Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

16 saat önce, Xenus dedi ki:
  Gizli içeriği göster

kezban hemen mal mülk peşine düştü gerçeği öğrenince.

bone'la altyazı mı beklesek acaba derdine düştüm önce sonra /r/freefolk'ta biri "Dont worry about that mate, its easy to follow since the writing is dogshit. Used to need subtitles myself in the first couple of seasons because the writing was so complex. Now its like my little brother wrote this script." diye yazmış, görünce aman neyse dedim. izledim harbi dogru asdf

56rcd8zmdmt21.jpg

tam olarak aynı diyaloğu bir arkadaşla yaşadık. alt yazı yok yarın mı izlesek dediğinde direkt söylediğim şey buydu. diyaloglar o kadar kötü ve basit yazılıyor ki artık, anlamamak için ingilizce'yi hiç bilmiyor olmak gerek. çok rahat akıp gidiyor dizi son 3 sezondur alt yazı olmadan neredeyse.

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:
  İçeriği gizle

abi john falan galiba insanları yakmak zorunda kalcak night kinge yar olmasınlar diye.

tyrion dedi ya sona kalan alayımızı yaksın. büyük bi feda geliyo.

yanık kıl kokusu şimdiden burnuma ulaştı.

Aegon, Jon Snow Night King confirmed. Gerçi Brann o ama buna doğru gidebilir valla

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Flassh dedi ki:

bran ın kardeşi vardı, duvar yabanisiyle birlikte. yabaniye ve kardeşine nolmuştu
bi de bran duvarın arkasında bi kız ve kardeşi ile geçmişti onlara nolmuştu

bunu merak ettim tüm bölüm boyunca çünkü bölüm mehdi

Osha ile Rickon'u Ramsay öldürdü. Hatta Rickon'u muharebe öncesi salıp Jon'un öne fırlamasını sağlamıştı.

Jojen öldü, Meera ise evine döndü.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci bölüm:

Spoiler

herkese death flaglerini açtıralım, son bir kere öpüşüp koklaşsınlar bölümü olmuş çok göstere göstere. sanırım ilk defa bu bölüm tek şehirde geçti, açılış introsu hiç şehir gösteremiyor artık zaten bu sezon.

brienne nihayet sör oldu, bölümün yüksek noktası o oldu benim için. savaş odası da fena değildi, orayı biraz daha uzun tutsalarmış keşke pod türkü çığıracağına.

hani hikaye icabı yenilmemeleri lazım tabii ama cersei büyük aptallık etti, yenilirlerse bir milyon fil bile kurtarmaz o noktadan sonra obsidyen silahlar olmadan.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

bölümdeki en iyi şey brianne knight olmasi oldu tabi

o kadar yavan oyunculuk arasinda hazir woman empowerement olayindan diz çökmem len i am strong giant independent woman shitstormu gelecek bekledim bi ara hahah resmen 3 tier oyunculuk var aralarinda.

savasa hazirliksiz duygusuzluk cok eleştirilmiş bana çok absürd gelmedi zaten ordaki majority stark ve unsullied. 8 sezondur winter is coming diyen bannerla çüksüz droid ordusunda korku morku olmamasi normal geldi biri her türlü bok yoluna ölen piyon zaten.

jon&danny ortam çok ruhsuz geldi hani tuvalete gitmeden söylim de aradan çıksın ciddiyetsizliğinde geçiştirmişler umarım ikisi geberir savaşta çok gereksizler çünkü türk töre dizisi mantalitesinde topraklarımız tahtımız ne olacak derdinde moral compass yok.

çok çok gereksiz filler bok püsür vardi : ser davos yüzü yanik kiz shireen flashbacki yapsalardi bari kiza okuma yazma öğretse senaryoda giderdi.

arya ve mizrak olayi tam lel zaten.

Bran 2-3 bişi yapsin diye bekliyor insan meh.

