Jump to content
pulkas

"There will be no Windows 11"

Öne çıkan mesajlar

§ 07 Eki 2021, 10:23

Benim oyunlarda hiç performans kaybı görünmüyor, ama hiçbir oyunu %100 kullanım ile oynamıyorum gerçi. FPS sabit olsun diye 120, 60, 90 neresi rahatsa oraya sabitliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 07 Eki 2021, 15:11

Ben daha iyisini yaptım onun.

Razer'ın Hypershift diye bir özelliği var, klavyede ya da farede bir tuğu modifier tuşu olarak atıyorsun, sonra tüm diğer tuşları onunla birlikte makro vb. özelliklerle kullanabiliyorsun. Çok tuşlu ve özellikli oyun fareleri masaüstünde de çok kullanıştı. Ses kısma, masaüstü değiştirme, o hot cornerlara atanan şeyler filan hepsini farenin masaüstü profile dağıttım. Sol, sağ tık filan da makrolanabiliyor, güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Eki 2021, 16:47

temmuzda aynı sistem ve aynı gpu/cpu hızlarıyla yaptığım timespy 3dmark testini demin win11de yaptım sadece 10 puan fark çıktı (8000 küsür puanlardA) yani tamamen aynı performans.

bu %15-20 vs havalarda uçusan performans düşüşünün asıl nedeni VBS'miş, Virtualization-Based Security. win10'dan upgradelerde oto açmıyor ama yeni kurulumlarda default on olabiliyormuş bir bakın kapalı mı açık mı, açıksa kapanabiliyor neyseki https://www.pcgamer.com/windows-11-pcs-can-hobble-gaming-performance/

bir de saçma bir mouse lag vardı oyunlarda, onun da nedeni 1000hz mouse polling buglıymış win11'de, 1000hz kullanıyorsanız 500 veya daha aşağıya alın fixlenene kadar düzeiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eki 2021, 15:07

cmd ping komutu çalışmıyor mu win11de?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Eki 2021, 15:46

ping benim dandik ispdenmiş kapamış mı adamlar napmışlar başka pclerde de çalışmıyor neyse ama başka bir win11 sorusuyla geldim delivery optimization altında download bw kısma vardı, ben onu win updatelerinde değilde 100gb gamepass oyunlraını indirirken kullanıyordum yoksa tüm 75mbit bandımı yiyor. şimdi win11de ilk kez denedim hiç etkilemiyor ne ayarlarsam ayarlayım. gp download olayını değiştirmişler desem baktım delivery optimization processinden indiriyor halen, bunu deneyen var mı hiç nette bulamadım büyük ihtimal benden yine ama

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 08:51

İş yerine    laptop alıcam.  Sadece excel,outlook  ve türevleri kullanıyoruz.   Win 11'e geçmek gibi bir planımız yok ama  win 11'i destekleyen bir işlemci olsun. İleride win11'e geçiş zorunlu olduğunda laptop'u değiştirmek zorunda kalmıyım. Minimum  kacıncı nesil intel ve amd'yi destekliyor win11 ?    Bu tarz bir sıkıntı oldugunu okumuştum  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 13:14

ryzen 9 3950x var gecen bir hizlica bakmistim uyumsuz falan yaziyordu kapadim direk.

biraz zaman gecsin ortalik durulsun modundayim 🙂

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 13:54

CPU'dan değildir o, uyumlu o CPU. TPM ya da Secure Boot'dandır.

İnternette liste var, compatible cpu diye arayın ama anakart da uyumlu olmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 14:12

acelemiz yok bizim. kullanın bakalım.

aLv6w1V_700bwp.webp

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 14:21

zipnenor isigi kismamasi gerekiyodu fair play kurallari geregi. orada bitti windows 11 benim icin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 14:51
57 dakika önce, GERGE dedi ki:

CPU'dan değildir o, uyumlu o CPU. TPM ya da Secure Boot'dandır.

İnternette liste var, compatible cpu diye arayın ama anakart da uyumlu olmalı.

Öhhh  hem cpu  hem anakart mi bakicam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 15:04

Anakart modeli değil, TPM ve Secure Boot var mı anakartında ona bakacaksın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 15:22

Laptopu olanlar napsin? Yazar kasa firlatir gibi bill in malikanesine gidip kafasina mi atsin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 15:24

Ben bill olsam windows 11 ekibinin odasina gider yanima da yilmaz vurali alir sille tokat girerim ekibe.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 15:28

Surface'lere bile gelmiyor 😃

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 19:42
4 saat önce, Masticore dedi ki:

Öhhh  hem cpu  hem anakart mi bakicam

bios da tpm i firmware'den sagla yi secince oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Eki 2021, 19:51

health check app uygun diyor, update menusu hala uygun degil health check app indir bak diyor. lan indirdim uygun dedi app diyecek muhattap ariyorum microsoft da

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Eki 2021, 15:42

Bugun otomatik olarak This PC can run Windows 11 yazisi cikti update menusunde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Eki 2021, 10:59

Windows 11'de hala Everything'i yüklemedim bu arada, arama düzelmiş sanki?

Daha iş bilgisayarı Windows 10 gerçi, asıl orada 200-300GB belge arasında hızlı arama önemli, o zaman düzelmiş mi tam anlarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...