Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

Yok ya, kesin bu mekanikle ilgili bir şey ekliyecekler oyuna yoksa ciddi bir hesap hatası var bu işte.

Shaman 3 manaya kesin olarak 7 heal, eğer desteden çekilen kart büyük manalı ise 14 heal atabiliyor. Priest 1 manaya 5 heal atıyor, paladin 2 manaya 6 heal atıyor, druid 3 manaya 8 heal atıyor. Druid 9 manaya herkezi fullüyor, toplamda 40-50 heal potansiyeli var yani 9 mananın.

Mananın 2 katı heal olayı komple yalan bir katsayı. Bu katsayıyı arttıracak ya da o manayı direk geri verecek bir şeyler ekleyecek olmaları lazım oyuna. Yoksa kullanılacak kart değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kaç kere anlatıcam...

5 manaya 8 vuran kart evet var ama kullanılıyor mu? Hayır. Bu kartın avantajı, istersen 10 vuruyorsun istersen ragnaros inip, 2 kalmış rakibin ragnarosa da 2 vuruyorsun. Diğer kartla yapabilir misin böle bişi? Hayır. Druidin choose one olayı gibi bir nevi. Çok geniş skalalı bir wrath ama az vururken kart çektirmiyor, istersen 10 da vurabiliyor.

He kullanılır kullanılmaz ayrı, şu anda yetersiz gibi duruyor kağıt üstünde. Mana+1 kadar vursa ciddi değişebilirdi fikrim.

Edit: for reasons
Sosyal ağlarda paylaş

Forbidden kartları hem iyi düşünülmüş hem de metaya rahat girebilecek kartlar.

Tüm olay filexibiliti. Druid'in choose one mekaniği de öyle. Evet Mage'de Dragon Lance ile 5 manaya 8 vurma şansınız var. Ama kartın filexibilitesi 0. T2'de boarda inen Sorceress App'ye karşı Dragon Lance hiç bir işe yaramaz.

Forbidden Fireball (adı her neyse işte) cost inefficiency karşılığında çoook ciddi filexibiliti sağlıyor. Metaya gireceğine inanıyorum. Sabo'nun dediği gibi mana +1 olsa isyan çıkardı. Bu hali daha iyi. T4'e kadar oyunun açık ara en iyi spelli olurdu. Gerek yok.

Forbidden Heal (pala)ise tam tersi "Greed is good" kartı. T2'de aggroya karşı 4 heal için inmek istemezsiniz ancak boardı kontrol etmeyi başardığınızda rakibin burnünden kurtulmak için (5 mana 10 hp gibi) güzel bir kart. Benzer şekilde Koyuki'nin Giant paladin decki için mükemmel bir kart. Ha Forbidden Fireball daha iyi yine de.

Forbidden Minion (priest) biraz tuhaf. Priest şu anda curve'ü optimum haline getirmek derdinde değil. Yani T2-T3'te board için kapışmaktan ziyade farklı turnlerde farklı tempo play yapmak üzerine kurulu. Sallıyorum. T3'te Deathlord inmek çok ciddi bir tempo playdir. 146871687687 tane removala sahip olduğu için böyle bir lüksü var. Ya da T5'i pas geçip T6'da Lightbomb atmak gibi. Bu yeni kart bu tarz bir gameplaye uygun değil. Ancak Lightbomb gittiği için daha minion heavy deckler kullanılabilir. Beeeeeeeeelki curve'ü düzeltmek için Pri decklerine 1 tane atılır. O da çok zor.

Masticore said:

Bence su 3 karttan en iyisi mage olani (su anki meta'ya gore)

Oyunu bilen adam anlıyor işte :) Sabo da biliyor ama adam antipatik. Anlatsa da kimseye inandıramıyor. Allah bir dese budist olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The Arena

• All the new cards will be available in the arena as soon as the expansion launches.
The exception is C'Thun and the cards that interact with him. Those are all excluded from the arena.

suna dikkat etmemisim daha once.. niye boyle yapiyolar acaba cok mu dengesiz olurdu arena icin.. sacma geldi bana..

bu arada bence de 3 kartin da metaya girme potansiyeli var.. mage icin olani su an bile denenirdi tempo decklerinde olsa..
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin'in kart gayet iyi. Agresif bir metada oynadığımızı unutmayın.

Mage'deki removallar(arcane blast vs), bu büyüyü aratmayacaktır bence. Bir fark yaratan özelliği yok.

Priest kartı kesinlikle denenecektir. Paletress tarzında rng bi olay denenmez olur mu :) turn 7-8-9-10 basılabilir gayet. Tempo da yaratacağına inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
tunch said:
sabocan sensin di mi chatteki?

tabii canım. yakalarsam troll'lüyorum. muhteşem bi tecrübe. canlı izlemek daha da manalı. full mana potion içiyorum.

ya adam banlandi az once.. sonuna yetistim kacirdim ben de.. mesajlar da silindigi icin okuyamadim..

noldu sabo :)
Sosyal ağlarda paylaş

Spyro said:

sabonis said:
tunch said:
sabocan sensin di mi chatteki?

tabii canım. yakalarsam troll'lüyorum. muhteşem bi tecrübe. canlı izlemek daha da manalı. full mana potion içiyorum.

ya adam banlandi az once.. sonuna yetistim kacirdim ben de.. mesajlar da silindigi icin okuyamadim..

noldu sabo :)

hahahahaha "Arena 101 dersi yazıyorsun başlığa ama ortalaman 5.5 ne iş?" dedim sdhaufhudasfhudashfa
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...