Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akıllı bileklik

Milamber

Öne çıkan mesajlar

bir tane spor için bilekliğe ihtiyacım var fitbit chargehr gibi bir ürün önerebilir misiniz? denk gelirsem onu alıcam ama daha iyi bir şey varsa daha uygun fiyata :P

2+ senedir spor yapıyorum 40 kilo verdim ama artık şu aşamadan sonra çok zorlanıyorum(hızlı kilo vermeye çalışınca artık tansiyon fln gidiyor :D) planlı programlı antreman yapmak uyku düzenini oturtup takip etmek istiyorum. bu tarz cihazlar kullanan varsa dubai'yi salla gitti gidiyordan(haftaya iş için gidiyorum burada bulamadığımız aletler varsa belki oradan alırım) şu var fln gibi öneriler çok makbule geçer
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Valla bayağıdır araştırıyorum en son vivosmart aldım bi tane ama bozuk çıktı iade ettim. Çoğu güzel aletler ama çok pahalı bence.

Vivosmart: Kalp monitörü ayrı ama diğer fitness bandlere göre üstünlüğü akıllı saat özellikleri de olması. Telefona gelen çağrı, mesaj vs. direk bilekliğe düşüyor. Yalnız bluetooth 4.0 destekleyen telefon olmalı, resmi desteklediği telefon sayısı çok az. 7 gün gidiyo diyorlar şarjı ama deneyemedim. Su falanda geçirmiyo. 450tl civarı heryerde, nabız ölçerle 550tl. Hepsiburada'dan söyleme ama, benim bozuk olanı kakalarlar.

Fitbit charge hr: Bilekten nabız ölçüyo direk, bence vivosmarta üstün tek tarafı bu. Ha bi de web/mobil programı daha iyi diyorlar bilmiyorum. Nabız ölçümü hassas değilmiş, özellikle spor yaparken. Çağrılar bilekliğe düşüyo ama başka bi akıllı saat olayı yok, saat göstermesi dışında tabi. Şarjı 5 gün, tam olarak su geçirmez değil (splash proof diyorlar, yağmurda falan bişey olmaz ama yüzemezsin). 600tl, sadece n11'de bulabildim. Sahibinden de çakalın biri 800e satıyo gerçi.

Fitbit charge, surge vs. : Surge tam akıllı saat ama eşşek kadar pek beğenmedim. Bi sitede buldum 800tl civarıydı zaten bence değmez. Nornal fitbit charge da alınmaz bence, az biraz daha para verip hr almak daha mantıklı.

Polar loop: Vivosmarta çok benzer, aynı şekilde nabız ölçeri ayrı. Biraz daha ucuz ama özellikleri vivosmarta göre eksik. 5 gün gidiyo şarjı yanlış hatırlamıyorsam. 400tl civarı, nabız ölçer ile 500.

Garmin vivofit: Vivosmartın küçük kardeşi. Şarjlı değil pilli, 1 sene falan gidiyo olması lazım. Titreşim mitreşim hiç bi olayı yok, millet vivosmartla aynı fiyata satıyo. Bence değmez.

Microsoft band: Bence hepsini döver ama hem türkiyede yok hem de tasarım leş. Çok büyük kalın her gün takılacak gibi değil. Yakından görmedim tabi.

Basis peak: Özellikler iyi ama türkiyede yok, bileklik değil bildiğin saat zaten.

Nike adidas vs. onları bilmiyorum, tiplerini beğenmedim zaten. Onun dışında ekransız modeller var ama saate bile bakamayacaksan gereksiz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mi band'ı bugun arkadaşta gördüm sonra biraz bakınıp sipariş ettim

artıları
-30 gün şarjı gidiyo
-uyku takibi yapıyo ve alarm zamanında veya işaretlediysen hafif uyku sırasında uyandırıyo alarm saatinden 30 dakika olan süreci takip edip
-adım, yol takibi ve galiba merdiven vesairede sayıyor
-telefona çağrı geldiğinde bilekliği titreştiriyo
-tweaked app ile mesaj veya notification geldiğinde bandın üzerinde farklı renkler yayarak telefon dışındaki bildirimleri de titreşimle alabiliyosun
-fiyatı 70 tl
-1 metreye kadar su geçirmez sanırım

eksileri
-saati yok
-nabız ölçmüyor
Sosyal ağlarda paylaş

4dv3nt said:

artıları
-30 gün şarjı gidiyo
-uyku takibi yapıyo ve alarm zamanında veya işaretlediysen hafif uyku sırasında uyandırıyo alarm saatinden 30 dakika olan süreci takip edip
-tweaked app ile mesaj veya notification geldiğinde bandın üzerinde farklı renkler yayarak telefon dışındaki bildirimleri de titreşimle alabiliyosun
-fiyatı 70 tl

eksileri
-saati yok
-nabız ölçmüyor

napyon len...

nerden aldın bunu? birde iphone ile çalışıyor mu bu?
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

4dv3nt said:

artıları
-30 gün şarjı gidiyo
-fiyatı 70 tl

eksileri
-saati yok
-nabız ölçmüyor

napyon len...

nerden aldın bunu? birde iphone ile çalışıyor mu bu?

sanal marketten aldım. Iphoneda da çalışıyo ama androidde daha fazla özellik olabiliyo milletin geliştirdiği uygulamalarla
Sosyal ağlarda paylaş

ben anlamıyorum abi bu paticikteki insanları, herbi özelliği olan hemde ucuz olan samsung gearları zamanında itin g.tüne soktunuz,şimdi osuruktan fitbit vs silikon kayışdan oluşan şeylere 800 tl vermeyi tartışıyorsunuz... nasıl bir forumuz anlamadım gitti :)

örnek..

Vivosmart: Kalp monitörü ayrı ama diğer fitness bandlere göre üstünlüğü akıllı saat özellikleri de olması. Telefona gelen çağrı, mesaj vs. direk bilekliğe düşüyor. Yalnız bluetooth 4.0 destekleyen telefon olmalı, resmi desteklediği telefon sayısı çok az. 7 gün gidiyo diyorlar şarjı ama deneyemedim. Su falanda geçirmiyo. 450tl civarı heryerde, nabız ölçerle 550tl. Hepsiburada'dan söyleme ama, benim bozuk olanı kakalarlar.

bu nedir lan ??bu nedir?? 550 tl demişler...55 tl bile vermem ..kendi kullandığım samsung geari 200 tlye verdim üzerinde kamera bile vardı fotoğraf çekip video kaydediyodu be..kendi speakeri vardı konuşabiliyodum üstelik rehberimden veya kendi klavyesinden numara bile çevirebiliyordum..

titreşip mesaj geldi diyen plastiğe 550 tl mi verecekseniz..yapmayın etmeyin..

geçen sony satan bayiide 500 üzeri smartwatchi gördüm adama soru sordum konuşabiliyormuyuz bunun üzerinde speaker varmı,kamera varmı dedim..yok dedi...dedim benim kolumdaki gear da herşey var 200 tl ye aldım dedim siz bu parayı neye istiyorsunuz dedim..boynu büküldü adamın bildiğin,abi bize verilen fiyat bu dedi :D
Sosyal ağlarda paylaş

mi band almayın

arkadaşım sipariş vermiş bugun geldi ben deniyorum tamamen kol haraketinden step sayıyor. Komple yalan yanlıs adımlar çıkıyor.100mt olan yer 320mt gibi ucuk rakamlara kadar çıkıyor. Ayrıca oturduğum yerden kolumu oynattıkca adımlar pıtır pıtır artıyor.

20$ ama çöp bir ürün. Gpsli alet şart bunlar için
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...