Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"There will be no Windows 11"

pulkas

Öne çıkan mesajlar

yok win11 için önceden yazdıklarım hala geçerli, aylık bug fix dışında feature update filan gelmedi hala. ama onun yerine win12 duyurdular:

https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-moves-to-new-windows-development-cycle-with-major-release-every-three-years-feature-drops-in-between

2024'te gelecekmiş, daha sık güncelleme yapacaklarmış bir de ama hala birşey yok ortada gördüğüm. aynı sakat ui devam ediyor. directstorage'lı oyun hala görmedim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

google skills:

Spoiler

You will need to run this script in Windows Powershell Admin (Press Windows key + X, then select Powershell Admin):

$Bags = 'HKCU:\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags'
$DLID = '{885A186E-A440-4ADA-812B-DB871B942259}'
(Get-ChildItem $bags -recurse | ? PSChildName -eq $DLID ) | Remove-Item
gps explorer | spps

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-permanently-disable-group-by-in-file/6b1cd4b4-9d7b-42ef-8a43-bdff46eb62db

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

@Quo-Vadis

https://netlisans.com/ - şurdan aldım  Windows 10 Pro

Yazın buradan lisans almıştım şimdi "win 11 hazır ve ücretisiz kur" diyor ücretsiz mi yükseliyor şimdi win11 keye ?

geçmelimiyim bilemedim sorun yaşayan çok kişi var

donanım bu.

intel core i5 10400

16 gb ram

gtx 1060

500 gb ssd

%70 oyun geri kalan twitch, sorf, youtubede kullanılıyor pc.

Sosyal ağlarda paylaş

ücretsiz yükseldi bende.

'sorun' deyince bug tarzı birşey üzmedi. üzen tek şey feature set. kötürüm sağ klik menüsü hala üzüyor ama diğer kısımlara mecburen alıştım gibi. aşağı toolbara macosx gibi dizdim herşeyi, bir sürü şey bakmasam da açık öyle kullanıyorum.

geç denecek bir durum yok, geçme denecek durum işte sağ klik menüsü. bu hafta yeni büyük update geldi, yükledim ama onda da birşey yok dişe dokunur. bugüne kadar kullandığım en anlamsız windows. eskisinde devam edebilirsiniz halen, destek kesilmedi ona zaten.

ha yeni güncelleme ile yukarıda yazan group by içine etti mesela BÜTÜN folderlarımın. toptan eski haline nasıl döndüreceğime bakıyorum hala. bence de o kodu yazanı yakabiliriz.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

ilk directstorage'lı oyunun testi, videonun ortalarında başlıyor. çok dramatik olmasa da etkili.

tldw: cpu hızı büyük ölçüde etkiliyor yine de, win11'de win10'dan daha iyi. ps5'ten hızlı olması için 12900 gibi bir cpu gerekiyor.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Sam, 15.10.2022 15:22 tarihinde dedi ki:

ücretsiz yükseldi bende.

'sorun' deyince bug tarzı birşey üzmedi. üzen tek şey feature set. kötürüm sağ klik menüsü hala üzüyor ama diğer kısımlara mecburen alıştım gibi. aşağı toolbara macosx gibi dizdim herşeyi, bir sürü şey bakmasam da açık öyle kullanıyorum.

geç denecek bir durum yok, geçme denecek durum işte sağ klik menüsü. bu hafta yeni büyük update geldi, yükledim ama onda da birşey yok dişe dokunur. bugüne kadar kullandığım en anlamsız windows. eskisinde devam edebilirsiniz halen, destek kesilmedi ona zaten.

ha yeni güncelleme ile yukarıda yazan group by içine etti mesela BÜTÜN folderlarımın. toptan eski haline nasıl döndüreceğime bakıyorum hala. bence de o kodu yazanı yakabiliriz.

Dynun, 24.05.2023 18:08 tarihinde dedi ki:

toprağı okumadım, 11 kivama geldi mi geçebilir miyiz artık 

ekimde yazdığım geçerli.

Sosyal ağlarda paylaş

herhalde bu saatten sonra cikacak tum isletim sistemleri uc asagi bes yukari bu yaklasimda olacak. arama kutusu ve kisisellestirilmis launch'a ai prompt destegi. ucu acik tabii ki ama bu haliyle gimmicky buldum. app control icin yeni bir yontem avantaj. windows help'de faydasi buyuk ama onun web versiyonunu ayni kapasiteyle sunmak ellerinde. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...