Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık LEGO Technic Setler

goldbären

Öne çıkan mesajlar

• 6 ay sonra ...
bilen abiler hep buraya toplanmış, başka bi uygun başlık da bulamadım, buradan sorayım.

şimdi bu lego technic setleri içerisinde hangisini almak (hatta daha iyisi hangi sırayla almak) mantıklı olur, elimde başka set yok gibi düşünün, sıfırdan başlıyom; bi kere yaptıktan sonra da bozup kedi kuyruk kıstırgacı, mobil çay altlığı gibi yararlı şeyler yapmayı denerim kesin. tabi en güzel gelişme "bende var sana çok ucuza satayım" diyen olması olur.

Sarıel diye bi abi var youtube'da değerlendirme yapan, onun notlandırmasını, parça sayısını, tl de bulduğum sıfır fiyatını ve amazon.com fiyatını koydum bilgi olsun diye. "Bunları xtiret şunu al" dediğiniz bişey varsa o da çok makbule geçer tabi. (porsche ve bugatti ilgimi çekmiyor.)

Sarıel notları: (Looks/Playability/build xp/functions/(Authenticy-vs real)/pieces/value)

Volvo L350F Wheel Loader - 42030 (4/5/2/4/(N)/5/4) - 1636 pieces - 2000tl - 385 usd
Nette 275 usd'ye kadar yeni fiyatları gördüm. tr de satan sadece bir yer var. retired. 4 farklı motor, 2 kumanda ve pil şeysi ile geliyor.

Mercedes-Benz Arocs 3245 - 42043 (4/5/4/5/(N)/5/5) - 2793 pieces - 1550tl - 275 usd
Bundan da nette bir tr firmasında var. retired. bi motor, bi pil var. ayrıca pnömatik aksam da var.

CLAAS XERION 5000 TRAC VC - 42054 (5/4/5/4/(5)/5/5) - 1997 pieces - 900tl - 150 usd
Bundan da nette bir tr firmasında var. retired. bi motor, bi pil var.

Bucket Wheel Excavator - 42055 (2/4/5/4/(2)/5/4) - 3927 pieces - 1020tl - 240 usd
Bundan var bayaa satılan. bol parça iyi fiyat gibi duruyor. bi motor, bi pil var.

6x6 All Terrain Tow Truck - 42070 (4/2/3/1/(2)/1/2) - 1862 pieces - 1100tl - 280 usd
Sarıel bunu itin bi yerine sokmuş çıkarmış ama tl fiyatı (sanırım milli mücadele kapsamında) amazona göre bayaa düşük. 2 motor, kumanda ve pil var.

not. yeteri kadar kilom var, şişmanım.
not2. yeteri kadar param yok, mağdurum. zaman içinde yavaş yavaş alacam.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bazı teknik setler parça sayısı olarak veya boyut olarak muazzam olabiliyor ama işlev noktasında tırt çıkabiliyor.

Nasıl bir koleksiyon yapmak istiyorsun diye düşün. Geriye dönük efsane setleri toplayacak mısın yoksa >2000 parça olan setleri mi toplayacaksın, sadece iş makinaları mı veya sadece otomobiller mi... Ben değişik kriterler denedikten sonra en sonunda işlevselliğine göre almaya karar verdim. Mesela 42055 bana çok saçma geldiği için almadım. 42070 de ergen heveslileri oyalamak için çıkarılmış gibi geldi. Ama eski setleri toparlamaya çalışıyorum.

Artık yeni aldığım setler kutularda duruyor çünkü koyacak yer yok :P İyice "o" şişko hımbıla döndüm :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

geriye dönük setlerin sanırım fiyatı yüksek kalıyor(parça/fiyat), o şekil bi koleksiyoncu falan değilim.

42055 bence de bi garip, bayaa da büyük, yer kaplayan bişey ama işte biri derse "ondan neler neler yapılabiliyor" diyecek bişeyim olmaz, yorum almaya çalışıyom zaten.

ilerisinde buwizz falan alıp kendi araçlarımı yaparım belki diye düşünüyorum. eurobricks de yapılan buggyleri falan gördüm, çok güzeller. 42070i eklememin sebebi PF kumanda felan var, fiyatı da iyi gibi. en azından tl olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

bulabilirsen volvo - arocs al.
claas sana kalmış.

bucketwheel ilk olarak alma. hem pahalı hem de repetitif, çok benzer parça var.

6x6 kötü onu kesinlikle alma. fonksiyonları aynı anda çalışmıyor falan.

parameciumu dinleme anlamaz o, tek bildiği para basıp ölü fiyatına set toplamak. varyemez amcanın kasa-binası gibi olmuş evi...

paraboxa, yeni bugatti chiron'dan al. lisans kazığı var ama doyurucu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...