Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Istanbul'dan Atina'ya yolculuk

reyou

Öne çıkan mesajlar

reyou said:

yav said:

istanbul-selanik otobüsü 35€

atina'dan türkiye'ye feribotla geçiş ise adalar aracılığıyla izmir tarafından oluyor.

kac saatte gidiyor otubus? birde selanik e indikten sonra yine otubuslemi gecicek atinaya?

gümrük kontrolleri vs. her şey dahil toplam 9 saat sürüyor. 21'de biniyosun sabah 6'da ordasın.

selanik'ten sonrasını da arkadaşın araştırıversin bi zahmet madem geziyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Gençler selam. Yeni başlık açmayayım dedim; Pegasus'tan 1+1 bilet kazanmak için çakallık yaparak beleş bileti kazanmak için tabii ki en ucuz yurtdışı biletini yani Atina'yı aldık hanımla geçen bayramda. Zaten isabet olmuş bu EU kuruyla başka bir ülke götümüze girebilirdi, hoş Yunanistan da girer.

Neyse. Avrupa, Asya falan baya gezdim fakat Yunanistan'ın adalarına gitsem de anakarasında hiç konaklamadım ve seyahatlerimde heryeri Booking'den "tesiste öde" seçenekli yerlerden aldım konaklama olarak, hep de iyi seçimlerdi ve otelde ödemeyi yaptım. Ancak Atina'da, özellikle Kolonaki'de turizm tesisleşmesi pek yok anladığım ve hep kiralık daireler var airbnb tarzı, bunların hiçbiri de tesiste öde değil, çünkü tesis değiller sanırım djfgf. Bu yüzden ya sizlerden hotel tavsiyesi ya da kaldığınız ve önerebileceğiniz apartman dairesi önerisi bekliyorum. Kolonaki seçimimde sebep toplu taşımaya ihtiyacı azaltmak ancak fiyatlar en yüksek bu bölgede sanırım, çok uzaklaşmadan başka muhitlerden de öneri alabilirim. Haydi iyi bayramlar
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
BulletRide said:

Bro gezmediğim adası kalmadı Yunanistan'ın, bedava bilet almak için Atina bileti aldım mecbur gidip kalacağım 3 gün, gezmek lazım doğal olarak. Atina önerisi varsa buyrun

Yunanistan'ın 200 civarı adası var o kadar gezmemişsindir :) Sonraki gidecekler için yazayım ; Kolonaki Atina'nın Nişantaşı/Etiler ayarında bir semti. Merkeze5 dk ama en pahalı yeri. Alternatif olarak yine merkezi ve ucuz olsun diye eğer varsa Kalithea'da otel veya airbnb bakılabilir.

Benim uzun süre kaldığım semt Koukaki ise çok ucuz olmasa da merkezin dibi ve nispeten daha hesaplı olmalı.

İstanbul'dan Atina'ya en kısa sürede ve en uuza gitmenin yolu 2-3 ahfta önceden uçak biletini almaktır. Otobüs vs çok sürer ve totalde aynı paraya gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Airbnb'den çözdüm aynen. Dediğim gibi 8-9 adasına gittim tekil gezilerle, vardır daha ücrada kalan ve gidilmesi gerekenler şüphesiz, 4-5 keçinin otladığı adalara gitmedik tabii. Ouzo iç, greek salad ye diyen olmasın diye belirtme ihtiyacı hissettim ilk Yunanistan deneyimim olmayacağını. Uçakla gidin güzel tavsiye bro sdjfjsdf. Tavsiyeler için yine de teşekkürler.

Gidecek olan olursa referans üstüne bu evi kiraladım Airbnb'den, https://www.airbnb.com.tr/rooms/22218431 daha kalmadım henüz ama güzele benziyor, otellerden daha uyguna geldi hostelleri saymazsak. Yeri falan da uygun.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Airbnb'den çözdüm aynen. Dediğim gibi 8-9 adasına gittim tekil gezilerle, vardır daha ücrada kalan ve gidilmesi gerekenler şüphesiz, 4-5 keçinin otladığı adalara gitmedik tabii. Ouzo iç, greek salad ye diyen olmasın diye belirtme ihtiyacı hissettim ilk Yunanistan deneyimim olmayacağını. Uçakla gidin güzel tavsiye bro sdjfjsdf. Tavsiyeler için yine de teşekkürler.

Gidecek olan olursa referans üstüne bu evi kiraladım Airbnb'den, https://www.airbnb.com.tr/rooms/22218431 daha kalmadım henüz ama güzele benziyor, otellerden daha uyguna geldi hostelleri saymazsak. Yeri falan da uygun.

Çok bomba yer bulmuşsun bro umarım süper geçer! :)

Ege değilde, eğer imkanın olursa İyonya tarafına gidin bir daha ki sefere. O zaman anlarsınız Yunan adalarını.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Gittim geldim. Atina hakkında zaten çok fazla yazı vs var, burada da giden boldur. Ben çok bir ümitle gitmedim aslında +1 Yunanistan giriş damgası bile kardır bir sonraki Schengen'de; öncelikle kaldığım daireyi paylaşmıştım, görsellerdeki kadar varmış. Baya rahat ettik ve bir akşam dışarı bile çıkmadık balkonda takıldık ev yapımı şarap ve şarküteriden aldığımız ürünlerle.

Ben Yunan adalarından deniz ürünü ve ouzo'ya alışmışım, ama sanırım Atina'daki kültür daha çok kahve, ev yapımı şarap ve grill-house üstüne. Etüd ettiğim tavernalardan hiçbirinden memnun kalmadım ve fine-dining mekanlara yöneldim, bunlarda da hiç pişman olmadım, Point Alfa'yı özellikle öneririm Atina'ya yolu düşenlere. Euro'nun peak yaptığı dönemde çok koyuyor insana, Acropolis'in girişi 20 Euro idi, hanımla 40 Euro veremedik valla zaten restaurantların roof kısımlarından burayı görerek yemek yiyorsun o daha güzel sdjfsdjf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...