Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik ve göz

Alcest

Öne çıkan mesajlar

Askerlik şubesine gittiğinde ne istediğine dair bir form oluyor. Oraya "GATA'ya göz muayenesi için sevkimi istiyorum." diye yazacaksın. Memurun, askerin falan ne dediğine bakma.

İlk aşaması bu, zaten Gata'ya sevk edildikten sonra süreç çok net. Ama öncesinde şubedeki yarım akıllıların yanlış yönlendirmesi yüzünden askere gidenler olmuş gerçekten.

Ben de toplamda (miyop + astigmat / 2) 16 olarak gittim, 14.125'ten muaf sayıldım. Yani arada safe margin bırakmakta fayda var :P.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

göz doktorum ben ne zaman çizdirirsem o zaman çizdir diyor.
ki lazeri ilk getiren hebele diye tanınıyor bu adam.
var bi bildiği demekki.

7-8 sene önce arkadaşım çizdirdi, hafif gece körlüğü, ışık kaynaklarının etrafında haleler görme ve genel olarak göz kuruluğu gibi şikayetleri var kalıcı olarak. Hayatı ve görüşü çok etkileyen şeyler değil ama eskisi gibi olmadığı aşikar, gece körlüğü gece araba kullanırken rahatsız edebilir ama çok ciddi seviyede değil diyordu. Şirketten bir başka kız evvelki sene ameliyat oldu, o da birkaç ay kuruluk yüzünden damla kullanıyordu ama şimdi keyfi yerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Gittim bugün askerlik şubesine etimesgut askeri hastanesine sevkettiler. Yarın belli olucak bakalım. En son 2 sene önce doktora gidince ölçtürmüştüm 15+ ydı.Durmamıştı da artış.itiraz hakkı varmış bu arada karara onu da öğrenmiş oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Alcest said:

Gittim bugün askerlik şubesine etimesgut askeri hastanesine sevkettiler. Yarın belli olucak bakalım. En son 2 sene önce doktora gidince ölçtürmüştüm 15+ ydı.Durmamıştı da artış.itiraz hakkı varmış bu arada karara onu da öğrenmiş oldum.

Ben de etimesguttan almistim muaf'i. 17 cikmisti olcumde goz. Sonrasinda heyete sevk ediyorlar heyetin de karsisina ciktim hic bisi sormadilar bile olcum sonucu oldugu icin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...