Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iki itiraf da ben yapayım

haydari

Öne çıkan mesajlar

başta unity100 ve uzaylı meraklısı bir çok kişiyle sıkı tartışmalar yapmıştım. o tartışmalarda uzaylıların olma ihtimalini çok düşük bulmuştum. hayır 15 yıl sonra daha yüksek buluyorum. galaksi içi hareketin varlığı ve mümkünlüğünü artık daha yüksek buluyorum. son yıllardaki bilimsel gelişmeler neticesinde. 15 yıl sonra. evren o zaman algıladığımdan çok çok büyükmüş. ancak hala galaksiler arası uzaylı hareketine şüpheliyim. bu istatistiksel olarak anlamlı fark yaratmıyor. yani çok büyük ve varlık ihtimali yüksek ama çok büyük olduğundan hareketi kısıtlıyor. "varsa bile"ciliğim arttı yani. ufoların %100 ü fake demiştim. %99.9999999 fake diyorum.

ciddi negatif ateizm yanlısıydım. artık pozitif ateizme ve belki bir yerde agnostizme de yakınım. tanrısız din daha makul hatta. klavuz olarak. iç barış şart diyorum. vay be 15 yıl sonra. islam iyidir diyorum. tiksinin biraz benden. bunun akpyele falan da zerre alakası yok. hiç sevmem. ilkesel doğruları diğerlerinden çok gibi. antiislamdan önce antihindu, antibudist, antimusevi, antihristiyanım. bu da bir değişimdir. bence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...