Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"There will be no Windows 11"

pulkas

Öne çıkan mesajlar

bende sysinfo hem secure boot on hem bios uefi yazıyor ama gene de geçememiştim kontrolü. eyyy nutella, sen kimsin ya?

neyse bypass edilebilecek gibi, en azından şimdilik çözümler varsa çıkışta da birşeyler bulunur herhalde. win11 gerçekten o kadar kötü mü bilmiyorum ama onu da artık sürümleri ilerledikçe göreceğiz.

https://www.hardwaretimes.com/microsoft-may-drop-windows-11-cpu-requirements-to-intel-6th-gen-skylake-processors/

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

21 saat önce, Flassh dedi ki:

tasarımın genel hatları belli işte. kötülükten kastım yavaşlık vs değil. arayüz çok kötü belli ki bu kafayla gidicekler yoksa bunu yapmazlardı.

windows 11 değil zaten. windows 10 tablet mode olmuş. biz desktop userlara yazık olacak

Customize baya ediliyormuş, kurcaladın mı?

Ben de kaşınıyorum da

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Microsoft eski CPU'lara bypass yöntemleri ile kuranlara engel olmayacaklarını açıklamı. Auto update olmayabilirmiş, ama eskisi gibi manual yükleriz np.

Ben denemek için i7-6700K'lı uyumsuz sistemime yükledim. 1 haftadır düzenli kullanıyorum, wsl altında iş de geliştiriyorum, valla windows 10'dan daha akıcı ? acayip sevdim windows 11'i, kuracaklara öneririm. beta channel'ı da gayet stabil.

arayüzü beğenmeyenlerin gerçekten göz / nizam problemi olabilir, fyi.

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 13.07.2021 at 20:47, Sam dedi ki:

bende sysinfo hem secure boot on hem bios uefi yazıyor ama gene de geçememiştim kontrolü. eyyy nutella, sen kimsin ya?

neyse bypass edilebilecek gibi, en azından şimdilik çözümler varsa çıkışta da birşeyler bulunur herhalde. win11 gerçekten o kadar kötü mü bilmiyorum ama onu da artık sürümleri ilerledikçe göreceğiz.

https://www.hardwaretimes.com/microsoft-may-drop-windows-11-cpu-requirements-to-intel-6th-gen-skylake-processors/

ya o değil de bu youtube thumbnailları neden bu kadar cheesy ve cringe ya

Sosyal ağlarda paylaş

On 12.07.2021 at 18:54, Flassh dedi ki:

yanlıslıkla update ettim. burdan uyayıorum yanından bile geçmeyin. dünyanın en kötü şeyi. windows 8den bile daha kötü arayüz yapmayı becermişler. gerçekten çok kötü. seçim olsa windows 11 mi akp mi diye akpye oy basarız o kadar kötü

bu adamların arayüzle dertleri nedir hiç anlamadım. böyle kasıtla ve bilerek kütük gibi yapıyorlar sanırım. estetiğe düşmanlar. basit aslında, aç macOs ctrl+c ctrl+v. windows 3.1 bile güzel görünüyor buradan bakınca.

buradan microsoft a sesleniyorum, içini boş bırakın boş. insanlar doldursun hayal güçleriyle daha iyi. ıncık bıncık kutu kutu küp küp her şey. gamepass mi açıyorum, kil tablet mi çeviriyorum belli değil. takviminden, saatine, başlatından, task centerına hepsi çaydanlık gibi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sonradan olay cikmaz di mi? Makineyi C# ve web development icin kullaniyorum.

It is important to note that disabling these features could affect the performance or stability of Windows 11, so be sure to only use them on a virtual machine or test box that are you are ok with working in an unsupported environment

bir de benim CPu kurtaracak mi? Seninki daha yeni model gibi? 

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

cidden cok enteresan. yillarin azili windows kullanicisyim, windows phone kullanacak kadar fln gozumu karartmistim, 2013 model mac, big sur guncellemesi aliyor ve halen ilk gunkune yakin stabilitede. tek sikintisi batarya eski performansinda degil, olusu bile 2 saat gidiyor deliksiz.

win 11'i kuramiyor adamlar 5 sene onceki makinelere. ki ben bu makinede hala development yapiyorum yani sikinti yok performansta fln. $aka misiniz olm? 30 sene gectikten sonra anliyorum development icin mac/linux kullanip windows u sadece oyun icin kullanan insanlari. epey gec oldu ama napalim zarar/kar/yol atasozu.

Sosyal ağlarda paylaş

3000ler 4000ler desteklemese neyse de i5'lerde 8000 öncesi resmi destek yok ahusdfg

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

firmware tpm olayı skylake yani 6000lerle geldi diye biliyorum ama 6-7 niye koymamışlar buraya anlamadım, büyük ihtimal onlarda da çalışır ama 5th gen ve eski inteller için tek (resmi) seçenek anakart destekliyorsa tpm modülü almak, win11 için de onunla uğraşılmaz, upgrade edemeyen win10 devam etsin

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Kendimi tanıdığımdan çıktığında geçeceğimi biliyorum. Bu nedenle Salı günü haftanın ortasında uğraşmamak için şimdi geçtim, beklediğimden çok daha kolay oldu. Tüm takılı cihazlar sorunsuz çalışıyor; modeling amfiler, Line6 cihazları, ses kartları, Razer'ın ve HyperX'in farklı farklı ürünleri, gamepadlar filan çalışmayan şey yok. iLok bile sorunsuz.

Yeni arayüzü sevdim ben bu arada, minimalist başlat menüsü de olmuş yani bence.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...