Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışına taşınmış/taşınmayı düşünen patiler

Chemical

Öne çıkan mesajlar

beni californiadaki kuzen ateşliyo bu aralar. nvidia'da çalışıyo. gel burda bişe buluruz illaki diyo da bi arkadaş demiş amerikalı varken bize niye şans versinler. almanyada yabancı işe almak için sanırım şirketin baya bi evrak ibraz etmesi gerekiyomuş devlete. muhtemelen amerikada da böyledir ben işveren olsam o riskin altına girmezdim sanki :/
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

beni californiadaki kuzen ateşliyo bu aralar. nvidia'da çalışıyo. gel burda bişe buluruz illaki diyo da bi arkadaş demiş amerikalı varken bize niye şans versinler. almanyada yabancı işe almak için sanırım şirketin baya bi evrak ibraz etmesi gerekiyomuş devlete. muhtemelen amerikada da böyledir ben işveren olsam o riskin altına girmezdim sanki :/

USA ve EU arasında büyük bir kültür farkı var yalnız, ABD yabancı çalışan alma konusunda daha açık fikirli ve kolay diye biliyorum.

Şansın varsa, denemeden göremezsin abi, kolay vazgeçme bence
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 yıldır almanyadayım. buradaki tüm arkadaşlarım çalışıyor. hatta bi arkadaş product manager. çok güzel paralar kazanıyolar. ama dün konuştum. ülkenin başında bu bela olmasa bi dakka durmam geri dönerim diyor. avusturyalı arkadaşım var amerikaya kaçmaya çalışıyor. yani para var ama burda huzur yok millet deli gibi gidiyor. dolayısıyla bana sanki avrupanın işe alma potansiyeli biraz daha yüksek gibi geliyor amerikadan. malum almanyanın genç nüfusu düşük e eldekileri de kaptırıyolar. ne bileyim. değişik bi iş ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

son umut çirkin bi turiste prenses muamelesi yapıp evlenmek olucak heralde sfsd.

abovv...=) durum o kadar mı kötü ankarada=)

bu arada evet, her ret daha da güçlendiriyor ama inancımı, diğer retlerin gelmek üzere olduğu konusunda inancımı...neyse görücez, 1 ay sonra editlerim burayı=)
Sosyal ağlarda paylaş

seneye start vericem bende, gerekirse multeci olarak filan mutlaka bir yolunu bulup gitmek istiyorum, daha dogrusu gitmem lazim cunki burada bir gelicek yok benim icin. en olmadi boynumu bukup thailand da calismaya giderim, en azindan cok komforlu olmasada yasam cok ucuz, kisin her ay 400 lira dogalgaz parasi vermemek icin bile degebilir butun yil yaz cekmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

seneye start vericem bende, gerekirse multeci olarak filan mutlaka bir yolunu bulup gitmek istiyorum, daha dogrusu gitmem lazim cunki burada bir gelicek yok benim icin. en olmadi boynumu bukup thailand da calismaya giderim, en azindan cok komforlu olmasada yasam cok ucuz, kisin her ay 400 lira dogalgaz parasi vermemek icin bile degebilir butun yil yaz cekmek.

Hocam coral travel'in operasyonuna git. Oranin operasyon sorumlusu bi arkadasim. Ustad fena keyifli. Sadece en gicik tarafi trye git geli zormus ama yasamin ucuz oldugu fakat ev fiyatlarinin yuksek oldugunu soyledi.

Coral olmasa bile tui'de olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

Laurelin said:

Hocam coral travel'in operasyonuna git. Oranin operasyon sorumlusu bi arkadasim. Ustad fena keyifli. Sadece en gicik tarafi trye git geli zormus ama yasamin ucuz oldugu fakat ev fiyatlarinin yuksek oldugunu soyledi.

Coral olmasa bile tui'de olabilir.

ya iste durumlar nedeni ile tanidik biri lazim bana, uymaz buyuk ihtimal sartlar. zaten thailand dememin tek nedeni orada tanidik olmasi gene bu turizm isleri ile ilgili. bakicaz artik :D belki korun tasi TR de is bulurumda 2 sene calisip dogru durust yurt disinda is bakarim

fizban said:

Temmuz agustos gibo utrecht e tasinacam ben de.

en sevmedigim sehir olabilir :p zaten sehir gibi olan sehirleri sevimsiz hollandanin, kasabalarda var ne varsa. supermarkette kasada calissam gene mutlu mesut bir omur yasardim o kasabalardan birinde.

ha en boktan sehri bile istanbuldan 20000 kat iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

fizban said:

Temmuz agustos gibo utrecht e tasinacam ben de.

en sevmedigim sehir olabilir :p zaten sehir gibi olan sehirleri sevimsiz hollandanin, kasabalarda var ne varsa. supermarkette kasada calissam gene mutlu mesut bir omur yasardim o kasabalardan birinde.

ha en boktan sehri bile istanbuldan 20000 kat iyidir
ben aksine cok seviyorum. baska sehirde calisacam den bosch isminde, fakat gidip gelecegim utrecht'ten. esim uu'da olacak zaten. bakalim kisfmet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...