Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"There will be no Windows 11"

pulkas

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Android uygulamalarını emülatör olmadan çalıştırabilecek diye bişi okudum ?

Tasarımsal değişiklikleri genel olarak beğendim ya sadece görev çubuğunun ortaya gitmesi garip geldi. İnsan yıllardır Başlat menüsünün solda olmasına alışmış. Windows 11 olmayacak derken rekabet sağolsun Microsoft'u bu hamleye itti anlaşılan. Lisanslı Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz upgrade olması ayrıca güzel ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Sırf BitLocker için Pro almıştım evdeki bilgisayarı, sonra açmayı atlamışım aylardır. Bu vesileyle açtım şimdi. Niye ki derseniz işyerindeki dosyaları eve de götürüyorum, bilgisayar çalınır, bir şey olur paranoyası. 

Şimdi Windows 11 yüklenebilir diyor. Bu TPM olayı çok yanlış olmuş bence ama. 4-5 yıldır tüketici mobolarında var bu bildiğim ama yanılıyor olabilirim. Bu durumda Microsoft planned obsolesceın babasını yapmış. Eğer geçerli bir gerekçe sunamazlarsa EU sorun çıkartır.

Haftasonu Hyper-V'den yükleyip bakacağım ben de.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, orc_lord dedi ki:

Tasarımsal değişiklikleri genel olarak beğendim ya sadece görev çubuğunun ortaya gitmesi garip geldi. İnsan yıllardır Başlat menüsünün solda olmasına alışmış. Windows 11 olmayacak derken rekabet sağolsun Microsoft'u bu hamleye itti anlaşılan. Lisanslı Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz upgrade olması ayrıca güzel ?

gitgide tabletin mouselusunu kullanıyormuş hissi veriyor arayüz. fakat ne yaparlarsa yapsınlar "doğru" olanı yapıyorlar işte. çünkü windows sınırsız ihtiyaçları karşılayan sınırlı kaynaklarımızın sınırı en geniş olanı.

teknik detayları bir kenara bırakırsak, yeni arayüz önce biraz yadırganır sonra zamanla kabullenilir. ya ne olacaktı_? nerede windows 98'in tema paketleri, nerede windows 7'nin ayağımızı yerden kestiği günler. rahmetli vista bile... bulutlar. pamuk gibi bulutlar. windows 98'in buludları....

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, -Bonesoul- dedi ki:

videoda gosterdikleri ui başarılı duruyorda yine oyle sistemin yarısı yeni ui yarısı legacy gibi kalırsa bı cacık olmaz o işten.

öyle olacak ne yazıkki.

15 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

Şu an WSL yani Windows Subsystem of Linux ile Windows'ta VM yerine bildiğiniz Linux Kernel'i üstünde çalışıyor, acayip performanslı. https://github.com/microsoft/WSL2-Linux-Kernel

Büyük ihtimalle Android'i de böyle yaptıkları için EMU olmaz, baya performanslı olur.

Bu da bi emulator aslında, ama dediğin gibi baya performanslı olacaktır. 3rd party emulatorler ile kıyaslandığında.

14 saat önce, orc_lord dedi ki:

Tasarımsal değişiklikleri genel olarak beğendim ya sadece görev çubuğunun ortaya gitmesi garip geldi. İnsan yıllardır Başlat menüsünün solda olmasına alışmış. 

görev çubuğu oryantasyonu optional. google appstore değil ama amazon appstore mağzasındakileri, amazon account'ı ile indirilebilecek sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

ok olay silph'in dediğiymiş:

https://www.crn.com/news/applications-os/microsoft-discloses-tpm-chip-requirements-for-windows-11

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

intel 8000'ler öncesi cpu'lar desteklenmiyor. ?‍♂️ 4-5 yıllık makinelere bile kurulamayacak. pc yenilemem bunun için zaten, yenilerken düşünürüm.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Feature deprecation and removal

• When upgrading to Windows 11 from Windows 10 or when installing an update to Windows 11, some features may be deprecated or removed. Please see below for information regarding some of the key features impacted:
    • Cortana will no longer be included in the first boot experience or pinned to the Taskbar.
    • Desktop wallpaper cannot be roamed to or from device when signed in with a Microsoft account.
    • Internet Explorer is disabled. Microsoft Edge is the recommended replacement and includes IE Mode which may be useful in certain scenarios.
    • Math Input Panel is removed. Math Recognizer will install on demand and includes the maths input control and recogniser. Maths inking in apps like OneNote are not impacted by this change.
    • News & Interests has evolved. New functionality has been added which can be found by clicking the Widgets icon on the Taskbar.
    • Quick Status from the Lockscreen and associated settings are removed.
    • S Mode is only available now for Windows 11 Home edition.
    • Snipping Tool continues to be available but the old design and functionality in the Windows 10 version has been replaced with those of the app previously known as Snip & Sketch.
    • Start is significantly changed in Windows 11 including the following key deprecations and removals:
      • Named groups and folders of apps are no longer supported and the layout is not currently resizable.
      • Pinned apps and sites will not migrate when upgrading from Windows 10.
      • Live Tiles are no longer available. For glanceable, dynamic content, see the new Widgets feature.
    • Tablet Mode is removed and new functionality and capability is included for keyboard attach and detach postures.
    • Taskbar functionality is changed including:
      • People is no longer present on the Taskbar.
      • Some icons may no longer appear in the System Tray (systray) for upgraded devices including previous customisations.
      • Alignment to the bottom of the screen is the only location allowed.
      • Apps can no longer customise areas of the Taskbar.
    • Timeline is removed. Some similar functionality is available in Microsoft Edge.
    • Touch Keyboard will no longer dock and undock keyboard layouts on screen sizes 18 inches and larger.
    • Wallet is removed.
  • The following apps will not be removed on upgrade but will no longer be installed on new devices or when clean-installing Windows 11. They are available for download from the Store:
    • 3D Viewer
    • OneNote for Windows 10
    • Paint 3D
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu ahmaklar widget’ları win8’e geçerken kaldırmadı mı, sonra da “ekmek bulamıyorsanız live tile yiyin” der gibi onu koymadı mı? hepsi 10 yıllık bir devridaim süreç miymiş?

gerçekten bir vizyondan mahrumlar smartphone/tablet oslere özenmeye başladıklarından beri, kendileri bir tasarım yaratmak yerine rüzgar estikçe oradan oraya savruluyorlar. 2 trilyonluk şirket, akıl fikir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
5 saat önce, KillJoy dedi ki:

öyle olacak ne yazıkki.

Bu da bi emulator aslında, ama dediğin gibi baya performanslı olacaktır. 3rd party emulatorler ile kıyaslandığında.

görev çubuğu oryantasyonu optional. google appstore değil ama amazon appstore mağzasındakileri, amazon account'ı ile indirilebilecek sanırım.

Evet, Android uygulamaları Amazon Appstore’dan gelecek gelecekmiş. Microsoft her cepheden işbirliği yapıyor resmen ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...