Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

amerikan fantezi kurgusunun dizisini izle
bu kurgu üzerine yazılan fan fictionu oku
bir de leakleri oku
sonra akp tabanından farklı olduğunu düşün.

patiyi özetledim. şimdi kahve yaptıktan sonra rick and morty izleyip ardından wilfred owen şiiri okuyacam. ohhhhhhhhhh.

pleblere yönelik pesticide üretilmediği için yazarak vatandaşlık görevimi yerine getiriyorum. hiç sert hisler.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Rewendor said:

kozalak said:

7x7

tyrion ile cersei ne konuştular acaba. bi ihanet teorisi vardı, o teori tyrion-dany olabilir mi? (aileden bahsediliyordu teoride ama kelime oyunu falan olabilir, prens kelimesinin erkeğe ait olmadığı gibi vs.

hound clegane'e ne demek istedi konuşuruken? neyin geldiğini biliyorsun gibi bişeler demişti. 8. sezonda bunlar kapışır gibime geliyor.

ejderha camından silah yapılmış nihayet sdf. minik bi detay.

tyrion neden morali kötü şekilde izledi o sahneyi, orası baya bi manidar ve çok şey yatıyor bence altında. gondercengiz mi demişti kim dmeişti, oyle bişeler olacak herhalde.

azor ahai bu gelişmelere göre jamie sanırım. kılıcı cerseinin kalbine saplayabilir.

Tyrion değil muhtemelen Jon ihanet edecek bi şekilde Dany'e, artık komple kendini ona da verdikten sonra en yıkıcısı o olur, ona build up yapıyorlar hem Dany'nin yavşamaları hem de Jon'un "sözümün eriyim" havasıyla. Yok düşmanı Cercei bile Jon sözünün eri diyor, yok Theon sen hep doğru yaparsın diyor falan.

Hound zaten Mountain'i hiç sevmiyor, gelen derken kendisini kast etti işte seni ben öldürücem diye.

Dragonglass silah zaten yapılmıştı, kuzeydeki wight toplama questinde de onu kullandılar hatta gidenlerin bi kısmı, Hound falan da onu kullanmıştı, geçen bölümdeki savaş sahnelerinde gözüküyor. Bu arada Jon Valerian Steel'i söylemedi Cercei'ye öldürme methodlarını anlatırken.

Tyrion muhtemelen hanedan monarşi olayına taktı kafayı, o yüzden Dany'nin seçimlerini sorguluyor. Son birkaç bölümdür sürekli tartışıyorlar zaten her kararda, Tarly katliamıyla iyice büyüdü olaylar, şimdi de Jon'un altına yatmasını ve ona göre karar vermesini eleştirebiliyor olabilir. Sonuçta sırf Jon'la sevişmek için hatun risk alıp ejderle gitmek yerine gemiyle gitmeye karar verdi, belli ki beyniyle düşünmüyor şu aralar, ki beyniyle bile düşündüğünde ne kadar saçmalayabildiğini gördük daha önce.

Azor Azai hala Jon çıkacak diye bekliyorum ben. Öte yandan Jamie kitaplardaki çoktaaan yaşamış olduğu Cercei'den kopmayı ancak bu sezon finalinde yapabildi. Yanında neden Bronn ya da hiç adam yok orası tartışılır.

Kitapları bildiğine göre Tyrion'un Targaryen olduğu teorisine aşinasındır diye tahmin ediyorum. Yazarın sakladığı ufak ipuçlarına bakınca bence kesin öyle çıkacak, zaten son sezona her şey beklendiği gibi gelişerek girilemez.
O Daenerys'le fikir ayrılıklarına ve röntgenciliğini bu gözle değerlendirmek lazım.

Azor Ahai gerçekten Jon çıkabilir ama Lightbringer cüce muhtemelen, çünkü kehanette en net yer aslanın kalbine kılıç saplaması bu da Tywin'i öldürmesine denk geliyor. Geri kalan kısmı daha spekülatif, oraya da bir şeyler uydurulabilir.

aslanın kalbine kılıç saplama şöylede yorumlanabilir ; ceymi saldı tayronu, bi nevi o saplamış oldu Kappa

Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

2 defa güncellemiş bi de, banlamayın bunu abi yazık sdfdsf.

düzelti (redaksiyon) önemli bir iş. estetik olarak yeterli görmezsem değiştiriyorum. özsaygı meselesi. şu yukardan bakan "ahaha uğraşmış canım ya" tarzını linç girişimine karşı koyuşun zorluğunun getirdiği utangaç yaklaşım olarak okuyup hoş görüyorum <3

edit: futbol konusunda tonla mesaj atan bir adam sanılmam üzücü. dasaa sanılmak mesela bir yönden gurur verici bir şeydi kendisinin yazılarını sevdiğim için.
Sosyal ağlarda paylaş

kafası yavaş yavaş geliyor. buluşma çok kötüydü ya. sanki dizi 6 yıldır yayınlanmamış gibi. jon'un cersei'ye o kadar ılımlı olması. kalisinin ergen küçük kız gibi cersei'nin yüzüne bakamadan özgüvensiz tavırları. bu adamlar duvarın diğer tarafına geçip night king ile kapışmış hepsi ezik büzük kaldılar cersei'nin yanında. daenerys in orda demesi gereken tek şey, anlaşmıyorsan kuzey'e gitmeden önce senin üstünden geçicem olması lazımdı.

kapıda 100bin dotrak binlerce çüksüz 2 ejderha var. aynı imkanlar cersei'de olsa neler neler yapardı.

Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

kafası yavaş yavaş geliyor. buluşma çok kötüydü ya. sanki dizi 6 yıldır yayınlanmamış gibi. jon'un cersei'ye o kadar ılımlı olması. kalisinin ergen küçük kız gibi cersei'nin yüzüne bakamadan özgüvensiz tavırları. bu adamlar duvarın diğer tarafına geçip night king ile kapışmış hepsi ezik büzük kaldılar cersei'nin yanında. daenerys in orda demesi gereken tek şey, anlaşmıyorsan kuzey'e gitmeden önce senin üstünden geçicem olması lazımdı.

kapıda 100bin dotrak binlerce çüksüz 2 ejderha var. aynı imkanlar cersei'de olsa neler neler yapardı.

ama starkların anasını ağlatan tywin'di, cersei'i pek sallamıyor jon, zaten MUH greater darkness to the north triplerinde 3 sezondur, valla baydım. dediklerin doğru ama danaryos göya oraya kadar ejderle geldi, tehdit oluşturmak için ama karşısında düşmanı görünce pıstı. alliance bile değil, direk teslim olmalarını isteyecekti. gece vakti ejderlerle red keep'e hit&run yapsa millet yataktan kalkana kadar kül olur zaten. diyecekti poponu rahat koyamayacaksın o tahta diye. ulan cersei her bi boku yapsın, ama danaryos'a gelince nooooo.

Sosyal ağlarda paylaş

reis

hound ile abisinin kisa da olsa kapismasi cok iyi olurdu ya ilk sezondaki gibi, sonra cercei ile kalisi durun lan diyip durcaklardi. hic action falan yok.

ayrica, oluyu saldiklari zaman zik gibi jamie ile clegene nin bakmasi sacma olmus, lan one cikip bi hamle yapsaniza, nolcak acaba diye izliyolar sdf

bi de getire getire en embesil oluyu getirmisler, aq ben gorsem bu zirzoku, ustune sarap doker yakarim, buna mi bu kadar kastiniz vay salaklar derdim. en azindan zombinin orda 3-5 kisiyi harcamasini ve oluye cevirmesi daha inandirici olurdu.

ha birde o ben gemileri alip kaciyom diyen tolga karel kilikli adamla cercei ne ara anlastilar. adam oluyu gormeseydi de kacacak miydi? ona bi flashback gerekiyodu.

bu sezon sonuk gecti bence, bronn reis disinda pek bi balondu. hele bir de o ejderhayi indirebilseydi, ah beee.

Sosyal ağlarda paylaş

reis

https://occupiedandpreoccupied.files.wordpress.com/2014/04/bronn-game-of-thrones.jpg

hound ile abisinin kisa da olsa kapismasi cok iyi olurdu ya ilk sezondaki gibi, sonra cercei ile kalisi durun lan diyip durcaklardi. hic action falan yok.

ayrica, oluyu saldiklari zaman zik gibi jamie ile clegene nin bakmasi sacma olmus, lan one cikip bi hamle yapsaniza, nolcak acaba diye izliyolar sdf

bi de getire getire en embesil oluyu getirmisler, aq ben gorsem bu zirzoku, ustune sarap doker yakarim, buna mi bu kadar kastiniz vay salaklar derdim. en azindan zombinin orda 3-5 kisiyi harcamasini ve oluye cevirmesi daha inandirici olurdu.

ha birde o ben gemileri alip kaciyom diyen tolga karel kilikli adamla cercei ne ara anlastilar. adam oluyu gormeseydi de kacacak miydi? ona bi flashback gerekiyodu.

bu sezon sonuk gecti bence, bronn reis disinda pek bi balondu. hele bir de o ejderhayi indirebilseydi, ah beee.

Sosyal ağlarda paylaş

Baelish plot ile ilgili (7x07)

Sansa Bran'dan ogrenmis ki "Aunt Lysa'ya Jon Arryn'i zehirlettin" dedi. Peki Lysa bilerek mi zehirledi yoksa zehir oldugunu bilmeden mi verdi acaba? Cat'e yazdigi mektubu yine yalan olsun diye mi yoksa bilmeden, Baelish'in dolduusuna gelerek mi yazdi? Madem zehirleyen Lysa idi, Arryn'in squire'i Ser Hugh neden terfi almis Arryn oldukten hemen sonra?

Arryn'i Lannisterlar oldurmemis demek ki. E adamin ensesti ortaya cikardigini bile bile harekete gecmeyi red mi etmisler yani? 1. bolumde de suclu suclu, sanki kendileri planlamis gibi konusuyorlardi havasi sezmistim.

Sosyal ağlarda paylaş

abi esas jaime kuzeye gidip branla karşılaşınca ortalık baya karışacak. bir de bu qyburn nasıl herşeyi bilio abi? dany'nin yanında westerostan hiç kimseyi barındırdığını sanmıyorum main karakterler dışında. varys net ikili oynuo bence. zaten foreshadowu da verdiler bi bölüm önce, bana ihanet edersen seni canlı canlı yakarım vsvs diye. dorne'a giden gemilerin baskına uğraması, casterly rock'a yapılcak saldırı falan bildiğin önceden biliniyormuş. hatta dany'nin drogona binip jaime'yi mahvettiği savaşta anlık geliştiği için haber edinemediler muhtemelen.

Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

8. sezon senaryo leakleri elinde olan varsa paylaşabilir mi özelden, 1.5 sene dayanılmayacak gibi, artık doğru veya değil okuyup en azından tahmin yürütülebilir.

Okuma bence çok pişman olursun. Ben 8. sezon finalini spoiler yedim diye okudum yazık oldu. Hatta resmi açıklama falan bekliyorum 8. sezon leakleri uydurma gibisinden. Umarım öyledir yani :(
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...