Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yüzme thread

elma

Öne çıkan mesajlar

eveeeet ilerlemeler başladı sanırım
şunları ayrı ayrı setlerle kullandım bugün

ve dün bi video izlemiştim onunla beraber ilerleme kaydettiğimi fark ettim.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=uncOBURz-6o?feature=oembed" width="459">

o videoyu denemeye başladım başlayalı nefessiz kalmamın azaldıgını fark ettim sanırım hız işinin sadece %10u bacaklarda ve cok nefes yiyorlar.
O paddle sayesinde catch pull olayını biraz daha oturttum ve asıldıgımda baya hızlı gidiyorum bacaklarıda az kullanarak nefesi dengelemeye calıstım oldu gibi.
Ayaklara takılan zamazingoyu bacak hareketlerime yarar diye aldım ama daha cok fitness gibi oldu onu takınca acayip hızlı gidiyorum ama 50m sonunda calfler pert oluyor acaba hatalı bişey mi yapıyorum
bugün 1250 m civarı bırakmak zorunda kaldım 1200de önce bi baldır gitti krampla biraz durdum geçti neyse dedim bacağı kullanmayı bırakayım abanayım hazır catch pull kasıyorum bi 50 daha gittim digerine girdi bu sefer? ve anlamsız acıdı 2 3 kere geçti girdi bırakmak zorunda kaldım bu olayı engellemenin bi yolu var mı acaba?

ha birde özürlü bi mayom vardı dar mayo aldım bitane rahatsiz edersede etsin diye tam tersine kaymak gibi oldu sanırım suyun bir kısmınıda o pezevenk mayom tutuyomus simdi inceden süzülmeye basladım : D

Sosyal ağlarda paylaş

benim 1000 m 15 kusur dakikaydi neyse bir kac sey soyleyeyim

el paledi al derim ayrica

surekli nefes almak icin donmen seni yorucaktir o yuzden ustteki snorkel tarzi bir urun kullanabilirsin. Decathlon da satiliyor.

nabiz olcer alabilirsin ki bence cok bi gerek yok spor olsun diye yapiyorum diyorsun

basit bir antrenmanini soyle programlayabilirsin

600m yuzme
400 m el paledi ile yuzme
500 m normal yuzme zaten yeterli olacaktir

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Beyler selam.
Dandik arena gozluklerimi kullaniyorum hala. Haftada 3 yuzuyorum, ufak capli para yatirmak istiyorum guzel bir gozluge. Tavsiye edeceginiz marka ve model varsa duymak isterim.

Su an gorebildigim en iyi fiyat performansi sunan speedo iq fit 25 euro fiyati var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Guzel ama keske su icinden de cekimler olsa, ozellikle stroke icin disardan net anlasilmiyor, ozellikle catch, insweep ve upsweep icin yararli olurdu.

Bunun disinda sen de belirtiyorsun zaten de, ogrenci videolarindan bazilariin teknik defectleri var, ozellikle bir video'da ogrencin hic Upsweep yapmiyordu ?

Guzel video bunlar disinda ?

bir de asil problem iste biri seni izlemedikce kendi eksiklerini gormen cok zor oluyor. Boyle yazdim da biri izlese benim freestyle'da bile ne hatalar vardir, ozellikle uzun mesafede yorgunlukta baslayinca teknik fln gidiyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, senko dedi ki:

Guzel ama keske su icinden de cekimler olsa, ozellikle stroke icin disardan net anlasilmiyor, ozellikle catch, insweep ve upsweep icin yararli olurdu.

Bunun disinda sen de belirtiyorsun zaten de, ogrenci videolarindan bazilariin teknik defectleri var, ozellikle bir video'da ogrencin hic Upsweep yapmiyordu ?

Guzel video bunlar disinda ?

bir de asil problem iste biri seni izlemedikce kendi eksiklerini gormen cok zor oluyor. Boyle yazdim da biri izlese benim freestyle'da bile ne hatalar vardir, ozellikle uzun mesafede yorgunlukta baslayinca teknik fln gidiyor ?

