Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Haftasonu Kahvaltı İçin Öneri Mekan

Patice

Öne çıkan mesajlar

Uzun zamandır kemoterapi gören çok sevdiğimiz bir kız arkadaşımız için cumartesi sabahı kahvaltı organize etmek istiyoruz. 10 - 15 kişi olacağız ortalama. İstanbul çevresinde yemyeşil ormanın ortasında ya da denize kıyısı olan sakin ve lezzetli kahvaltısı olan bir yerler var mı önerebileceğiniz arkadaşlar?

aradığımız ortam şu tarz: ( Polonezköy hariç )

http://www.polonezkoy.com/images/firsatlar/berik1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul ve çevresinde bu tarz hala nezih kalabilen yer bulmak çok zor. Hepsi ünlendikçe "yav bi haftasonumuz var yolabildiğimiz kadar yolalım" diye insanları balık istifi yapan, garson sayısını paralel arttırmayan, malzeme kalitesini düşüren, zamladıkça zamlayan şark kurnazı işletmeler olmaya başladı. Her şey mekanın veya beldenin adını duyurana kadar yani, sonra direk kalite düşüyor.

İstanbul'a 50-100 km'den uzak olmayan ve hala güzel olan yerler paylaşırsanız çok faydalı olur topak o yüzden :p
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Grego said:

bu başlığı yukarıda tutalım, evet. ulaşımı kolay, istanbulun çok dışında kalmayan yer önerebilecek var mı

aydos mesire yeri, bu cumartesi günü eşimle gittik oldukça güzel özellikle göl kenarı. 6 numaralı kapıya gitmeniz gerekiyor yola çıkmadan önce güzergahı iyice öğren ama gidecek olursan ben baya bi aradım durdum 6 nolu girişi bulana kadar.

ilgili görsel

http://istanbul.tatilmekan.net/wp-content/uploads/2012/10/aydos-goleti-2012.jpg

ovv kahvaltı da isteniyormuş topikte, aydosta böyle köy işi gözleme falan yapan yerler var galiba. zaten en güzel kahvaltı kendi alıp götürdüğün kahvaltı ya koy peynirini domatesini zeytinini kap termosu haydi yallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

İstanbul ve çevresinde bu tarz hala nezih kalabilen yer bulmak çok zor. Hepsi ünlendikçe "yav bi haftasonumuz var yolabildiğimiz kadar yolalım" diye insanları balık istifi yapan, garson sayısını paralel arttırmayan, malzeme kalitesini düşüren, zamladıkça zamlayan şark kurnazı işletmeler olmaya başladı. Her şey mekanın veya beldenin adını duyurana kadar yani, sonra direk kalite düşüyor.

aynen çok doğru tespit.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Grego said:

bu başlığı yukarıda tutalım, evet. ulaşımı kolay, istanbulun çok dışında kalmayan yer önerebilecek var mı

aydos mesire yeri, bu cumartesi günü eşimle gittik oldukça güzel özellikle göl kenarı. 6 numaralı kapıya gitmeniz gerekiyor yola çıkmadan önce güzergahı iyice öğren ama gidecek olursan ben baya bi aradım durdum 6 nolu girişi bulana kadar.

ilgili görsel

http://istanbul.tatilmekan.net/wp-content/uploads/2012/10/aydos-goleti-2012.jpg

ovv kahvaltı da isteniyormuş topikte, aydosta böyle köy işi gözleme falan yapan yerler var galiba. zaten en güzel kahvaltı kendi alıp götürdüğün kahvaltı ya koy peynirini domatesini zeytinini kap termosu haydi yallah.

güzele benziyor da, arabasız olmayacak işler gibi. istanbuldan çok uzakta olmayan ı istanbul içi olarak çevireyim ben en iyisi. florya da güzel yerler var mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...