Sosyal ağlarda paylaş

la diziyi yeni izledim bence

Spoiler

mahzende saklanan herkes ölecek. 

savaşta bi kaç kişi ölür ama mahzene girecekler bir şekilde. ve kalanlar kaçmak zorunda kalacak.

kazanmaları pek bi mümkün görünmüyor diyecemde oladabilir gerçekten disiplinli bir ordu vs zombiler + ejder

nk gelirse ama gg eder gibi

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

Aegon, Jon Snow Night King confirmed. Gerçi Brann o ama buna doğru gidebilir valla

abi işte şöyle muhtemelen,

Spoiler

3. bölümde göreceğimiz savaş aslında aldatmaca ordularla bizim ekibi kuşatmaları olucak. zaten night kingi de göremedik o son sahnede.

belli ki reyiz iron thronea gidiyor ordaki koca şehri undead yapıcak. bizim aegon kaptan da tipik bir mit kahramanıymışcasına insanları yakıp geri kalan orduyla esaslı bir başka son savaş yapacak.

yani biz fantastik edebiyatta bunları çok gördük şaşırmam ama insan GOT'tan daha farklı bir şey bekliyor. umarım yanılırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Çok farklı bir şey bekleme bence, adam sonu içine sinmediğinden kitabı bitirmiyor. En ucuz numara olan zamanı geri alma bile şaşırtmaz beni.

Bu bölüm benim sevdiğim tarzdaydı, savaş öncesi hoşbeş. Bu sezonda maliyet hesabı fazla sırıtıyor fakat, gayet önemli şeyler arada geçiştiriliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, ShadowFury dedi ki:

Beric res atamıyor, Thoros resliyordu onu, o da öldü geçen sezon. Bir daha öyle jeton atma filan yok yani, bu son. Ama Lord of Light bunu geri yollayıp durduğuna göre önemli bir rolü vardı kesin. Onu gerçekleştirmeden ölmez muhtemelen.

Lord of Light demişken Melisandre nereye kayboldu?

kültür mantarı ?

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, eldar dedi ki:

Çok farklı bir şey bekleme bence, adam sonu içine sinmediğinden kitabı bitirmiyor. En ucuz numara olan zamanı geri alma bile şaşırtmaz beni.

Bu bölüm benim sevdiğim tarzdaydı, savaş öncesi hoşbeş. Bu sezonda maliyet hesabı fazla sırıtıyor fakat, gayet önemli şeyler arada geçiştiriliyor.

1 dakika önce, Flassh dedi ki:
  İçeriği gizle

bran göruyor olmalı ama night king, fake atıp başkente yürürse

o konularda şöyle düşünüyorum.

Spoiler

@eldar yani aslında buradan yürüyeceklerse gidebilecekleri çok güzel bi yer var hem görsel hem de içe sinecek bir son olabilir. süper bir plot beklemek gibi bi gaflete düşüyoruz tabii.

fakat hani öyle olacaksa şayet aegon şehri yakar sonra NK ile karşılaşır iksini de birbirini ölümcül yaralar. aegon ölürken NK onun bedenine girer ve yeni NK aegon gibi bir deus ex machina bağlamlı bir sona giderler. hatta bu kısımda çok iyi bir metomorfoz süreci görsel olarak anlatılsa tadından yenmez. 

azor ahai kim la o zamancıları da tatmin edecek olan, savaşında devamında aegonun bir şekilde jaime tarafından öldürülmesiyle senaryodaki simgeleri de doldurmuş olurlar. 

@Flassh

Branin görmediğini değil bunu bilinçli olarak engelleyeceğini sanmıyorum. Brann gibi bir karakterin iyiliğin kazanması açısından sacrifice ölçeği John snowdan fersah fersah ötede olmalı.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

kuzeye nolacak sorusunu boş geçiyor dany daha jon'u öğrenmemişken ama jon'un yaşayan tek erkek stark olması (bran ağaç, benjen wight) onu kuzeyin de varisi yapıyor, durum daha da karışıyor. o zaman veremediyse artık hiç cevab veremez.

Sosyal ağlarda paylaş

38 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

Bu NK'nın three eyed raven ile alıp veremediği neydi?

Bir flashbackte children of forest'ın ilk whitewalkerları yarattıkları gözüküyordu da three eyed raven ile olan husumet neden orayı hatırlayamıyorum.

Spoiler

Savaş planı yaparlarken açıkladıkları dışında bi bilgi yok galiba

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...