Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Cokomantis dedi ki:

valve 60 dolarlık oyuna 92 lira (13 dolar =P) suggest'liyor da, yarın öbür gün "single player oyun yapıyoz ya =))))" dedikleri oyunları 90 liradan verecek mi acaba bize =PPP

bi tarafta 60 doları 7 l den alıp belkide hiç satamamak varken,

diğer taraftan 10 dolara bile olsa, x miktar satmak.. 

birde kutulu oyun değil, digital fiziksel kopya  masrafları yok vs.

satmazsa maldır.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

İlk oyunda Von Carsteinım Vlad olarak başlayıp Manfredi vassalım yaptım. imparatorluğu falan yıktım kaosları dagıttım en son woodelfleri yendim artık rahatladım yıkık şehirleri colonize yapayimde para gelsin diyorum ama dwarflar cok zorluyor. Slyvanianın etrafındaki dağlarda bina bırakmadım ama şu anda 3 5 turnde bir yeni 20/20 lik orduyla gelip saldırıyorlar nereye ordu koyacağımı şaşırdım. Highking bilmemleyi kesiyon 3 turn sonra 2 tane daha hero geliyor full ordusuyla. Manfred vlad ve isabellalı 3 full ordu çıkınca para olarak + ya geçemiyorum daha az ordum oluncada yeniliyorum. Her orduda 3 bloodknight 3 terrorgeist 3 varghulf var gerisi grave guard(great weapons) skeleton warrior falan. Nasıl durdururum bu kadar heroyla gelmelerini ? 400. turnlerdeyim

freedon_nadd tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

WH1'i bundlela aldım pek de oynamadımç

WH2'yi indirimde aldım sonra üstüne gittim DLC'de aldım.

WH3'ü preorder ettim hemde full price. Belki son 10 senedir full price aldığım 5 6 oyundan biridir. Normalde bu kadar eğleneceğimi düşünmezdim. 400 saat played olmuş EU4'ün yerini aldı resmen beniö için.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.05.2021 at 19:25, freedon_nadd dedi ki:

İlk oyunda Von Carsteinım Vlad olarak başlayıp Manfredi vassalım yaptım. imparatorluğu falan yıktım kaosları dagıttım en son woodelfleri yendim artık rahatladım yıkık şehirleri colonize yapayimde para gelsin diyorum ama dwarflar cok zorluyor. Slyvanianın etrafındaki dağlarda bina bırakmadım ama şu anda 3 5 turnde bir yeni 20/20 lik orduyla gelip saldırıyorlar nereye ordu koyacağımı şaşırdım. Highking bilmemleyi kesiyon 3 turn sonra 2 tane daha hero geliyor full ordusuyla. Manfred vlad ve isabellalı 3 full ordu çıkınca para olarak + ya geçemiyorum daha az ordum oluncada yeniliyorum. Her orduda 3 bloodknight 3 terrorgeist 3 varghulf var gerisi grave guard(great weapons) skeleton warrior falan. Nasıl durdururum bu kadar heroyla gelmelerini ? 400. turnlerdeyim

400. turn mü? Vay babanın kemiği. Ben genel olarak Vampire Count'su Skeleton Spam oynuyorum. Yani 18 tane skeleton (free upkeep) 1 vampire bide lord. Skeletonlarla sadece çamıurluk yapıp wind of deathle yok ediyosun düşmanı. Senin orduların beleş olduğu için (300 400 gold felan maliyeti o luyo) dwarfların 2 ordusu varsa sen 22 ordun oluyo bu sayede. VC olarak tek ihtiyacın olan sey wind of deathç

Sosyal ağlarda paylaş

iyide abi VC öyle oynanıyo. VC rosterı tamamen çöp. en güçlü üniteleri tomb guards da vargheistta çöp üniteler. zaten genel anlamda wh2 de melee üniteler komple çöp. oyun ranged üniteler üzerinden dönüyor. meleenin tek olayı sandpit yapmak. e bu oyunda da beleş shielded bir ünite varken neden kullanmayasın ki.

mesela vampire coast öyle değil. nefrofex colossus spamla ezebiliyosun

Sosyal ağlarda paylaş

Ben o büyülerle çok uğraşmıyorumda  bakayim deneyeyim sagol :) invocation of nehek kullanıyordum sadece. Bu arada dwarflarda yer altına girip istediği yerden çıkma gibi bir olay var galiba ? hem kuzey batıdan hem güneyden saldırıyorlar baktım olmayacak oyuna yeniden başladım ? Oyunun başında empirea kafa attığım için beleşten alabileceğim kuzeydeki kislev gibi yerleri almamışım sonra kaos gelincede yıkmış oraları :P ayrıca stirlandlilere ostlandlilere falan savaş açınca empire sana direk savaş açmıyormuş :p Yeniden başlayınca 20/20 lik empire ordularına karşı bende skeleton spam gideyim 20/20 lik ordu olsun dedim ama kale kuşatmasında menzilli üniteler dağıtıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, BonePART dedi ki:

zaten genel anlamda wh2 de melee üniteler komple çöp. oyun ranged üniteler üzerinden dönüyor. meleenin tek olayı sandpit yapmak.

Sorma ya...

Sen oturuyosun hammerer, great sword ot bok basıyosun. Kıçı kırık orc boyz routlayana kadar yarıdan fazla hpsi gidiyor. Kafa kafaya savaşma şansın yok zaten. Melee üniteler ekstra ekstra dandik resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

abi ok o zaman cheese olayına tam netlik getiriyorum

bütün ordularda geçerli bu metod ama vc de özellikle yapacağın şey şu

1. skeleton spam + vampire lord ordu basıyosun. bütün büyücülerin wind of vampires kullacak başka schoola gerek yok. wind of death açık ara oyundaki en en en en en en en en iyi büyü. tek yapacağın şey şu skeletonlarla rakibi gruplayacaksın ki bir wind of deathte en az 3 4 adet stacke vursun büyün

2. siegelerde ordunu ormanın içine saklayacaksın. vampirinle kale duvarının dibine gidip içeri wind of death spamlayacaksın mana poolun bitene kadar. bittikten sonra saldırırsın.

ama dediğim gibi bunlar tamamen cheese taktikler.

yok ben oynu delikanlı oynayacağım diyosan o ayrı tabi. yukarıdaki videoyu izle. Bence en iyi TW oyuncusu cheesin ebesine atlıyor. hiç acımıyor cheese exploit ne varsa kullanıyo.ama açık açıkta diyo bunlar cheese diye.

yakın tarihte şunuda oynadı. buda VC campaigni ama bu arkadaş legendar/very hard oynuyo benim gibi noonsan bu kadar kasmaya bile gerek yok.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.05.2021 at 19:25, freedon_nadd dedi ki:

400. turn mü ? abi 400 saat oynadım max 150 küsürüncü turne gelmişimdir. Ha sürekli faction değişiyorum ve very hardda oynuyorum bunun da etkisi vardır illaki.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...