Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vertigo

Editor

Öne çıkan mesajlar

Bildigin kafamda bir agarlik var cumadan beri beynimin ici donuyor bildigin
Basimdonuyor ama agir bi donme yok sadece fena oluyor icim ve yatmak uzanmak istiyorum

Doktora gittik vertigo dedi arastircaz dedi kontrol ettifilan denge testleri yapti ilac verdi bitane
ya ani hareketten yada boyundaki damarlarin azkan pompalamasindan olabilir dedi
Renkli dopplerde belli olacak yarin bakalim insallah bukadarla kalir yoksa noroloji ye gitmemiz gerekecek

Varmidir vertigo olmus/yasayan?
Cok sinir bozucu abi
birde en hafif haliyle yasiyorsun dedi adam
ama bildigin bilgisayar basinda is yapamaz oldum ... :(
Sosyal ağlarda paylaş

atakları önleyen ilacı vardı evet bir süre sonra geçiyor. bana strese dayalı vertigo teşhisi koymuştu doktor. ayrıca düzensiz uyku ve beslenme de tetikliyormuş. o hafta çok az yemek ve az uykuyla geçirdiğim aptal bi haftaydı. havalar da sıcaktı. ayı gibi tatlı yiyip yattım uyudum akşam 10 gibi. gece hastaneye kaldırdılar baş dönmesinden yürüyemiyordum sdfs. 1 hafta hastanede kaldım baş dönmem anca geçtiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Selam, geçen yaz yaşadım ben de. Bir hafta çok ağır geçti, mala bağlatmıştı, yürümeye falan korkuyordum. Bir kere hapşırmıştım hatta o hafta hala unutamam sanki beynim kafatası içinde takla attı :) o zamanlar oldukça endişelendim ama yurt dışındaydım doktora görünmedim. Türkiye'ye geldiğimde senin gibi semptomlar kalmıştı, onlar bile bayağı rahatsız ediyordu, hem de yeniden kötüleşir mi falan korkusu vardı. Her neyse ben iki üç özel hastane gezdim, yani gezmez olaydım diyabet diyen adam bile çıktı. En son cerrahpaşa'da vertigo polikliniğine gidince oldukça ilgilendiler. Beş altı tane egzersiz gösterdiler falan hala yaparım bazı bazı.
İlaç olarak da vasoserc 24 mg verdiler, ilk haftadan itibaren inanılmaz iyi hissettim. Üçüncü ayda bıraktım yeniden böyle bir dizzyness hali gelince devam ettim, bir üç ay sonra yeniden bıraktım. Şimdi iki üç aydır hiç şikayetim yok ama göt korkusundan hala cüzdanımda ilaç taşırım ehehehe :D
Vertigo her zaman hastalığın kendisi olmuyor, bazen başka bir hastalığın semptomu da çıkabiliyor(meniere vs)
Umarım yakın zamanda iyi olursun, korkulacak bir şeyi yok. İnsan çabuk adapte oluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...