Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

benim için o konular bir şikayet olmadığı için getirdiği kolaylıklar beni pek ilgilendirmiyor açıkçası zira bana bir zorluk değildi o alanlar.

birimleri daha gerçekçi yapması benim ilgilendiriyor. Swordmasters of Hoeth, goblinlere ölmesin, şekerde yiyebilsin diye yükledim o modu. ki bu bakımdan biraz kolaylaştırdı oyunu ama mesela goblinleride 200 küsür kişi yapıyor mod gibi gibi zorlukları da var. 

gerçi öyle olunca da ateş büyücüsü 1000+ kill de yapıyor...

Sosyal ağlarda paylaş

ehu benim aklıma da sen yazdıktan sonra geldi.

empire max garnizonda duvar çekiyorsa başka, ben building browserdan görememiştim en son baktığımda, gözümden kaçmış olabilir.

o duvarsızlık sıkıntısı maalesef britannia'da çok var, yapay zeka heryeri kaybediyor savaşamadan öyle.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

L0rn19X.jpgUDLejFg.jpgaJ5lzBZ.jpg

Spoiler

U2FanRz.jpgoNBt2xP.jpgWYE9Bur.jpg2Igg2n0.jpgp5vrPHj.jpgPEPiEhh.jpg

son yama, full dlc, v.hard/v.hard çok az save load, köşelerde de 1-2 kere savaştım galiba hatırlamıyorum

DoGMeaT 40 turn demişti ven 32 de bıraktım. 2 turn sonra 2 şehir daha aldım ama ekran görüntüsü almaya üşendim, 40 a zaten sayı daha artar, çevre toparlanır. silver march dı galiba ilk eyalet, merkez bina 3, bir kasaba 3, diğeri 3e yaklaşıyordu. yani çok yavaş gelişmiyor. düzgün hamlelerle, doğru işi yapınca bir sorun yok, hatta ben iron rock ı almak için çok inat ettiğim için biraz vakitte kaybettim.

bir ek yapmak istiyorum, güney yerine ilk olarak kuzeye giderek bloody spearz ın şehrini almak savunma ve ekonomi açısından daha kazançlı bir hamle olur.

Feamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

en basindan beri yapilmaz demiyorum. eglenceli degil diyorum, feamar simdi taze taze oynamisken tecrubeni bi gozden gecir sen soyle abi,eglenceli miydi?

bence kotu bir total war tecrubesi,oyunun ovulen unite-taktik cesitliligide henuz hala gorunurde yok keza hala miner ve dwarf warrior basiyorsun,cunku growth yavas,duvar yapmak yahut yuksek tier recuit binasi yapmak icin 10 turn 20 turn beklemek gerekiyor

o bekleme sirasinda yapabilecek cok bisi de yok,neyi micro manage edecen? barebones bir total war tecrubesi sunuyor campaign. Daha iyi olabilir diger total war oyunlarindan biliyoruz,daha kolay demiyorum,daha eglenceli olmaliydi.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Sparkcaster dedi ki:

oyunun en zevkli kısımları kısıtlı kaynakla savaş kazanmak zaten taktik yapıp. ölüm orduları yaptıktan sonra sıkılıyorum ben oyundan 

O nedenle TW oyunlarında kısa campaignleri seviyorum ama oyuncuların çoğu mümkün olduğunca büyük bir haritada uzun campaignler oynamayı tercih ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

en basindan beri yapilmaz demiyorum. eglenceli degil diyorum, feamar simdi taze taze oynamisken tecrubeni bi gozden gecir sen soyle abi,eglenceli miydi?

bence kotu bir total war tecrubesi,oyunun ovulen unite-taktik cesitliligide henuz hala gorunurde yok keza hala miner ve dwarf warrior basiyorsun,cunku growth yavas,duvar yapmak yahut yuksek tier recuit binasi yapmak icin 10 turn 20 turn beklemek gerekiyor

o bekleme sirasinda yapabilecek cok bisi de yok,neyi micro manage edecen? barebones bir total war tecrubesi sunuyor campaign. Daha iyi olabilir diger total war oyunlarindan biliyoruz,daha kolay demiyorum,daha eglenceli olmaliydi.

Bahane ararsan bahane çok, “Arkadan saldırıyorlar, onlarla uğraşıyoruz, gelişemiyoruz.” Diyordunuz. doğru oynarsanız sorun olmaz diyorduk, işte olmuyor.

şimdide gelişmiş birinler açılmıyor zevk alamıyorum diyorsun. Ben ilk defa 20-30 turnde açılan gelişmiş birimlerin olduğu totalwar hatırlamıyorum. Böyle bir istek aslında olabilir ama oyunun “medeniyet” kasma stratejisi ile oldukça çelişen bir durum. Zaten birim çeşitliği ile taktiksel tatlar yakalamak isiyorsan cüceler bu işe uygun değiller zaten vampir veya insan ve elflere bakman lazım ork bile olur aslında daha iyi bile olur

Oyun civ olmadığı için Beklerken yapılacak mikro makrolar zaten savaş ve fetihle ilgili.30 turnde sıcak denizlere indim, bu liman ve ticaret demek yani daha fazla para demek. Parada daha fazla birim ve Daha iyi bina demek olduğu için istediğin gelişmiş birimlere ulaşmanı sağlar zaten.

nüfus gelişmesi iddia etiğiniz kadar yavaş olmuyor zaten 30 turnde silver marsh kasabalar 3. Seviye merkez şehir 3. Seviye oldu oyunumda ki zaten yeterli bir oran

eğlence kısmı dediğim gibi bahane bulmak kolay ama bence eğlenceli, dedikleri gibi ilk 50 turn savaşları en zevkli olan tarafı

Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun için konuşmuyorum ama Total War serisine tech tree işini kim soktuysa oyunu özünden koparmıştır. Rome ve MTW2'de bina yaptıkça yeni ünite gelir yahut yeni binalar açılırdı. Örneğin Rome'da market yapmadan demirci açılmazdı gibi. Ne olduysa Empire'dan sonra her oyuna getirdiler bu işi ve geri de almıyorlar. Biz Rome ve Medivalcılar için güzel bir retro oyun yapsalar da ağlamasak. Cidden yeter artık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...