Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Traş Makinesi Tavsiye Vol. 656441+6

totemic

Öne çıkan mesajlar

sadece sakal kısaltmak için phillips var, dediğin gibi temizliyorsun ama sonra o içindeki aksamın etrafında yağ gibi bir şey var o kurudukça daha ağır çalışıyor. temel prensibi o heralde makinaların

makina bu > https://www.trendyol.com/Multigroom-Series-5000-8-i-1-Arada-Sakal-ve-Sac-Kesme-Makinesi-QG3371-16/UrunDetay/165540/32221237?gclid=CjwKCAjwzMbLBRBzEiwAfFz4gZePr82THYoBfnWqGv3pE6H0d985CXkDe_Iw9q2vTlZ4EINFEYQLdxoCkf8QAvD_BwE

almamanız için koydum.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

sadece sakal kısaltmak için phillips var, dediğin gibi temizliyorsun ama sonra o içindeki aksamın etrafında yağ gibi bir şey var o kurudukça daha ağır çalışıyor. temel prensibi o heralde makinaların

makina bu > https://www.trendyol.com/Multigroom-Series-5000-8-i-1-Arada-Sakal-ve-Sac-Kesme-Makinesi-QG3371-16/UrunDetay/165540/32221237?gclid=CjwKCAjwzMbLBRBzEiwAfFz4gZePr82THYoBfnWqGv3pE6H0d985CXkDe_Iw9q2vTlZ4EINFEYQLdxoCkf8QAvD_BwE

almamanız için koydum.

o yagdan 10ml falan veriyorlar makinanin yaninda, cope atmis olabilirsin

@MrLevie: sadece sarjina cok guvenme
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

almamanız için koydum.

fıstık gibi alet lan bu kirli sakal sürdürmek için. 5 senedir falan kullanıyorum gümbür gümbür hala. şarjı da 3-4 tıraşlık gidiyor 5 seneye rağmen
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Mal said:

Goering said:

Braun yenilerini de cikarmis:
BT5070
BT5090

Bu braunlar dan düşünüyorum. Beklenti sıfır kesmesi değil çeşitli uzunluklarda kirli sakal bırakması. İş görüyor mu?

sarjli lazim degilse moser al.

ben pil ve sarj skintilari yasadim braun’da.
sinekkaydi icin panasonic arc5 oneriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Moserin farklı uzunluklarda sakal traşı yapan modeli varmı bilmiyorum.

Amaç yanları biraz kısayla çeneyi biraz uzunla felan alabilmek

Şu 0.2 mm aralıklarla alabiliyormuş ki başlıksız 0.2mm demek bu.

https://www.hepsiburada.com/philips-beardtrimmer-series-bt5200-16-kirli-sakal-duzeltici-p-SGPH718628?magaza=Hesapl%C4%B1%20Ma%C4%9Faza&wt_gl=cpc.nelk.6813-kisisel-bakim-saglik-ekb.pla&gclid=Cj0KCQjw6MHdBRCtARIsAEigMxEXSLAipf7l5QjNx0eUKWqrQDy8C16l_vFXbR93s2bTGEPJAEQ6noEaAh9iEALw_wcB
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şuan bunu kullanıyorum; link ve oldukça memnunum. Uzun süredir evde kendim traş oluyorum, saç sakal vs. saçım da 3 numara ve türevleri oluyor genelde. Bu model ile ister fade at saçlara, istersen de fantastik kesimler yap tecrüben varsa. Sakal için de fazlasıyla yeterli hatta çok iyi. T-cut başlığı var ürünün, onunla sıfır kesimler yapabilirsin. Kısacası sakalında istediğin boylarda oynayabilirsin, hatta harici ufak bir başlık koymuşlar çok daha küçük detaylara girmek için. Kısacası güzel ürün, kesinlikle tavsiye ederim, boş yere Moser filan kasmaya gerek yok kuaför değilsin sonuçta, ama kuaförüm diyorsan Wahl tercih et. Ford'a değil, uçağa bin.

not; eğer bu markayı tercih edeceksen benim kullandığım modeli al. bu markanın eski serilerini kesinlikle alma, bu ürünle istenilen ve ihtiyaç duyulan tüm açıkları kapatmışlar hatta ben aldıktan sonra 2 seri öncesi olan ürünümü direkt çöpe attım.
Sosyal ağlarda paylaş

kıl yün tüyle ilgili olan ve filips marka olan hiçbir cihazı satın almayacağım

bugüne kadar farklı amaçlarla aldığım filips makinalar hep çok dandirik şekillerde bozuldu-kırıldı

ya da istediğim performansı veremedi

heryeri dandik plastik, flimsy aletler
burda link edilen bazı aletleri de kullandım, ya başlık yerleri bozuluyor, yalama oluyor , temizliyecem diye açıyorsun bir daha takılmıyor
ya bıçakları çok kalitesiz oluyor suratının ağzına sıçıyor

braun yahut moser bi makina tuttuğunda cidden demirbaş bi alet hissayıtı veriyor

markacılık yapmak belki doğru bi tüketim şekli değil ama tecrübelerimle yola çıkarak söylüyorum : Filips kendine iyi baksın
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle haklısın, philipsin bu tür ürünleri genelde dandik oluyor, yıllardır denemediğim marka/model kalmadı ama bu ürün gerçekten güzel. Hatta verdiğim model dışında bir model tercih etmesin diye not düştüm. Adamların hakkını yememek lazım, bu üründe hem kaliteyi hem de eksikleri gidermişler ve fazlasıyla memnun kaldım ki yine söylüyorum; ben saçımı sakalımı kendim keserim, aktif olarak sürekli kullanan biriyim. Bu ürünü aldığımda 500 gibi bir ödeme yapmıştım, Wahl veya Moser da aynı fiyatlarda ürün satıyor, bazıları biraz daha yüksek iş profesyonelliğe gittikçe ama bu ürünün başlıklarını da tek bir makinede bulmak zor oluyor. Bulsan bile kalitesi düşük oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sinekkaydı diyorsan bunu tavsiye ederim, 5-10dk arasında işini halledersin, jilete oldukça yakın bir traş olur

Philips 9000
https://www.hepsiburada.com/philips-9000-serisi-s9111-26-smart-clean-sistemli-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi-biyik-favori-duzeltici-ile-canta-hediyeli-p-SGPHL707035
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarda verdiğim philipsi aldım. Benim kullanım amacıma uygun oldu. Başlıksız 1 günlük sakalmış gibi kesiyor. 0.2 mm aralıklı ayarlarda göstermelik değil farkediyor. Sakalda 0.2 mm uzunluk farkı görüntüyü baya etkiliyor. 1.5 - 3 mm den sonra kesmiyor diye yorumlar var amazonda ama bilmiyorum denemek lazım. Kullananın yetersizliğinden olabiliyor öyle yorumlar.

Sıfıra çok yakın arıyosanız şunu öneririm.

Dingling Traş Makinesi

Bunu kullandığım zamanlar 2 hafta otelde çalışmıştım kimse anlamıyordu makinayla traş olduğumu. O zaman 25 liraydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
o diilde benim sakallarımı kestiğim, düzelttiğim traş makinesi 30-35 yıllık falan. dedem, babama evlendiğinde hediye almış philips marka. ben kullanıyorum, işimi görüyo diye hiç başka makine de bakmadım.

düşününce 3 4 yıl çok kısa bir süre değil mi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...