Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni mezun yazilim muh maaslari

Glatheros

Öne çıkan mesajlar

bankaya basvuruyorsa 2750-3500 arası degisir.
gsm şirketleri 2500 civarı.
diger ortalama yerler 2000 civarı.
ufak teknopark şirketlerinde falan daha da düşer.

şunu bunu biliyorum mevzusunun çok anlamı yok iş hayatında çok bir anlamının olmadığını anlıyorsun, anca ik yi kandırırsın. temel mevzuları bilsin polymorp-inheritance falan birkaç soru sorulunca kalmasın sade.
Sosyal ağlarda paylaş

paradan cok hangi dalda kendini gelistirmek istiyorsa ona yonelsin
su an cv cok daginik. Herseyden var ki genelde ben boyle cv gordugumde is alimlari icin yaramaz diyorum kafamdan, ki bende cvden cikarmaya basladim bi ton seyi.

Paradan cok kendi yasina yakin yas ortalamali
Ileride nereye yonelmek istiyorsa (backend, frontend, mobile, desktop neyse) o konuda calisabilecegi
Piyasa ortalamasinin cok altinda olmayacak bir yere gitmesi daha mantikli.

Piyasa ortalamasi yeni baslayanlar icin
2000-2750 seklinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

zeawee said:

yazilim muh. bilgisayar muh.den cok mu farkli ya?

ucretleri inanilmaz dusuk yazmissiniz. yeni mezun bilgisayar muhendisiyim, 3k'dan assa paraya işe girmem..

puahahah he he girme sen

abi guluncek bisi demedim, yazilim sektorunun baslangic maasi belli yani.. ankara'da bile 2500 falan başlangıç maaşı.. ki iş bulmak da zor değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

piyasanın kurdu değilseniz iş görüşmesinde pazarlığa girişmeyin. Misal sizin aklınızda 4000 var, adamların üst sınırı 3000.

Siz 4000 derseniz, 3000 olsun mu demeyebilirler çünkü sen o an razı bile olsan ilk fırsatta gidicisindir. Hımm tamam diyerek yüzünüze gülerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankarada part time bilg müh olarak çalıştım hacettepe teknokentte, piyasaya göre iyi maaş veren bir yerdi, yeni başlayanlar diplomaya göre 2k-2,5k ile başlıyordu.

zeawee said:

ucretleri inanilmaz dusuk yazmissiniz. yeni mezun bilgisayar muhendisiyim, 3k'dan assa paraya işe girmem..

zeawee'nin standartları biraz yüksek ancak ankarada direk 3 üstü başlamanın düşündüğü kadar kolay olduğunu sanmıyorum :/
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

zeawee said:

kaç k maaş alıyorsun şu an? birde hangi okul mezunusun?

itü vb. dışında 3k başlangıç anca tanıdıkla oluyor

itülü adamlar 1.5 - 2k ya eyv diyor, yazılımın alaylısı çok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...