Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

13 dakika önce, ShadowFury dedi ki:
  İçeriği gizle

Arya'nın işi dragon kesmek değil ya, dragonu ya Dany ya Jon halleder.

O mızrağı direkt Cersei'nin gözüne sokması lazım yani. Hitlistini tamamlama konusunda bayağıdır tembellik ediyor zaten, ona geri dönse güzel olur.

Spoiler

normal çelik değil ya cersei ye sokup napcak cam mızrağı, elindeki valorite dagger yeter cersei ye

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Auril dedi ki:
  Gizli içeriği göster

normal çelik değil ya cersei ye sokup napcak cam mızrağı, elindeki valorite dagger yeter cersei ye

2 saat önce, Auril dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Spoiler

Mountain ?

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

night king ya bran'in peşinde, ki bu çok bariz olur en başından beri çocuğu kovalıyor bir nevi, ya da yeni çiftleşen Targaryen'lerin çocuğunu almak istiyor. "The Prince that was promised" diye bahsettikleri kurtarıcı değil, Night King'e binlerce yıl öncesinde verilen bir söz benim gözümde.

zaten eğer amacı geleyim tüm westeros'u sileyim düzeni değiştireyim ele geçireyim gibi şeyler olsaydı, samwell'in white walker'larla ilk karşılaşması muhtemelen samwell'in ölümüyle sonuçlanırdı. NK'nın önüme geleni tarayayım gibi bir derdi olmadığını düşünüyorum. Bir de az önce bahsettiğim şeyleri destekleyen tonla detay var. Daenerys'in Misa sahnesi ile NK'nin işaretlerinin uyuşması, Prince'in Jon ve Dany'den doğacak olması, NK'nın sürekli olarak bebek toparlaması vb.

mascio tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, mascio dedi ki:
  İçeriği gizle

night king ya bran'in peşinde, ki bu çok bariz olur en başından beri çocuğu kovalıyor bir nevi, ya da yeni çiftleşen Targaryen'lerin çocuğunu almak istiyor. "The Prince that was promised" diye bahsettikleri kurtarıcı değil, Night King'e binlerce yıl öncesinde verilen bir söz benim gözümde.

zaten eğer amacı geleyim tüm westeros'u sileyim düzeni değiştireyim ele geçireyim gibi şeyler olsaydı, samwell'in white walker'larla ilk karşılaşması muhtemelen samwell'in ölümüyle sonuçlanırdı. NK'nın önüme geleni tarayayım gibi bir derdi olmadığını düşünüyorum. Bir de az önce bahsettiğim şeyleri destekleyen tonla detay var. Daenerys'in Misa sahnesi ile NK'nin işaretlerinin uyuşması, Prince'in Jon ve Dany'den doğacak olması, NK'nın sürekli olarak bebek toparlaması vb.

Spoiler

NK bran abi işte confirmed. bran the builder, burn them all 

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, mascio dedi ki:
  İçeriği gizle

bak bu enteresanmış, hiç bebeği öyle düşünmemiştim. mantıklı geldi şimdi...

arya'nın siparişi meselesinde de:

Spoiler

en çok spear'e benziyor, eh spark'ın dediği gibi sezon trailerında da arya'yı elinde benzer bir silahla su balesi (miydi?) yaparken görüyoruz zaten. o odur herhalde... de... neden ortasından sökülable-takılable olsun o zaman? fanlar katlayıp taşıma kolaylığı açıklamasını yeterli bulmamış olacaklar ki, acaba missile mıdır, ice dragon'a mı atılacaktır filan diye tartışıyo ama ben de o işin arya'nın diil ejderhalı kumruların ödevi olduğunu düşünenlerdenim. NK diyenler de var ama arya o taraftaki hikayeyle ilgili olarak direkt NK'ya dalmak isteyecek kadar seasoned diil.. muhtemelen aryoş zombi kesmeye hazırlanıyor, elindeki hançer aşırı yakın dövüş olduğu için bi de böölesinden çekmiş canı, biz de burda konuşuyoz işte gargargar ?

bir de hazır sezon trailerından konu açılmış, çenem de düşmüşken:

Spoiler

trailerda "soğukkanlı katil arya"yı kim önünde korkudan terler döke döke koşturuyor peki? 

ben zombi rickon diyorum. yok mu arttıran?

ned desek, herifin kafası uçtu, zombinin yüzü olmadan babam diye fena olmaz insan. anası olsa, lady stoneheart filan o taraf en azından kitapta karışık, giderayak işi bu kıllı konuya değdirmezler herhalde. crypt'teki diğer adaylar pek eski, pek çürük, pek iskelet, ifadeleri yok, normal iskeletten farkları yok... eh, taze ve iç burkacak ceset kim var?

rickon it is ?

?

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

açıkçası ben lady stoneheart'ı da kullanabileceklerini düşünüyorum. gerçi bunca zaman kadın illa sette falan yakalanır görüntülenirdi ama hbo bu yani belli olmaz saklı tutmanın bir yolunu bulmuşlardır belki.

