Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mr. Robot (2015) - USA Network

akirafes

Öne çıkan mesajlar

konudan çok koptum, her bölümü izlerken biraz daha kopuyorum ama sam esmail otör gibi  sinemasal bişeyler yapmaya kasıyor artık. görsel açıdan akılda kalmayı yeğliyor.

son bölümde böyle tiyatro gibi olmuş sahneli mahneli.

kaç bölüm kaldı bakmadım bile.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

plot çok belli de detaylarla güzelleştirmeye çalışıyor adam. zaten bir süredir internetteki spoilerlardan kaçamadığımız için hikayenin nereye gideceğini anlamıştık.

hani ben oturup parçaları birleştirerek böyle bir şey olacağını bu sezonun ortalarına kadar anlamayamasam da hikayede geldiğimiz noktanın böyle olacağını geçen sezonun sonunda ve bu sezonun başında konuşulduğunu görmüştüm. ilginç demekki dikkatli izleyince kalitesini belli eden bir yapısı var.

ama tabi senin dediğin gibi öyle orijinal bir şey değil. bi de zaten ilk sezondan beri dizinin patterni belliydi ama işçiliği güzel diye sevmişti herkes.

sam esmael önceden de dediğim gibi görsel detaylarda çok iyi iş çıkarıyor, kendine has tarzı var filan bi isim olma yolunda ilerliyor.

Spoiler

son bölümde misal camdaki böcek sistemdeki bug'ı temsil etmesi filan güzel detaylar. işler hiç de planlandığı gibi gitmeyecek.

Sosyal ağlarda paylaş

abi çok şık bitti ya @goldbären niye beğenmedin ki. fazla iyi düşünülmüş olması çok edgy mi geldi sana acaba sdf

elliot benle aynı yıl ve günde doğmuş bu arada eheh.

aslında böyle tam kafa patlatıp uzun uzun tartışmalık bi final yapmışlar xeşke böyle yüzyüze tartışcak arkadaşlarım olsaydı lol.

kafamda bir sürü alternatif senaryo falan vardı şuraya bağlasa iyi olur buraya bağlasa şahane olur filan ama bana böyle iyi ki benim istediğim şekilde bitmemiş hissi verdi. hatta tv işlerinde top 5'e falan girer bu dizinin sonu.

iyi ki bırakmamışım izlemeyi worth.

Sosyal ağlarda paylaş

üff klasik götbaren işte. kendi edgyliği.

klişe bitse klişe bitti diye ağlayacak ki yukarıda var zaten postu.
tahmin etmediği şekilde bitince edgy diye ağlıyor.

geçen seneye kadar fifa oynamış adam gelmiş bını biğinin fifı dı ıynır diye post atmış ya ahaha. ben seni gibi zevksiz miyim lan ne oynıycam fifa. witcher'a bile sevmedim kapadım diyen adam video oyunları üzerinden cevap veriyor ya lul.

Sosyal ağlarda paylaş

Whiteroseun makinayi

Spoiler

tamamen metafora çevirmesi iyimi oldu kötümü ona karar veremedim, şimdi teknolojik olarak ne anlatmaya çalışsa saçma gelicek orasıda var.

ama bizim elliotın dizginleri orjinaline vermedigi bi sonu tercih ederdim, kalsaydı o hayal dünyasında zaten gerçek dünyada bi bok degişmedi sistem gene ayni, o %1 gene suyunu sıkar dünyanın

bide parayı dagıttılar herkeze enflasyon 101 

Sosyal ağlarda paylaş

Harika final olmuş. Görsel olarak bu sezon ayrı bi güzel geçti zaten, hikayenin bitişini de beğendim baya.

Spoiler

Son sahnede inception vari bi bitiriş olabilirdi, hangisinin döndüğünü bilmediğimiz bir son mesela, ama bu hali de epey iyiydi duygulandırdı fdsfs

Favorim heralde Darlene yengenizin finalden önceki bölümde parktaki konuşmasıydı, anarşik duygularımı tavan yaptırdı yine bebeyim

Sosyal ağlarda paylaş

sezon dört 9. bölüm. 

ulan ne güzel müzik ve atmosfer ayarlamışlar şapka çıkardım.
one shot sahnede sıkıştırmış araya yönetmen abimiz (arada secret shot var, olsun o kadar)

bayılarak boşalarak izledim valla, 4 bölüm daha kaldı ıslandım mk.

Edit : kafa güzelken izlendi, gelenek bozulmadı.

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Dizinin sonu ile ilgili 2 sorum var. 

Spoiler

1- Elliot Master Mind, tamamen farklı bizim bildiğimizden. Acaba bir yerde fotoğrafını falan koymuş olabilir mi direktör? Nasıl görünüyor? Zcorpun başındaki adam olabilir mi görüntüsü? Ama çok beyaz o eleman olamaz gibi.. 

2- Tüm karakterler birbirinden bağımsız, tek hafızayı paylaşmıyorlar. Herif ablasını bile tanımadı yürüdü, o derece.

Başka ufak sorular da var ama asıl merak ettiğim master mind Elliot uyanınca son bir yılı hatırlayacak mi? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...