Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

madcow said:

Saeros said:

abi ayrıca gilly'nin farkında olmadan r+l'yi bulması ve sam'in farketmemesi KSJDLDGF
böyle ABİ
AĞBİ
NGNHNH diye kaldım ekran başında

sadece r+l yi degil jon'un tahtın gercek varisi oldugunu buldu. Evlilik dısı olup olmadıgını bilmiyorduk jon'un.

şu muabbet ne ben anlamadım biri bilale anlatır gibi anlatabilir mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

madcow said:

Saeros said:

abi ayrıca gilly'nin farkında olmadan r+l'yi bulması ve sam'in farketmemesi KSJDLDGF
böyle ABİ
AĞBİ

sadece r+l yi degil jon'un tahtın gercek varisi oldugunu buldu. Evlilik dısı olup olmadıgını bilmiyorduk jon'un.

Jon'un gerçek babası Dany'in abisi Raegar Targaryen. Annesi de Raegarın kaçırdığı Ned'in kız kardeşi. Jon'da piç oluyordu evlenmedikleri için. Bu bölümde işte aslında evlenmiş oldukları ortaya çıktı. Yani tahtın asıl varisi Jon oluyor Dany değil.

Sosyal ağlarda paylaş

jon aslında ned'in kızkardeşi lyanna ile gizlice evlenen rhaegar targaryen'in öz oğlu. tahtın varisi.

ned, robert yeğenini öldürmesin diye benim piçim diyerek winterfell'e alıyor.

muhtemelen final bölümünde samwell'in kafada ampul yanarak jon'a gerçek kimliğini açıklayacak. açıklama sahnesi de jon ile danny işi pişirdikten sonra olur sdhfgdgh.

targaryen geleneği sonuçta dsafas.

Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Saeros said:

böyle ABİ
AĞBİ

evet annulment olunca eski evlilikten olan çocuklar geçersiz sayılıyomuş falan

belliydi zaten çok kral çocuktu jon...

Sosyal ağlarda paylaş

birkaç gün işim vardı, hemen arkamdan coşulmuş. cidden ema olmak çok zor (facepalm)
goldbären said:

ya hadi bunlar pleb. Z kuşağı falan. size noluyor. yüzlerce film izlemişsin, kitap okumuşsundur, şu dizi bölümüne kalkıp daha iyi bir şey izlememişimdir dört kere izledim demişsin. lütfen bir daha böyle şeyler yazmayın çocuklar kötü etkileniyor...

işte insanoğlu çeşit çeşit...
bazı insanlar oturduğu yerden millete sataşıp dikkat çekmeye çalışarak eğleniyor, bazısı da kendi alanının en iyi teknikerleri tarafından ilmek ilmek işlenen ejderha sahnelerinden hoşlanıyor.
goldbären said:

bla bla bla üç bölüm sonra çürüyecek teoriler

inanmazsın baya bir kısmı doğru çıkıyor genelde anacım, ki çıkmasalar bile burada hadsiz hadsiz yazılan pathetic eleştirilere göre çok daha tatlı metinler oldukları kesin...

buradan istediğini alamamış, aşağıda dikkatim için yatırım yapmaya devam etmiş genç:
goldbären said:

ben hala diziyi iki kere 240p iki kere 720p izleyip çığlıklar atan 40 yaşındaki teyzeye şaşırıyorum. ortayaş krisi herelde. : ))))))

öncelikle tenzih ederim, henüz 14 yaşında olduğumu buralarda herkes bilir...
ama diyelim ki oldukça erken gelen bir orta yaş krizi söz konusu, yine de etkilerinin hiçbiri, beğenmediği dizinin konusuna ısrarla girip girip sağa sola laf sallamak kadar komik değil bence. yıllarımı verdim de size azcık cool durmayı öğretemedim, en çok ona yanıyorum...

şurda da var bi tane:
Baggio said:

Emaleth said:

neden? çünkü hayatımda daha iyi bişey seyretmedim!

Bu ne boş, ne abartı bir laf ya. Arka Sokaklar falan mı izliyorsunuz sivilde?

hı hı evet, arka sokaklar izliyoruz rıza baba...

arkadaşlar, sevgili baggio, tamam beğenmeyin, benim bazı arkadaşlarımız gibi farklı düşünenlere ayar çekme derdim yok (olsaydı ben de yazardım belki beğenmeyen x'tir, sivilde y seyreder filan diye). ama lütfen bari ismen sataşırken biraz özen gösterin. dünya manşetlerinden inmeyen, her bölümü için yeni prodüksiyon sınırlarını yoklayan, milyorlarca insan tarafından heyecanla izlenip beğenilen, ödül üstüne ödül alan bir yapımı eleştirmeye arka sokaklar mevkiinden dalmak size yakışıyor mu? lütfen daha yaratıcı olalım, cidden üzülüyorum...