çünkü ne olursa olsun ben şahsen catelyn stark'ın hiç olup gittiğini düşünüyorum hikayede şu anda. dizideki hiçbir karakter o kadının çektiği kadar acı çekmedi sanırım ölmeden önce ya da hayatlarına devam ederken. bu yüzden bir noktadan bağlarlarsa güzel olur, cersei'yi arya'nın öldürmesi çok klişe ve beklediğimiz bir şey olacak. cersei'nin yüzündeki ifadeyi görmek isterdim şahsen stoneheart ile karşılaşsa.

tabii bu benim fantezim yani. muhtemelen gerçekleşmeyecek.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Emaleth dedi ki:

arya'nın siparişi meselesinde de:

İçeriği gizle

en çok spear'e benziyor, eh spark'ın dediği gibi sezon trailerında da arya'yı elinde benzer bir silahla su balesi (miydi?) yaparken görüyoruz zaten. o odur herhalde... de... neden ortasından sökülable-takılable olsun o zaman? fanlar katlayıp taşıma kolaylığı açıklamasını yeterli bulmamış olacaklar ki, acaba missile mıdır, ice dragon'a mı atılacaktır filan diye tartışıyo ama ben de o işin arya'nın diil ejderhalı kumruların ödevi olduğunu düşünenlerdenim. NK diyenler de var ama arya o taraftaki hikayeyle ilgili olarak direkt NK'ya dalmak isteyecek kadar seasoned diil.. muhtemelen aryoş zombi kesmeye hazırlanıyor, elindeki hançer aşırı yakın dövüş olduğu için bi de böölesinden çekmiş canı, biz de burda konuşuyoz işte gargargar ?

bir de hazır sezon trailerından konu açılmış, çenem de düşmüşken:

Gizli içeriği göster

trailerda "soğukkanlı katil arya"yı kim önünde korkudan terler döke döke koşturuyor peki? 

ben zombi rickon diyorum. yok mu arttıran?

ned desek, herifin kafası uçtu, zombinin yüzü olmadan babam diye fena olmaz insan. anası olsa, lady stoneheart filan o taraf en azından kitapta karışık, giderayak işi bu kıllı konuya değdirmezler herhalde. crypt'teki diğer adaylar pek eski, pek çürük, pek iskelet, ifadeleri yok, normal iskeletten farkları yok... eh, taze ve iç burkacak ceset kim var?

rickon it is ?

Silah:

Spoiler

Bir amacı olmasından çok tercih meselesi de olabilir. Kör kaldığı zaman boyunca hep sopayla çalışmıştı, rapier/daggerdan daha alışkın olduğu, daha iyi kullandığı bir silah yani. Bir de meydan savaşı durumunda polearm>all

Ama o mızrağı zombi dövmek için istiyor olsa bile gitsin Cersei'yi kessin bi ara. Hitlistini boşlamasın.

Trailer:

Spoiler

Rickon olamaz bence, Jon ölenlerin zombi olduğunu biliyor. Night King'in geldiğini de biliyor. Cesedi ortalıkta bırakmak gibi bir saçmalık yapmaz yani, yakmıştır mutlaka (-ki Rickon olsa bile Arya o kadar zaman ölümle haşır neşir oldu. Rickon zombi oldu diye ağlamaz yani, direkt temizler bence.)

Arya'nın kaçtığı da bi White Walkerdır bence. Açık arazide dövemeyip kaçmıştır, kuytu bir yere kitelıyor orada kesecek kesin.

Gerçi trailerda söylediklerini göz önüne alınca tanıdığı birinin zombisi olması da mantıklı aslında, ama yine de WW ihtimali daha ağır basıyor bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Şişkonun tarzını düşününce Arya'yla Jon arasında bir çatışma olacak çünkü serinin en saf ilişkisi bunların arasında(belki Jaime ile Brienne ilişkisiyle beraber) oradan okuyucunun böğrüne hançeri saplayacak. Zaten bu kadar hızlı bir buluşmanın yanında hemen nifak tohumları ekildiğini gördük. Arya-Sansa cephesi Jon'la çatışacak gibi ama ne şekil olur göreceğiz. 

Şişkonun yazarken en özendiği karakterler cüce, çolak ve arya. Senaryo bunların üstünden sonuçlanmazsa benim için sürpriz olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Yazamıyor ya, pes etti bariz ama kendine bile itiraf edemiyor. Yine de aklındaki sonu söyledi işte ona göre yazdılar diziyi. Belki kendi yazsa farklı olacaktı ama onu asla bilemeyeceğiz, kendi etti kendi buldu. Efsane bir fantastik seri yerine iyi bir seri olarak tarihe geçecek. Zaten en fazla 1 kitap daha gelecek. Benim tahminim 3 kitaba ihtiyacı var bitirmek için. 

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...