Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

di said:

Katilmiyor olabilirsiniz, konuyu takip eden her 10 kisiden 9'u onceki sezonlari izlemis olabilir ama o kalan %10'lari da kirmamak adina fazladan 1 butona tiklamayi da cok gormeyin bi zahmet.

Mesela Suark su konuda yaptigi tatava icin harcadigi enerjiyi spoiler butonu icin ayirsaydi, bir omurluk spoiler butonu ihtiyaci karsilanmis olurdu.

böyle düşününce doğru aslında
Sosyal ağlarda paylaş

tam oalraka anlamadıgım
bu thread oyle cok aktif değil
pazartesi genel kitle izliyor
2-3 gün konusuluyor çarşamba perşembe gibi sand snakes memeler diziyi izleyip anlamayan yetoların soruları cevaplanıyor spark geliyor kitap hedö hödö yapıyor zaten yeterince süre kalıyor hani yeni bölümün çıktığı gün barizken izlemeden gelip threadi okumak nedir ahha
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

mesele enerji harcamak değil, haksızlığa dayanamamak.

İkinci başlıkta çok güzel mutlu olur herkes, iki tarafında istediği olmuş olur

Hangi haksizlik ? Sen ya da baskasi insanlarin konuyu okuma ozgurlugunu ulu orta yazarak engelleyince olusan haksizlik mi yoksa spoiler kullandiginiz takdirde her sekilde ortadan kalkacak haksizlik mi?

Sosyal bir ortadamdasin Suark. Haliyle senin ozgurlugunun bittigi yerin baskasininkini ihlal edecek nokta olmasi kadar dogal bisey yok.

Actigin konu kapatildi cunku;

1 - Ayni baslikta baska bir konu actin. Kafa karistiriyordu.
2 - Zaten bir avuc insani ayni sey icin iki ayri konuya bolmenin alemi yok.
3 - Iyi niyetle yapilmadigi, sirf isine oyle geldigi icin actigin asikardi.

Bu arada sekerine falan bi baktir istersen. Normal degil bu kadar tepki vermen.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

tam oalraka anlamadıgım
bu thread oyle cok aktif değil
pazartesi genel kitle izliyor
2-3 gün konusuluyor çarşamba perşembe gibi sand snakes memeler diziyi izleyip anlamayan yetoların soruları cevaplanıyor spark geliyor kitap hedö hödö yapıyor zaten yeterince süre kalıyor hani yeni bölümün çıktığı gün barizken izlemeden gelip threadi okumak nedir ahha

Anlamayacak bisey yok. Senin keyfin oyle istiyor diye herkesin uymasi gerekmiyor. Diger yandan spoiler kullanirsaniz hem herkesin istedigi oluyor hem de kimsenin cani sikilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genel tepkiyi gormek icin giriyorum mesela. Bolum meh izlenimi veriyosa yorumlar bekliyorum izlemiyorum, iki bolum birden yapiyorum, degilse bir sekilde vakit yaratiyorum.

Diger yandan 5 bolum geriden geliyosam ilk ikisini izleyince girip millet bunlarla ilgili ne demis diye bakiyorum ki bunu yapan cok kisi var.

Ha hic bisey olmasa ulu orta yazdiginiz seyler sikayet edilince yiyorum spoiler'i.
Sosyal ağlarda paylaş

Bölümün genel kuralları ile başlığın kurallarının ayrı olması makul değil. İnsanların bu başlığın ilk mesajında yazılan kurallara bakmadan genel kurallara göre mesaj atma ihtimali yüksek.

Genel kurallarda şunlar yazıyor:

Eski sezonlari spoiler olmadan konuşmak serbest. Sezonun eski olması için yeni sezonun oynuyor olmasi lazım. Böylece Firefly'da, Oz'da filan istedikleri gibi konuşur insanlar; daha izlemeyen de okumasın Firefly'dan spoiler almak istemiyorsa.

Güncel sezon hangi bölüm olursa olsun yeni sezon başlayana ya da bittikten sonra iyi bir zaman geçene kadar (bir sezon süresi bu ortalama) spoiler ile konuşulacak. Bu bölüm Arya süperdi filan yazın tabii ama Arya'nin kolunun kopmasına çok üzüldüm yazmayın. Sınırı anlayacak olgunluktasınız. Dizinin ya da filmin öyküsünü doğrudan belirten şeyler spoiler, beğeni filan belirten yorumlar değil. Çok iyiydi diyin ama böyle böyle yapması çok iyiydi demeyin.

Eger dizi baska bir yazılı ya da çizili eserden uyarlanmış ise daha gösterilmemiş yerler hakkında spoiler vermek konuşmak her şekilde yasak; gosterilenler spoiler başlıgında kitaptan ya da çizgiromandan diyerek konuşulabilir ama hangi sezon olursa olsun spoiler tagına alınmalıdır. İsterse 10 yıllık olsun. Konu film ise eğer kaynaktan konuştuğunuzu kesinlikle belirtmelisiniz.

Bu kurallar değişecekse moderatörler aralarında anlaşıp tamamen değiştirsinler. Her başlık için ayrı ayrı kurallar uygulanması sadece işleri daha da karıştırır.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

peki soru

dizi/bölüm izlemeyen adam niye topice girer ki

izlemedigim dizi/film ise sizlerin tepkisine bakiyorum iyi bir seyse izliyorum ama girip de bilmemnenin sonunu falan ogrenirsem ister istemez kotu oluyor.

forumda amacimiz zaten sohbet muhabbet bilgi paylasimi degil mi ? o zaman ben filmi izliyim surda kimse izlemesin direk konuyu acayim izledim begendim basi su, sonunda bu oluyor diyim :D hatta bunu basliga yazayim direk. izlemeyen vizyon bolumune de girmesin o vakit :P
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...