ilk şey kendisine karşı koyamayacak şehirleri katletmek.

Yani Winterfell savaşında Jon tam "lan yeniyoruz galiba" filan diyecekken NK doğudan Gandalf gibi gelebilir arkasında bütün Kings Landing nüfusuyla ^^

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Ahahah bence güzel son olur bu hikaye gerçekleşirse.

Winterfel'de bir savaş beklerken NK'nin kings landing basması güzel bir GoT twisti olur. Havadan saldıran NK'ye karşı tamamen savunmasız değiller bence. Dany'nin ejderleri indirmelik bir büyük crossbowları var ve wwlerin dragon glass olmadan ölmeyeceğini biliyor cersei. Keza jamie'nin Tarlylerle birlikte Dany'yi veya ejderi indirememiş olmasını hesaplamamış olamaz.Hem kuzeydeki insanların hem de wwlerin düşmanı olduğunu biliyor cersei. Özetle her ihtimalde ejderli ordularla savaşmak zorunda. Filler, dotrakları ve ölüleri düzler de ejderler için hala ekstra bir plana gerek var. Ama ne olursa olsun savaşın bu tarafa da bulaşması çok güzel olur bence.

Valla bu savaşta ejderleri nasıl kullanıcaklar o da mühim. Jon'u 3. bölüm trailerında sahada gördük. Dany kaledeydi, ejderleri otoparka çekmiş olabilirler. Fakat teknik olarak jon'un bir şekilde cephede kılıç sallamayı bırakıp ejdere binmesi gerekli bence. Hem savaşı komuta etmek için daha mantıklı hem de savunma/hücum amaçlı havada birilerinin olması önemli. Eğer NK kings landinge süreceği anlaşılırsa dany'nin peşine gitmesi gerek. Havada bir ateş buz savaşı güzel fantezi olur yapımcılar açısından da. Burada dany ölüp denizin dibini boylarsa ejderle birlikte hikaye güzelleşir. Ahah böylesi bir durumda kesin Cersei kendine gizli bir ufak gemi vs ile kaçış planı yapıp topuklar gibime geliyor. Ya da alternatif bir son olarak şehirdeki ölüler tarafından sarılıp öldürülebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Jon mantıksız kararlar almayı sever. Cengaver bi arkadaşımız. Eğer nk bi grup ww ve ejderha ile cerseiye giderse jon winterfell galibiyetinden sonra muhtemelen ejderhaya atlat direkt tek gider. Arkasından dany banko gider. Nk danyi  tek hamlede götürür jon da dayak yiyebilir. Jon  ya da dany nin kalabalik  bir ortamda öleceğini düşünmüyorum ölürlerse. 

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:
  Gizli içeriği göster

NK ejderhası tek başına Kings Landing basmaya giderse olay Top Gun'a bağlayacak. Danger Zone açar izleriz.

Spoiler

Bence ejderi tek gönderme olayı olmaz.

Ama az önce aklıma geldi, jon cepheye inip savaşırken boştaki ejdere bran warglayıp bi temizliğe girişebilir boştaki ejderle.

Sosyal ağlarda paylaş

32 dakika önce, Red dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Jon mantıksız kararlar almayı sever. Cengaver bi arkadaşımız. Eğer nk bi grup ww ve ejderha ile cerseiye giderse jon winterfell galibiyetinden sonra muhtemelen ejderhaya atlat direkt tek gider. Arkasından dany banko gider. Nk danyi  tek hamlede götürür jon da dayak yiyebilir. Jon  ya da dany nin kalabalik  bir ortamda öleceğini düşünmüyorum ölürlerse. 

Spoiler

boss fight 1v1den ziyade ufak bir grup vs nk (belki birkac bonus ww) diye dusunuyorum, buyulu sihirli kilici olupda iste 3. bolumden sag kalanlar.

beric artik son kez burda rahmetli olur nk karsisinda, mormont'da yarali danyi korurken falan gg olur klasik.

zaten 2 bolumde jon/aegon sonu da soyledi gibi biraz iste muhtemelen nk giderse undeadler vs toz olacak heralde toptan klasik sekilde. grrmden oyle cok acayip unique bir son beklemiyorum ben.

k.landing duserse bunlara haberi de ordan gelen bronn verir hatta.

Sosyal ağlarda paylaş

51 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

Ben hala bu whitewalkerların pek düşünebilen ve taktik, strateji vs uğraşan şeyler olduklarından emin değilim. En iyi ihtimal bir hayvanın içgüdülerine sahip gibiler. 

Baba ilk sezon kapının ardında bekleyip lord commander ile Jon'u tuzağa düşüren wight vardı. Bir ara forumda da tartışıldı ne ayaktı diye ama çok üstünde durulmadı. Akılsız olsalar öyle bir tuzağı nasıl kurabilsin. Belki de gerçekten akılsızdı ve doğrudan NK tarafından yönlendiriliyordu. O zaman NK neden Jon'a suikast yapmak istedi? Belki de Walking Dead'in ilk sezonunda elinde taşla avmnin kapısına vuran zombi gibi saçma sapan bir ayrıntıdır da biz fazla anlam yüklemişizdir.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...