---

overall, evet bu diziyi abartıyorum. yasak mıydı pardon? burası "meraklısı" için değil mi?

orta yaş krizimden olsa gerek (bu hayatta paticiğin yaşlı eması dışında hiçbir şey olamadım, fırk...), baya hastasıyım GoT dünyasının, dev ejderhasından mini mini detaylarına, ayı gibi fan involvement'ından rating için göstere göstere atılan taklalara kadar seviyorum, bir nevi geçici hobim... bu uğurda her şeye burun kıvırmayı gerektiren high pati yolundan uzaklaşmaya da, atılan yemleri güp-güp yutup teori sıçtıkça yanılmaya da varım, zira çok eğleniyorum... daha doğrusu eğleniyorDUM, ama işte kısfmeth diilmiş, tüm yollar dizi beğenme polisleri tarafından tutulmuş, geçit yok rıza baba...

sabah sabah canımı sıkmayı başardınız, vallahi bravo... successful troll is successful.
o yüzden demin 5. bölümü seyrederken gilly'nin okuduğu şey (spoiler) üstüne ayağa kalkıp dans ettiğimi filan anlatmıycam hiç. şimdi dizi polisleri hemen yetişip teyze menapoza girdi filan derler, ay valla uğraşamıycam daha fazla pfff...

velhasıl size iyi günler; bundan çok daha süperli mikemmel yapımların keyfini sadece sizin gibi gelişkin zevkleri olan übermensch ile paylaşacağınız, herkese neyi beğenmesi gerektiği konusunda kişisel sataşmalı dersler vereceğiniz, aynaya baktığınızda siz burun kıvırdıkça parlayan ışıklı elegansınızı görüp yüksek bir tatminle titreyeceğiniz mutlu yarınlar dilerim.

imkan olsaydı aranızdan kakası gelmemiş olanlarla bölümü değerlendirmek isterdim, fakat oynayamıyorum, yerler hep pis rıza babuş...
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

Fransuxa said:

madcow said:

Saeros said:

böyle ABİ
AĞBİ

Jon'un gerçek babası Dany'in abisi Raegar Targaryen. Annesi de Raegarın kaçırdığı Ned'in kız kardeşi. Jon'da piç oluyordu evlenmedikleri için. Bu bölümde işte aslında evlenmiş oldukları ortaya çıktı. Yani tahtın asıl varisi Jon oluyor Dany değil.

abi sen yazarken ben telegraph'ta ki yazıyı okudum. e bu karı bu kadar uğraş sonunda al paşam taht senin hak esas senindir diye jon a tepsiyle sunmaz bence tahtı. daha 24 sezon çekilir bu dizi ya adfjh

Sosyal ağlarda paylaş

bana lafi begenmeyene degil elestirmeyi bilmeyene gibi geldi :P

mesela ben de pek tutmuyorum. seneler once kitap spoilerlarini okumustum. oradaki jaime character developmentini heyecanla bekledim. nafile. gecen gun de euron kitapta nasilmis diye baktim. yok artik dedim. yapimci olan sapsallar spark'i hakli cikarmaya ant icmis.
Sosyal ağlarda paylaş

orası öyle, senin dediğin gibi. da şimdi başka nasıl tasvir etsen gelip "vay sen bize ne diyorsun" diye başlayacaklar. o kadar vaktim yok şu anda, o yüzden yukarıda saeros'un merakına da açıklamalı neden yazmadım. :P

sadece beğenmeyenleri tenzih ederim. ben de eskisi kadar beğenmiyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Gözlemlerim

Jamie Cersei'nin yanına giderken Quburn birşey vereyim mi diye sordu, karıda bir hastalık olabilir...

Bizim çocuk wallun dışında yardımsız kesinlikle sıyıramazlar, death fena zerg yapıyor açık alanda onları anca dragon falan kurtarır, belki Snow'un yardımına blackdragon gelir.

Little Finger Legendary Rogue (tu)

Arya'yı kumpasa getirebilecek mi merak etmeye başladım

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...