Öncelikle videoyu beğenmene çok mutlu oldum. Yorumun içinde teşekkürler.

Elimde çok video var ve nerdeyse hepsi lisanslı sporcu fakat yayınlanması yasak..

2005'de ben ve arkadaşlarım bir çok konuda video hazırladık. Herşey çok iyiydi, gümbür gümbür ilerliyorduk. Sonra havuz yönetimi tesisimizle ilgili tüm görsellerin silinmesini istiyoruz dediler.. Ve güm! Herşeyi silmek zorunda kaldık. TR'de işler cidden çok farklı, bir şeyler yapmaya çalışırken, kendi meslektaşların arkandan kuyunu kazıyor. O yüzden şu anlık sadece yüzmeyi bırakanlar ve normal kursiyer modundaki öğrenciler üzerinden gitmek zorundayım, bir çoğu görsellerinin paylaşılmasına da izin vermiyor, tesislerde bu konuda katı malesef.. 

Catch, insweep ve upsweep gibi yabancı terimleri kullanmamaya özen gösteriyorum. Yanlış anlama bu benim tercihim, elimden geldiğince Türkçe ?

Yakında yüzme sporunu benimseyen kişilerin videolarını isteyip, yorumlamayı düşünüyorum. Nerde, hangi eksik var? Hangi teknik koordineler faydalı olur? Eksikliğin giderilmesi için antrenman programı önerisi, gibi..

Katılımda bulunmana sevindim, tekrar teşekkürler ??

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, ismetto dedi ki:

Catch, insweep ve upsweep gibi yabancı terimleri kullanmamaya özen gösteriyorum. Yanlış anlama bu benim tercihim, elimden geldiğince Türkçe ?

Yok turkcelerini kullan zaten, ben hizli yazarken yazmisim tam turkce karsiliklarini da bilmiyorum bir de ?

Ilk video yollayanlardan olabilirim, birlikte gomeriz beni ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Sonunda bitti.. Skolyoz Ameliyatı Sonrası Suda Terapi Egzersiz..

Videoda pek belli olmuyor ama çocuk antrenman sonlarında bitik duruma geliyordu. Operasyon sonrası, bir korku var.. Hareket etme korkusu, bir şey olacak çekincesinden dolayı, hep tetikteydi.. Zaten hareketleri kısıtlıydı, sanki sırtında bir sopa bağlıymış gibi.. Neyse ki hepsi geçti, şimdi mesleğini icra ediyor. Bu video serisini pandemi öncesi çekmiştim. Yatın kalkın sağlığınıza dikkat edin.. Sağlıcakla kalın.

Skolyoz Ameliyatı Sonrası Suda Terapi ve Egzersiz Video

ismetto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ya teknik yüzme kendi kendine öğrenilir mi? Hiç havuzun klorlu suyunu sağıma soluma süresim yok. Burada da deniz yok, göl var. Şu köpüklerden alıp ayaklarımı çırpmayı öğrensem falan? Hani çocukken attılar denize yüzdüm, o sebepten teknik meknik hak getire. İşte kurbağa olsun, kafa havada kulaç olsun falan biraz anca. Kulacı düzgün atmaya çalıştığımda kulaklarım mahvoluyo, kulak tıkacı takıp bu bahaneyi ortadan kaldırdığımda da ciğerlerim su doluyo sdfjkh
Bi de bakıyorum millet suyun yüzeyine paralel gidiyo, bende bi noktadan sonra bi çaprazlanık hal peydahlanıyo, kat'i surette tüm gövdemle suyun yüzeyinde kalamıyorum, ayaklar gövde hep aşağıya iniyo bi noktadan sonra. Bu bir özür müdür, yüzme yeteneği bana bahşedilmemiş midir yoksa şu ekipmanı al göle git iki hafta şunu çalış, sonra iki hafta şunu çalış derken hop 2 3 aya kulaç ata ata yüzmeğe başlamışsın gibi bir süreç işliyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...