Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışına taşınmış/taşınmayı düşünen patiler

Chemical

Öne çıkan mesajlar

gönlüm var benim de
bu sene okul bitiyor bakalım
yüksek bahanesiyle çıkabilirsem çıkarım

kalplerde rotterdam, utrecht, amsterdam falan var. (çogzel okullar üniversiteler şehirler hep)
belçika (leuven), bocconi burs vereyim derse milano/italya falan da var.
ama fransa'da eğitim beleş, fransızca da varken
toulouse lyon falan olur belki diyorum (paris de hep sıkıntı)
kafama uygun ingilizce bir programın beni kabul etmesine bakıyor
almanya'da da beleşmiş ama pek araştırmadım daha, çok sempatik de gelmiyor.

daha toefl/ielts kasmam lazım.
belki bahar 2016'ya kalır burda oyalanacak olursam az daha
yaş da geçiyor ama
hayırlısı ya

bölümüm de ekonomi, ama işletmesiydi finansıydı hiç gözüm yok orlarda. sosyal bilimci olayım diyorum ağzım koksa da az dünya göreyim bişeyler anlayayım.

olmadı döner bi hostel açarım

yabancı gelin muhabbeti geçmiş
erasmus'ta ispanyol bi kız aşık olduydu sanırım bana ama çok pis salladım kızı sonra
hata mı ettim acaba
hayırlısı be gülüm
Sosyal ağlarda paylaş

Care Bilkent :(

zeper said:

Frantic said:

son umut çirkin bi turiste prenses muamelesi yapıp evlenmek olucak heralde sfsd.

abovv...=) durum o kadar mı kötü ankarada=)

bu arada evet, her ret daha da güçlendiriyor ama inancımı, diğer retlerin gelmek üzere olduğu konusunda inancımı...neyse görücez, 1 ay sonra editlerim burayı=)
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye iyi ya bazı konularda, az gelişmiş toplum gelişen bireyler için fırsat dolu. Apolitik yaşadığın zaman zevkli ülke en azından çok izole edebiliyorsun kendini, herifler bi büyük rakıyı 70 liraya satıyor öte yandan 36 liraya 1 litre evsel tüketim için alkol satıyorlar.

Bu tarz buglar çok var. Ama yinede hayat çok pahalı. Siyasal sorunları dışında ekonomik sorunlarına çözüm bulursan rahat yaşarsın. Öte yandan az gelişmiş birey olarak sadece politik sorunlarından uzaklaşıcam diye çok gelişmiş ülkeye kas gücü olarak gitmekte tartışılır. Donanım varsa heryerde yolunu bulursun zaten seçim sana kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

@sawer

ne iş yapıcaksın?

türkiye güzellik olarak güzel de kendini pasifize edemiyosun politik olarak. yani tamam gazete okumiyim siyasete bakmiyim diyebilirsin ancak hükümetin aldığı kararlar direkt seni etkiliyor. vergi diyor af diyor iç güvenlik yasası diyor. yolda atkıyla dolaşsan artık terörist muamelesi görme riskin var dolayısıyla ben kenara çekileyim yaşıyayım ülkesi değil ne yaızk ki.
Sosyal ağlarda paylaş

kardeş 100 tl maaş alıyorsun diyelim bunun yaklaşık 30 tl sini kafadan bi devlete bırakıyorsun, kazanç vergisi olarak eline gelen para oluyor 70 tl. sonra bu parayı harcıyorsun doğal olarak, devlet bu sefer de harcamalarından vergilendiriyor seni o da %18 kalıyor elinde 58 tl

sen kazandığın paranın yaklaşık %42 sini direk devlete bırakıyorsun, enflkasyon etkisini ve komik zam oranlarını saymadım ödaha, kaçarı yok sonra kaliteli bir hayat sürebilmek için daha çok çalışmaya başlıyorsun bir yandan para biriktirmeye ev almaya çalışıyorsun

bu yetmezmiş gibi devlet sosyal hayatına akıl almaz uygulamalarla karışıyor seni "ırgat" seviyesine çekiyor, sonra bir bakıyorsun iş feodal düzene dönmüş, elinde çapa değil de bilgisayar mouse u tutuyorsun

türkiyenin hali böle, vatandaş yine haline bakıp şükrediyor ama "oh oh benim durumum daha iyi" demek çok yanlış, çözüm değil ilerlemek değil

yani evet iklim coğrafya güzel şiş kebap güzel rakı güzel ama içine yaşamıyorsan güzel, gelişmiş ülkelerde yaşıyor olup da türkiyeye çok dönmek isteyen biri varsa onunla yer değiştirmek isterim ki oraya 2. sınıf vatandaş muamelesi görmek burada birinci sınıf görünümlü 3. sınıf vatandaş olmaktan daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Laurelin said:

fizban said:

Temmuz agustos gibo utrecht e tasinacam ben de.

en sevmedigim sehir olabilir :p zaten sehir gibi olan sehirleri sevimsiz hollandanin, kasabalarda var ne varsa. supermarkette kasada calissam gene mutlu mesut bir omur yasardim o kasabalardan birinde.

ha en boktan sehri bile istanbuldan 20000 kat iyidir
ben aksine cok seviyorum. baska sehirde calisacam den bosch isminde, fakat gidip gelecegim utrecht'ten. esim uu'da olacak zaten. bakalim kisfmet.

hangi departman bosch merak ettim
Sosyal ağlarda paylaş

ha daha çok kazanıyor olsam onu da yurtdışına yerleşmek için biriktiririm yine, gelecekte çocuğum olursa umarım bugünkü türkiyede eğitim görmez.

ha yarın her şey daha iyi olur, kaptırır gideriz gelişmiş ülkeler seviyesine gleiriz o ayrı mesele ama bu bilinç yoksunu milletle olacak bir şey değil, artık ben de yoruldum mücadele vermekten ve bir sabah uyandığımda 70 yaşında ve haybeye mücadele etmiş olmak istemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...